Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nálatok is tesznek a nagyszülő...

Nálatok is tesznek a nagyszülők különbséget az unokák között?

Figyelt kérdés
Én a meny vagyok, nekünk egy fiú van,a lányéknál kettő lány. Szóban, messziről borzasztóan szereti az én gyermekemet is. A lányához megy 2, max 3 havonta elmegy egy hétre, hozzánk fél évente pár órára. Legutóbb a gyerek szülinapiján volt itt,kb három órát, ebből másfelet facebookozott, meg messengerezett. Most eljött a karácsony. Tudom, nem a mennyiség a lényeg, de a rengeteg becsomagolt ajándék közül egy volt a fiamé, a lányok fejenként kaptak 5-5 csomagot. Szegény gyerek csak nézte, hogy a lányok csak kapják, kapják sorban az ajándékokat,ő meg le lett tudva egy kicsi csomaggal. A gyerekemmel nem ült le játszani, csak a lánya, meg a lányok körül sertepertélt. Amúgy meg csodálkozik anyós, hogy nem szeret oda menni a fiam. Sosem uszítottam anyós ellen, de már nem kicsi a gyerek. Ja és besértődött anyós, hogy azt mondtam, nem biztos, hogy a gyerek a sógorom húsz évvel ezelőtti, padláson poshadó ruhákat szívesen felveszi. Mert persze a kislányok ruhát is szépet és újat kapnak, az én gyerekemnek jó a húszéves, divatjamúlt ronda ruha.
2019. dec. 28. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem szeret a banya és a gyereketeket sem szereti.

A férjednek kellene jelezni az anyja fele, hogy mennyire gáz amit csinál.

Amúgy én is a lenézett unoka voltam, a nagyszülők nálunk is a lányuk lányát istenítették, a másik tesó sem volt semmibe nézve.

2019. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez ismerős téma...

Amikor a kislányommal terhes lettem, nagyon örültünk, mert igaz, hogy már volt két nagyobb gyerekem (8 és 10 évesek voltak akkor) mi mindig is három gyereket akartunk... Anyám az egyke unika híve volt világ életében, hangoztatta is minden létező alkalommal, hogy erre a világra bőven elég egy gyerek!, de mert a nagyok úgy voltak, hogy egy fiú, egy lány, még lenyelte a dolgot. De amikor ennyi idő után újra terhes lettem, az volt az első mondata, hogy már megint sz@rt akarsz vakarni? Attól kezdve ez a kicsi olyan szálka volt a szemében, hogy azt nem lehet elmondani. Aztán a testvéremnek is született gyereke, úgyhogy onnantól kezdve az enyém már annyit sem számított, hogy egy-egy órát foglalkozzon vele, pedig a lányom valami érthetetlen okból mindenek ellenére szerette a mamát.

Végül az tette be a kisajtót, hogy egy közös programot szerveztem nekik, amit a kislányom lelkesen várt, de a mama mindenféle előzetes egyeztetés nélkül, önkényesen, egyszerűen oda hozta a testvérem gyerekét (a születése óta az a kedvence) Az én gyerekem napokig sírt a csalódástól, hogy a mama ezt az egy napot nem tudja csak vele tölteni, amikor a másik gyerek heteket nála töltött ebben az évben is. Bennem akkor nagyon elszakad valami, olyan nagyon összevesztem vele, hogy azóta sem beszélünk....

Persze, mi vagyunk a hibásak, mert nem vagyunk elfogadóak, mert nem akarjuk, hogy a gyerekek "összeszokjanak", stb..


Sajnos, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Vagy elfogadod, mert tartani akarod a kapcsolatot, vagy összevesztek, de akkor mindennek vége...

Nektek kell dönteni, mert ő nem fog változni.

2019. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Az én nagymamám mindig odafigyel rá, hogy az unokáival közel egyforma időt töltsön és ne kivételezzen senkivel. Ez a nő egy bunkó, szegény fiadat sajnálom, neki biztos nagyon rosszul esik ez. Esetleg meg kéne próbálni vele beszélnie a fiának, vagy neked, hogy ez mennyire rosszul esik az unokájának, hátha észreveszi kicsit magát. Ha meg nem, akkor nekem eszem ágában sem lenne tovább látogatni vagy meghívni, és úgy talán kapcsol, hogy nagyon gáz amit művel. Ha meg ez sem érdekli, végképp le van tojva.
2019. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A fia a legnagyobb gyerek, világ életében kihasználta az anyja és a két testvére is. A férjem csak akkor jó, ha mindent megcsinál az anyjának. Anyósom is állandóan azt akarja, hogy összeszokjanak a gyerekek.

Nyáron, ha ott van a gyerkőc, sehová nem mennek, szerinte egy tíz éves gyereknek tök jó mamával a felfújt kismedencében ülni. A másik unokákkal mindig mennek minden felé.

2019. dec. 28. 11:44
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Szerencsére tesznek különbséget. Nem a 2 évesre adják a 10 éves ruháját és fordítva.


Mindenki tesz különbséget két ember között. Tekintve, hogy könnyű egymástól megkülönböztetni őket.

2019. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk ez érdekes módon van, van egy fiú és két lány unoka (én vagyok a fiú, a mamáék lánya az édesanyám, egyke vagyok :D). Engem és a mamáék közül egyik unokát nem nagyon szeretnek, lenéznek, pedig mi ketten vagyunk a jól teljesítő gyerekek (én és az a lányunoka is tavaly 1-1 országos versenyt nyertünk szvl., és 5-ösek vagyunk), a fiúgyermek felőli másik lányunokát imádnak ajnározzák, így xy, úgy xy, mikor 3-4 az átlaga, és otthon tesped egész nap. Mindenkit ez az unoka lenéz stb., tehát mindenki utálja a családból, de mégis. Aztán egyszer a Mamika nekünk jött (mármint szóban, persze), hogy mi miért közösítjük ki mindig xy-t. Hát basz.ki, úgyhogy így van ez :D
2019. dec. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Nézd, ha a lányával jobb a kapcsolata, nyilván ah ő gyerekeit szereti jobban. Nem kell ezen meglepődni
2019. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Akkor a te gyereked még jól is járt.

Mi esetünkben 5-en voltunk unokák, abból 2 volt kivételezett. Karácsonykor laptop, tévé, dvd-lejátszó, PS, hétvégente mindenféle földi jó, amit csak lehetett kapni a boltokban.

Mi 3-an - 13 éves koromban - kaptunk EGY mikulás csomagot és kész. Se előtte, se utána nem kaptunk semmi mást. Ja, karácsonyra szintén nem járt semmi más, nézhettük unokatesóinkat, ahogy bontogatják az ajándékokat, ha éppen ott voltunk.

Pároméknál is hasonló a helyzet, a legkisebb testvérnek 2 gyereke van, azok körül forog a világ. Nekünk még nincs gyerekünk, de a bátyjának is született egy tavaly, magasról tesznek rá. Párom apja háborog mindig a telefonban, hogy a tesója megint elment a húgáékhoz, de nem vett semmit se a gyerekeknek. Napi szinte megy a bátyja hozzájuk, a húga elvárná, hogy mindig vigyen valami édességet nekik, ha nem teszi, akkor az apjának panaszkodik. Tavaly karácsonykor is megsértődött, mert a két fia nem kapott olyan nagy értékű ajándékot, mint előtte. Nem érdekelte, hogy tesójának ott az új ház, amit csinálnia kell meg a gyerek, az ő két fiának több jár és kész. Szóval, ez mindig így lesz, sajnos :(

2019. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
2019. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk nem, csak a féleszű sógornőm hiszi, hogy igen. Nálunk egy kislány, tesóméknál egy hozzá hasonló korú kisfiú van.

Tesómmal volt is már vitánk emiatt, én akkor elmondtam neki, hogy azért nem mennek anyuék, mert a felesége mindig marta őket. Apunak még sohasem engedték meg, hogy megfogja a gyereket, hozzá is csak úgy érhetett, ha előtte mégegyszer kezet mosott, ami enyhén szólva megalázó volt, de ez van. Ők úgy gondolták, hogy mivel szülők lettek, így joguk van bántani másokat a gyerekre hivatkozva. Anyu beleállt a konfliktusokba egy ideig az unoka miatt, de így lassan 2 év után belefáradt. Pár hónapja nem is próbálkozik, feladta. Karácsonykor találkoztunk, de sok értelme nem volt, mert a gyerek nem ismert meg egyiküket sem. Most meg jön a panaszáradat, hogy az enyémet jobban szeretik, meg a vádaskodás, hogy rajtam anyu uralkodik, azért szeret itt lenni.

Én nem csináltam ilyet anyósommal, ha bármit hozott, azt megköszöntem, nem elégedtlenkedek az ára miatt sem, mint ők, pedig a mi viszonyunk elég távolságtartó.

2019. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!