Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok is jellemző, hogy az...

Nálatok is jellemző, hogy az öregek lenézik azokat, akik egyetemre járnak, vagy szellemi munkát végeznek?

Figyelt kérdés
Sok öregnél tapasztaltam, hogy szerintük az az élet rendje, hogy az ember reggeltől estig izzad a fizikai munkában, amiért havonta 130 ezret keres. Aki mer nagyobbat álmodni és tenni érte, az léhűtőnek tartják és mélységesen megvetik.
2019. szept. 22. 10:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Nem is csak az öregek. Velem az volt a bajuk, hogy későn vállaltam gyereket. Értsd: nem 21-22 évesen, hanem 30. Mert miért a karrier az élet.


Egyébként kb. a nem diplomások zöme ezt művelte. Nekem sosem volt bajom senkivel, mégis azt hallottam vissza, hogy én vagyok a semmirekellő, mert nem gyárban szalag mellett robotolok 12 órában,mint ők.

2019. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
27%

szerintem inkább a diplomások nézik le a dolgozó embereket(a kérdésedből ezt lehet leszűrni nálad is)


te még semmit nem tettél le az asztalra de nagyra vagy magaddal mert főiskolára jársz...

Amugy a diploma milyensége sem mindegy.

Nem mindegy hogy van tényleges tudás a papirod mögött vagy csak egy papirfecni amivel kitörölheted a sejhajodat.

2019. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk nem jellemző.

Én vagyok az első diplomás a családban, mindenki nagyon örült neki, szurkoltak, hogy sikerüljön. Ennek ellenére mégis gyárban robotolok a szalag mellett, mert többet fizet, mint a végzettségem. Na bumm. A család ezt is megérti, csak sajnálnak, mert tudják, hogy nehezen bírom az éjszakázást.

De a lényeg, hogy egyik miatt sem néznek le, nem szólnak be.

2019. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
10%

akkor ezek szerint BÜFÉ szakon végeztél


minek akkor a diploma?

Hogy elmondhasd hogy van diplomád?

Miközben olyan beosztásban dolgozol amihez a 8 osztály is elég:D


Erről írtam fentebb

Nem mindeg ymilyen diplomája van az embernek!

2019. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Nálam minden felmenőm azt szerette volna, hogy tanuljak amit és ameddig lehet. Főleg édesanyám. De a nagyszülők is. Már 35 leszek, és belátom, hogy igazuk volt. Nem volt rossz eszem, de utáltam a sulit. A munkám nem vészesen szar, elég jól is fizet, de beleöregedtem. Ha tanultam volna, talán másképp alakul. Nem tudom.
2019. szept. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
troll tomi: lehet, hogy tanár peldaul. Gondolom erre nem gondoltál, csak ontot a baromságaid
2019. szept. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
ad #4: az ember sokszor azért tanul, mert meg akarja ismerni a világot (így, nagy általánosságban). Azt nem hirdetik a felsőfokú végzettséget adó oktatási intézmények, hogy az ő bizonyítványukkal semmire sem mehet a diplomás a hazai körülmények között. Egyébként bármit is tanul az ember, jobban kinyílik a világra a szeme és agya, szélesebben és mélyebben látja a dolgokat és azért nem szalagmunkából megy majd nyugdíjba.
2019. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Én ezt nagyon kevés idősnél tapasztaltam, inkább olyan fiataloknál, akik nem mentek egyetemre. De az is elég kevés ember volt.
2019. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%
Nem, az a jellemzőbb hogy a magasabb végzetességű idősek nézik le a kétkezi munkásokat , mert "rabszolgák akik rabszolgamunkát végeznek". A mamám négy osztályt végzett csak és irgalmatlanul sokat dolgozott hogy segítsen: én tanulhassak, ne úgy mint ő. Még a tanfolyamokra is azt mondta mindig, menjek ha tudok, sosem tudhatom mikor jön jól az a tudás. Ellenben az orvos nagybátyám baromi lenéző, megvető másokkal.
2019. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Pedig a nagyim nélkül ő sem tanulhatott volna. Most meg megveti az öreget...
2019. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!