Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti elmondanátok ebben az...

Ti elmondanátok ebben az esetben, hogy dédunokája lesz? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Nagymamával már évek óta nem tartom a kapcsolatot, már kicsi koromban éreztette, és egyszer ki is mondta, hogy nem szeret engem, és ebben maradtunk. Amíg nagypapa élt, fenntartottunk miatta egy látszatot, de most már semmi kommunikáció nincs köztünk.

Sokat álmodok mostanában a nagymamával, szinte minden éjjel (pl. elmegyek hozzá megmutatni a kisbabát) és napközben is néha eszembe jut.

Messze lakunk egymástól, és szerintem semmit nem tud rólam az elmúlt 10 évemből.

Úgy tudom az otthoniaktól, hogy mostanában nagyon beteg lett. Nekem egyáltalán nem hiányzott eddig, mert borzasztó egy satrafa, de valahogy mégis úgy gondolom joga van tudni a dédunokáról. (bár nyilván őt se szeretné.) Felhívjam? Küldjek neki levelet? Vagy hagyjam a fenébe? Ti mit tennétek?


2019. aug. 29. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Talán egy távirat, ha bánt a dolog.
2019. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Hivd fel,és ha ellenségesen viselkedik,akkor hagyd a fenébe.Egy próbát megér.
2019. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 alletta ***** válasza:
90%
mindenképp tudatnám vele. ha beszélgetni is szeretnék, akkor telefonon hívnám, ha csak tájékoztatni, akkor egy szép lapot küldenék neki.
2019. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom a többi családtag tartja vele a kapcsolatot és már rég tudja.
2019. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak a szüleim laknak a közelében, de ők sem tartják vele a kapcsolatot.
2019. aug. 29. 17:05
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Én nem írnék vagy hívnám minek? 10 éve nem tud rólad te se róla szülők sem hát nem hiszem,hogy érdekelné,téged meg csak megbántana a helyzet...
2019. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Én nem hívnám, minek? A szüleid a közelben laknak, és ők sem tartják a kapcsolatot, téged több mint 10 éve nem látott, és utál is. AKkor minek egyáltalán szóba állni vele? Én nem szólnék.
2019. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Ha megvan a gyerek küldenék egy fényképet. Ennyi.
2019. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is van ilyen rokonom. Úgy gondoltam, hogy ne rajtam múljon a kapcsolatunk minősége, küldtem meghívót az esküvőnkre. Nem jött el.

A babáról is küldeni fogok neki egy üdvözlőlapot. Esetleg képpel mellékelve. Nem hiszem, hogy különösebben érdekelni fogja, de mégis. A lelkiismeretem nyugodt lesz, ha akar, tudja a számom. Neked is ezt tudom ajánlani, legalább a magad lelki békéje miatt.

2019. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Én felhívnám, és azért elmondanám neki. Lehet örülni fog neki, és legalább a kicsit megszereti, ha meg nem, én legalább korrekt voltam, és adtam lehetőséget.
2019. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!