Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok is jellemző, hogy az...

Nálatok is jellemző, hogy az öregek lenézik azokat, akik egyetemre járnak, vagy szellemi munkát végeznek?

Figyelt kérdés
Sok öregnél tapasztaltam, hogy szerintük az az élet rendje, hogy az ember reggeltől estig izzad a fizikai munkában, amiért havonta 130 ezret keres. Aki mer nagyobbat álmodni és tenni érte, az léhűtőnek tartják és mélységesen megvetik.
2019. szept. 22. 10:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%

Nagynéném nem klasszikus öreg (55 éves) de ő nem tudja hova tenni. Egyik gimis nyáron dolgoztam gyárban, utána nem értette miért megyek egyetemre és ezáltal "viszem a pénzt" mikor olyan jól kerestem a gyárban (12 óra éjszakai műszakért diák adózással (!!) nettó 90 szerintem nem egy nagy összeg) és még haza is tudnék belőle adni.

Mamám, az ő anyukája 78. évét tapossa, ugyan nem igazán érti már mikor azt mondom, félév vagy alapszak-mesterszak, de van számára egy misztikuma az egyetemnek (ugye az ő fiatal korában a kiváltságok kiváltsága volt egyetemre járni), és nagyon nagyon büszke rám, mindenkinek széjjel kürtöli hogy második diplomámat csinálom. Sőt, még unokatesómra rápirított, mikor gondolkodott rajta, hogy menjen-e egyetemre, hogy csak tessék szépen tanulni ha csak tudunk, hogy ne a földet kelljen túrnunk és abban tönkre mennünk, mint nekik papával..

2019. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%

Nalunk pont hogy a diplomával rendelkezőket tartja valamire az egész család, az összes felmenőmmel együtt. Második diplomámat csinálom, és 24 éves vagyok, szellemi munkát végzek, relatív jól is keresek, mint kezdő. Soha sem bántam meg, hogy lediplomáztam,hiszen most végre azt csinálhatom, amit akarok, nem egy ugráltatott csi cska vagyok a mcdonaldsban, akivel úgy beszélhetnek mint a kutyával (igen,dolgoztam Mekiben diákként, valós a tapasztalat).


Szerintem semmiről nem marad le senki attól, hogy egyetemre jár és kicsit többre vágyik, mint egy szalag mellett robotolni. Diplomával, kis munkaviszonnyal, relatív jól fizető állással már egész szép összeget kapsz, amikor elmész szülni (jövőre tervben van a baba nekem is). :)

2019. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, te hol élsz, mert nekem vidéki nagyszüleim vannak, de nagyon büszkék rám, hogy két diplomám van és most kezdtem a PhD-t (persze nekem ez nem büszkeség, inkább evidencia). Sőt, a városban gratulálnak az idősek nekik mindig, hogy törekvő az unokájuk. Nagymamám biztat, hogy nehogy szüljek mostanában, inkább a jövőmre koncentráljak.

25/L

2019. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nem.Sőt biztattak,hogy tanúljunk.
2019. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
28%
Itt az Alföldön, az Észak-Magyarországi Régióban? Hogyne? Itt mindenki kitűnő tanuló volt az iskolában, minimum három nyelvvizsgája és két diplomája van, ennek ellenére legalább 14 évesen állt munkába és 50 évet ledolgozott a hizlaldában vagy a tehenészetben. Petőfi idézetével élve: "Lenn az Alföld tengersík vidékin..." taposhatjuk a "disznósz@rt és a kecskesz@rt. (Hozzáteszem, mindenki grófi családból származik.)
2019. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Az én nagyszüleim szerencsére örülnek és támogatnak abban, hogy egyetemre menjek, vagyis most már csak egyes számban:(
2019. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%

3-as vagyok. Óvodapedagógus szakon végeztem, és nem azért, hogy legyen diplomám, hanem mert szerettem volna (szeretnék) gyerekekkel foglalkozni.

Csak állambácsi szerint értéktelen a munkájuk, és eléggé alul vannak fizetve. (Amikor elkezdtem a fősulit, még a gyári meló is hasonlóan fizetett. Csak azóta a gyári melóban duplájára emelkedett a fizetésem.)

Lasszóval kergetik az óvónőket (és úgy általánosságban a pedagógusokat), szóval pont, hogy meg kellene őket/minket fizetni rendesen.

2019. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
23%
Ez inkább faluhelyen jellemző ahol régen az ő korosztályukban inkább a mezőgazdaság játszott nagyobb szerepet, és más nem is nagyon volt.
2019. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Metionin ***** válasza:
62%
Igen, ahol anyámék laknak, Szabolcs megyei kisvárosban, ez általános. Sőt, a gyári munkát is sokan léhűtésnek tartják, mert ott is a gép végzi a nehezebb részeket. Nekik a munka az a kaszálás, kapálás, szántás és annak is beszólnak aki pl. rotációs kapát használ, mert "meg lehetne azt kézzel is csinálni, de ha büdös a munka...". Gondolhatjátok akkor, hogy néznek a tanárra, ügyvédre, hivatali dolgozóra stb. akik a kisváros elitjét adják. Elvétve találni köztük olyat, aki nem így gondolkodik de sajnos ott az a többség, aki igen.
2019. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad olyan sokàig élni, mert csak behülyül az ember. Butaságokat állítanak.
2019. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!