Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti idősebb rokonaitokra...

A ti idősebb rokonaitokra jellemző, hogy az egyes szám harmadik személyét nem úgy mondják, hogy "ő", hanem hogy "ez"?

Figyelt kérdés
Vagy ha nincs ott helyben, akkor "az". Rendkívül tiszteletlennek tartom, hogy embereket tárgyként kezelnek.
2019. szept. 23. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha nincs ott akkor is a nevét mondjuk. Pl:Feri, papa stb..
2019. szept. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, így szokta meg. Nem feltétlenül tiszteletlenség. Amikor ő fiatal volt, akkor biztosan így használták, ezért neki így rögzült. Nem kell ezért idős rokonokat piszkálni.

Más nyelvekben is van. Pl. angolban bemutatásnál This is my friend. És nem úgy mondják, hogy He is my friend.

2019. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fiataloknál hallottam ezt főleg ha egy nem kedvelt személyről van szó.
2019. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Egyesek nőhetnek fel ilyen környezetben ahol "ez" "az" kifejezéseket használták ha valakire mondtak valamit, ez akkoriban náluk lehet hogy teljesen természetes volt és ezt szokták meg. Ismerek olyan embert aki a kollégám volt, friss nyugdíjasként még dolgozott 2 évet hogy legyen plusz pénze, mert lakásfelújításra még kellett költenie és nála ez volt a megoldás. Főleg azért mert még bírta fizikailag a munkát, meg jó is volt benne. Ő megmondta nekem hogy ő anno így szokta meg,ebben nőtt fel, nem tud ezen változtatni több mint 60 év után.
2019. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Igen, én is így beszélek. Semmiféle tiszteletlenség nincs benne, egyszerűen így szoktam meg, mi mindig így beszéltünk (BAZ).
2019. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Az én idősebb romonaimra ez nem jellemző, de hallottam már ilyet.
2019. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem jellemző nálunk sem.
2019. szept. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Én azt figyeltem meg h tárgyakra használják az ő szót, és emberekre az ezzel-azzal szavakat. Mintha vmi kissé félrecsúszott vna.
2019. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonymousreview60 ***** válasza:
17%
#6: "Semmiféle tiszteletlenség nincs benne," El is hihessük neked, de attól mindenki láthassa, hogy nem fáintos.
2019. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem jellemző, én tanult családból származok. Már 5 évesen is rámszólt nagymama hogy emberre ő- t használunk, tárgyra ez, az- t.
2019. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!