Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért tesznek különbséget a...

Miért tesznek különbséget a nagyszülők az unokák között?

Figyelt kérdés
Nagyszülők az egyik gyermekük gyermekeivel azaz unokáival (iskolás korúak) sokat foglalkoznak, bármikor számíthatnak rájuk a szülők munka, kikapcsolódás esetén. Besegítenek háztartásban, logisztikába stb. A másik családban levő legkisebb unokához nem igazán ragaszkodnak. A szülők dolgoznak, kikapcsolódási lehetőség gyermek nélkül nincs. Mikor segítségkérés van akkor mindig kifogásokat találnak. Mit lehet ilyenkor tenni?
2017. jún. 29. 15:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
A gyerekeik között tesznek különbséget.
2017. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Elsőnek igaza van. Nálunk is ez a helyzet. A szülők általában ahhoz a gyermekhez húznak, aki jobban "törleszkedik", benne látják a saját jövőjüket, aki majd idős korukra a gondviselőjük lesz. Mi a saját életünket éljük - boldogan. Nem is kellünk nekik. Pedig amikor szükséges, szívesen segítenénk, de már igény sincs rá, mert a másik család "jobban kell". :(
2017. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen ebben sok igazság lehet...
2017. jún. 29. 15:29
 4/22 anonim ***** válasza:
44%
Más szemszögből is lehet ám nézni, második. Lehet hogy x gyerekkel jobb a kapcsolatuk, ynnal meg szinte nincs is és nem azért, mert ők nem akarják, hanem mert a gyerek. Vagy x gyereknek nagyobb szüksége van a segítségre, mert mint a kérdésben is iskolasokrol van szó, ahol a szülők dolgoznak és nem tudják megoldani mondjuk a nyári szünet alatt a felügyeletet - ynnal meg mondjuk ott a pár hónapos gyerek, akinek az anyja otthon van gyesen
2017. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk azt hittem mindenkit egyformán imádnak...aztán kiderült hogy nem, a fiú unokák fontossabbak "mert ők viszik tovább a család nevet"

Ez elégszarul esett mert k*** nem ők segítenek nap mint nap a nagyszülőknek, de mind1...

2017. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal az infóval hogy az iskolás korúak családjában anyuka heti pár órát dolgozik, a másik családban mindkét szülő dolgozik a gyerek pedig bölcsis. De szerintem ettől függetlenül is lehetne egyforma a törődés.
2017. jún. 29. 15:52
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk nem volt egyforma a törődés. Anyám elvalt, este 6ig dolgozott, így a nagyszülők hordták bennünket haza az iskolából, vagy felügyeltek ránk. Nagynenemek meg tudták oldani egymás között, így az ő gyerekeikre nem vigyáztak. Ajándékozás viszont mindig azonos értékben volt, erre nagyon figyeltek akkor is, és akkor is, amikor felnőttunk.
2017. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy valóban, lehetne ugyanúgy törődni, de ezt nem lehet elvarni. Szép dolog, ha segítenek, de nem kötelező. Még az is lehet, hogy már idősebbek és nem tudnak vagy nem akarnak mit kezdeni egy pici gyerekkel. Felesleges ezen filozni.
2017. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Három hónap van köztem és a fiú uncsim között, és látszik a kivételezés. Szerintem azért is, mert a két unoka közül ő a fiú unoka, aki kiskora óta aktívan sportol, régen zongorázott is. Én viszont írni szeretek, olvasni, filmezni, új helyekre elmenni. Pár hónapja sportolok de anyán kívül nem tudják mert mindig szidták ezt a sportágat, hogy "nem igazi sport, felesleges, ki az a hülye aki ezt csinálja" és egyszer megkaptam nagypapámtól, hogy ha nem vagyok kiközösítve a suliban amiatt hogy érdeklődöm eziránt, jogosan lennék. Nekem sokszor a szülinapom is elfelejtik, az uncsimnak meg még a névnapja is ünnepelve van. Anyukámék hárman vannak testvérek. Ő, nagynéném (uncsim anyukája) és a nagybátyám. Anya sok megjegyzést kap hogy miért cigizik amikor milyen egészségtelen, de pl nagynéném nem kap ilyen megjegyzéseket PEDIG volt már kórházban emiatt, nagybátyám meg majdnem a túlsúlyos kategória, és ő se kap. Tényleg elsősorban a gyerekeik között tesznek különbséget, az unokákat meg ez alapján sorolják be. Egyébként jó a viszonyom a nagyszülőkkel, de látványosan több szeretet kap a fiú unoka (akivel ugyanúgy jóban vagyunk), ez pedig nem fog változni.
2017. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Az én nagyszüleim sem egyformán kezelnek minket. Egyik oldalon sem.

Anyám szüleinek hat lány unoka közül én voltam/vagyok a kedvenc, mert csak én éltem velük, mégis engem nem kellett sosem pesztrálniuk. A többi unokát nyűgnek érzik, mert ők még gyerekek, és a nyaralásuk is kínszenvedés a mamámnak. Annyi az érdekesség, hogy bár én vagyok a kedvenc, a gyerekeik közül pont az én anyámat nem vették soha semmibe. Pedig ő segít nekik legtöbbet.

Az apai nagyszüleim meg nem törődtek velem, mert a szüleim nem élnek együtt.


Amúgy rohadtul igazságtalannak tartom az ilyent, és ha majd megérem a nagyikort, nagyon fogom szeretni minden unokámat, az biztos.

2017. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!