Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok is jellemző, hogy az...

Nálatok is jellemző, hogy az öregek lenézik azokat, akik egyetemre járnak, vagy szellemi munkát végeznek?

Figyelt kérdés
Sok öregnél tapasztaltam, hogy szerintük az az élet rendje, hogy az ember reggeltől estig izzad a fizikai munkában, amiért havonta 130 ezret keres. Aki mer nagyobbat álmodni és tenni érte, az léhűtőnek tartják és mélységesen megvetik.
2019. szept. 22. 10:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
63%
Az otvenes evekben a haboru utan volt divat a proliknal az ertelmisegellenes legkor ugyanugy, ahogy a parasztoknal is a paraszti erkolcs, ami csak a folytonos, szakadatlan ketkezi munkat ismerte el, mint erteket. Korlatolt, szuk latokoru, muveletlen gondolkodasmod. De forditva is igaz ez, amikor az alertemisegi nezi le a fizikai munkasokat. Mert tudni kell, hogy minden munkara szukseg van ahhoz, hogy a tarsadalom normalisan mukodni tudjon.
2020. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondom, hogy végtelen az élettapasztalatom, de van diplomám, és lassan 8 év munkatapasztalatom szakterületen, és azt mondom mindig az ostoba fröcsög. Ez lehet diplomás/nem diplomás, idős/fiatal, de mindig azok próbálnak a földbe döngölni, akik irigyek és ostobák. Aki pedig csak kicsit is normális, az akkor is támogat, ha tudásban fölé nőttél, mert a sikered lesz fontos számára, nem önnön nyomorának enyhítése.
2020. ápr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nekem 4 okj szakmám van, normálisan egyikkel se tudnék keresni.Hirdetgetik csak magukat hogy jujj ezzel pályakezdőként nettó 500-at is megkeresel... Aha meg a nagy büdös francokat... Ha megnézed mindegyik szakmánál ez van. Van egy 5. Ahol dolgozom napi 8 órát na azzal jól keresek.


Ugye ha ezt előbb tudom nem ölök bele a pénzt ebbe meg abba a szakmába,de hát okos a más kárán hulye meg a sajátján tanul én az utóbbi voltam

2020. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szia.

Igen,engem csufaltak azért, mert tovább tanultam egy negyven éves férfi.

2020. ápr. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom miért 0%-os a válaszok holott csak az igazat írtam :) nem szidtam senkit. Meglehet nézni, hogy minden szakon hitegetnek a nettó 400 ezres fizuval közben meg a felét se kapod ;)
2020. ápr. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
61%

Igen.


Nekem még a papám is mondta, hogy miért tanultam tovább, érettségivel mehettem volna a gyárba.


Egy vén marha festőművész meg a 8 elemijével osztja nekem az észt, hogy házasodni kötelező, meg hogy a hajléktalan/munkanélküliek mind lusták.


erre mit lehet mondani? nyilván gőze nincs arról, milyen egy egyetem, vagy h milyen az, ha vki nyelveket beszél, vagy programozó.

az ő egyszerű világában zabálnak, dolgoznak, szaporodnak.

2022. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Pont hogy nem; a nagyszüleim egyik szomszédja pl. ezt mondta tanácsként:"Tanulj csak, fiacskám, míg teheted, mert csak azt nem vehetik el tőled, amit egyszer megtanultál." illetve jó néhányan "tanár úr"-ként utaltak bármely magasabb végzettségű emberre, függetlenül attól, hogy ténylegesen mi a végzettsége, és olyanok beszéltek így, akinek csak a hat elemi volt meg, vagy esetleg még az sem.
2023. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!