Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyünk? Engedjük, hogy...

Mit tegyünk? Engedjük, hogy találkozzon az unokánkkal?

Figyelt kérdés
A fiúnkék elváltak. Csak minden második szombaton van láthatása, amihez a menyünk ragaszkodik,hogy azon kívül nem láthatja a pici unokánkat. Viszont nekünk azt mondta akkor látjuk amikor akarjuk, el is szokta hozni nálunk vagy mi is elhozhatjuk magunkhoz mondjuk egy délutánra amikor akarjuk. De csak addig míg tiszteletbrn tartjuk a bíróság döntését és nem próbáljuk kicselezni a fiúnknak a láthatási időt. És ahogy várható volt a fiúnk szinte zaklat minket, hogy rajtunk keresztül hadd lássa többször a kicsit. Valahol sajnáljuk is és szeretnénk neki segíteni, de másfelől örülünk hogy nekünk nem kell pereskedni hogy láthassuk az unokánkat. Mi lenne a helyes döntés?
2019. szept. 25. 09:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
73%
A becsületes út.
2019. szept. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
51%

Az sem mindegy, hogy miért ilyen szigorúan szabályozott a fiatok láthatási ideje.

Ha nem okozott semmi rosszat a kisgyereknek, szerintem láthatja többször, de kötve hiszem, hogy erről lenne szó.

2019. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%

Ehhez tudni kéne a hátteret.

De ha becsapjátok az ex-menyeteket, lecsúszhattok ti is az unokáról.


Szóval, miért mérgesedett el a viszony a fiad és a felesége között?

2019. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom tudod, hogy mit csinált a fiad, amiért az exe ennyire gyűlöli, ennek fényében mérlegelj. De azt is tudd, hogy a bizalmat csak egyszer lehet eljátszani. Nem is kell, hogy anyuka "rajtakapjon" titeket a trükközésen, a gyerektől előbb-utóbb úgyis megtudja.
2019. szept. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
17%
Ugyan nem tudom, mit művelt a fiatok, amivel ezt érdemelte, de másfelől meg nagyon nem fair a menyetektől, hogy arra kényszerít, hogy a saját gyereketekkel szembemenve lojálisabbak legyetek őhozzá. Próbáljatok meg beszélni anyukával, hogy ez így nektek nagyon kellemetlen...
2019. szept. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne többet tudni,mert így csak találgatni lehet mi a jó döntés. Ha pl a menyed csak sértettség miatt nem engedi az apjához az csúnya dolog.Ne a gyerekkel akarja bántani,azt sose értettem.Ha más oka van pl iszik a fiad vagy erőszakos stb,akkor érthető. Fiad nem kérhet a bíróságon gyakoribb láthatást?
2019. szept. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Mert a fiúnk egy buta hólyag. Megcsalta egy hadd ne mondjam milyen nővel, a jó ég tudja mit látott benne, mikor itt volt egy tüneményes felesége. Ebben a kérdésben a menyünknek(mert mi még így gondlunk rá) adtunk igazat és jobban haragszunk a fiúnkra. Csakhát sajnáljuk is, látjuk hogy szenved a kicsi miatt.Mégiscsak a mi gyerekünk, hiába bolond .
2019. szept. 25. 10:12
 8/41 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne játszátok el a saját lehetőségeket arra, hogy teljes jogú nagyszülők lehessetek és olyan sokat adjatok az unokátoknak. Szerintem beszélni kellene a feleséggel, kedvesen és barátságosan, hogy habár maximálisan mellette álltok és akárhogy dönt, tiszteletben fogjátok tartani, de esetleg megengedi-e hogy heti x alkalommal amikor nálatok van a kicsi, talalkozhasson az apjával, mert ha egy farok volt, a kislányt akkor is szereti. Ezzel párhuzamosan meg megmondanám a fiamnak, hogy ennél sokkal kedvezőbb feltételeket is ki lehet harcolni, fogadjon ügyvédet és menjen el a bíróságra, hogy gyakrabban láthassa a lányát. Megcsalásért nem szokás tudtommal ennyire szigorú láthatást adni.
2019. szept. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%
Ne játszátok el a menyetek bizalmát, ahogy leírtad, jó a kapcsolat köztetek. Én nem engednék, akármennyire is rossz látni.
2019. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
30%

Hát... ez azért nem olyan főben járó bűn, hogy a gyereket el kelljen tiltani.

Mennyi idős az unoka?

A gyereket eszközként az ex büntetésére használni mondjuk nem túl intelligens dolog.

Ebben az esetben én nagyon körültekintően próbálnám megoldani, hogy láthassa a kicsit az apja.

2019. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!