Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szoktatok még a mamátokra,...

Szoktatok még a mamátokra, papátokra gondolni, vagy sírni miattuk?

Figyelt kérdés

(a kérdés azoknak szól, akiknek elhunytak a nagyszülei)


Egyik nap szomorú zenét hallgattam, és eszembejutott a nagymamám.

Aztán elkezdtem bőgni. Tudom, hogy ez természetes, csak nem gondoltam volna, hogy fogok még sírni miatta.


2019. szept. 2. 04:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Papám 2 éve hunyt el. Minden nap gondolok rá. Most hogy felvettek egyetemre pláne sokat gondolok rá mert tudom hogy nagyon büszke lenne rám.
2019. szept. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

2012-ben halt meg a nagymamám. Nagyon sokat volt velünk, sokat voltunk nála.

Amíg élek addig ő is él. Sokat gondolok rá. Pedig 50 éves férfi vagyok. Minket szinte ő nevelt.

2019. szept. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A rantottarol mindig a papám jut eszembe: kicsi voltam amikor egyszer ő vigyázott rám és úgy döntöttünk, vacsorára rántottat csinálunk anyunak. Párszor újra kellett sütni, mert mindig megettuk, ami elkészült. Az élesztő pedig a nagyanyám: először akartam kelt tésztát sütni és elakadtam a "futtassuk fel az élesztőt" szövegnel. Felhivtam, hogy mi ez, kiabáljak az elesztonek, hogy fusson? Utána sokszor mondta, "kiabálj az elesztonek". De ha cinket látok, az mindig őt jelenti. Ha pedig ketten vannak, az a papa és a mama együtt. 😊 Néha "követnek", amikor megyek valahova, olyankor kb biztos, hogy elsőre magam, pedig majd' 50 vagyok már...
2019. szept. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 citromfűlevél válasza:
100%
Bár nekem még nem haltak meg, de ha rágongolok, hogy meg fognak, akkor sírni tudnék.
2019. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 20 éve már nem élnek, de a mai napig rendszeresen eszembe jutnak, ilyenkor szomorú is leszek, és időnként sírok is. De nemcsak én, unokatesók, szülők is. Mindig hiányozni fognak.
2019. szept. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Dédim sírjánál rendszeresen sírok, ő volt a legnormálisabb rokon, nagyon szeretett minket. A papám halála miatt annyira nem szoktam sírni.
2019. szept. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagypapám 20 éve halt meg. Mostanában nagyon gyakran eszembe jut, mert a családfát kutatom és olyan dolgokra bukkantam, amiről tudom, hogy őt nagyon meglepte volna és nagyon-nagyon örült volna neki. Ilyenkor mindig elkap a sírás. Nagyon szerettem, nagyon jó ember volt.
2019. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok túl öreg, harmincas éveim közepe. Se szülő se nagyszülő. Pontosabban fater van de azt hagyjuk.... Sokat gondoltam a nagyira, amíg anyum élt. Most viszont már az ő hiánya szó szerint elviselhetetlen. Minden nap rengeteget gondolok rá, kegyetlen módon vette el tőlem a sors. Habár nem hiszek benne, jó lenne hamarosan újra viszont látni egymást. De ez csak ábránd.
2019. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Már rég meghaltak,de még mindig gondolok rájuk.
2019. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám most nyáron halt meg hirtelen, a többi nagyszülőm korábban, nagypapáimat nem ismertem. Gondolok rájuk gyakran, sírni nem szoktam már.
2019. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!