Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A ti idősebb rokonaitokra...

A ti idősebb rokonaitokra jellemző, hogy az egyes szám harmadik személyét nem úgy mondják, hogy "ő", hanem hogy "ez"?

Figyelt kérdés
Vagy ha nincs ott helyben, akkor "az". Rendkívül tiszteletlennek tartom, hogy embereket tárgyként kezelnek.
2019. szept. 23. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
Én mamám is mindig így mondja, nem tiszteletlenségből, csal valamiért így szokta meg. Teaómmal ezen vitáznak állandóan mert ő mindig rászól
2019. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%
A családunkban nem,de másoktól hallottam.Szerintem is igy szokták meg.
2019. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Nagymamám igen, így mondta mindig. Anyukám nem (már anyukám is 75 éves, de kimondja a nevét, vagy "az unokám", "a vejem", stb.
2019. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem jellemző. Pedig részben szlovák vagyok.
2019. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk nem szokás, de én is sokszor hallottam már.
2019. szept. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%
Vannak olyan szituációk, ahol sértőnek érzem ("ez meg itt mit akar?"), de vannak, ahol jobban a számra jön ("Kovács dokinál jártál már? A másik orvost ismerem, de ezt nem"). Ahol az "ez az ember" rövidítésének is felfogható, ott nem sértő.
2019. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nagyapám mèg az ajándèkokat is úgy adta oda hogy "nesze". Nem volt benne semmi sèrtès mert nem annak szánta :) Mivel náluk voltam èletem első pár èvèben elèg nehezen szoktam meg hogy "nem illik ezt mondani".

Tárgy alakban beszèltek nagyszüleim a gyerekekről is mindig " annak meg mi baja? Nagyon szèp ez az unokám" stb. De ebben megint nem volt semmi sèrtő rèszükről, imádták őket csak vidèk, kisfalu, ezt szokták meg règről. :)

2019. szept. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!