Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet egyáltalán kezelni? Mi lenne a jó?

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleim elég furcsa emberek. Világ életükben irigyek voltak, mindenkire akinek kicsit jobban ment.

Pedig igazán szegények soha nem voltak. Nagy kertes ház, autó stb.


Én már rég elköltöztem otthonról. Saját családom van. Nem élünk nagy lábon, egy 2 szobás hitellel terhelt külső kerületi panel lakásban.

(Soha semmiben nem segítettek. Sem festés, sem anyagiak, még költözködni sem)

A párom szülei segítettek amikor költöztünk stb.


Mióta megszületett az unoka, azaz a gyermekem, azóta még hülyébbek lettek a szüleim sajnos.


Lassan már azzal is el akarnak számoltatni, hogy mikor játszik azokkal a játékokkal amiket ők vettek. Anyám a lomi piacon vett neki pár játékot, néhányat elvittünk neki haza, de kb mindig megjegyzi, hogy amivel nem játszik, azt majd vigyük vissza.

(Holott mi új játékokat vettünk hozzájuk)

Tavaly karácsonykor már el sem hoztuk a gyereknek a tőlük kapott karácsonyi ajándékot emiatt a számonkérés miatt. (Nincs más kicsi gyerek a családban, és mivel öcsémnek nincs senkie nem is várható...szóval emiatt nem lehet)

Az öcsém keresztelőre adott 30 ezer ft-ot. Direkt azt is otthagytuk, mert még most is azt hallgatnánk, hogy mit csináltunk vele. Mai napig nem kértük el. Nem is fogjuk.


Igazából én már beleszarok ebbe az egészben...engem nem érdekel, én nem kérek tőlük semmit. Nem is várok el a magam részéről.


Viszont ami bánt az az, ahogy a fiamhoz viszonyulnak....kb soha nem kérdezték minek örülne, kapta ami olcsó volt, vagy akciós...de hogy még ezt is számon kérjék...

Igazából a gyerek kicsi, nem ért semmit...letiltani nem szeretném a nagyszüleitől...de ez a helyzet sem jó.


Beszélni lehetetlenség velük...


2020. jan. 3. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Nem értem a problémát. Mindenki azt ajándékot, amit akar. Nem, nem kell megkérdezniük, higy mit akar a gyereked. Az öcsédet meg nem értem higy sikerült ide belekeverni
2020. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
En sem értem,hogy mi a probléma.Vigyáznak a pénzükre,azért vesznek akciós vagy mit tudom én milyen dolgokat a babádnak.Ha azt mondja,hogy vigyétek vissza,amivel nem játszik,akkor igy van el sem kell a játékokat vinnetek.
2020. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nagyon udvariatlan nem elhozni a kapott ajándékod. Tesódat is így bünteted a szüleid miatt? És ha megkérdezik mi van a játékkal, az miért gond?? Mondasz rá valami sablon szöveget. Igen, játszik minden játékával, azzal is, amit tőletek kapott.

Ha meg semmit nem hoztok el, akkor minek törjék magukat valami drága ajándékkal?

2020. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk volt hasonló helyzet (apám testvérének családjával). Én voltam a gyerek helyzetben, és mivel gyerek voltam egyáltalán nem értettem mi a szüleim baja az ajándékkal amit kaptam. Egy gyerek nem fogja fel, hogy az most olcsó vagy drága? Én csak azt fogtam fel belőle, hogy a szüleim mérgesek, drámáznak és egy idő után megszakították a kapcsolatot apám családjával. Ami nekem nagyobb trauma volt, mint egy olcsó ajándék. Nagyon rossz volt, hogy többet nem jöhettek hozzánk nyaralni és nem akartak velük találkozni a szüleim.


Te látod át a helyzetet a legjobban. Szerintem próbálj "egy lépést hátrálni" és kívülről nézni a dolgot. Azt is tartsd szem előtt, hogy mi a legjobb a gyerekednek? A férjed mit gondol a helyzetről?


Nyilván nem látom át a ti helyzetetek pontosan, de esetleg mégis próbálj beszélni a szüleiddel, megértéssel. Valószínűleg azért sikerült a kertes ház, autó, mert állandóan spóroltak ezekre a dolgokra. Nem szép dolog, ha valaki a saját gyerekétől sajnálja a pénzt, de ha ebben éltek eddig, akkor ez nem fog megváltozni.

Ha az zavar, hogy számon kérik az ajándékokat, akkor talán a legjobb lenne, ha nem is adnának nektek semmit. Ebben az esetben azt kell nekik mondani, hogy ti nem szorultok a pénzükre, ne vegyenek semmit. (Ha azt mondjátok, hogy ne kérjenek titek számon, akkor azt sértésnek fogják titulálni. Azok alapján amit leírtál valószínűleg nem túl őszinték magukhoz ezzel kapcsolatban és azt hiszik, hogy ők bizony nagy áldozatot hoztak minden egyes ajándékkal, támogatással: azért kérik számon, mert ezen agyalnak.)

2020. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy csak a beszéd téma hiányában kérdeznek rá, hogy mikor mivel játszik a gyerek? Az meg, hogy vigyétek vissza, lehet azért kell ha náluk van a gyerek legyen mivel játszania. Ha szoktatok menni.

Az olcsó ajándék meg nem zavarna, egy gyerek nem tudja mi mit ér. Neki a játék csak játék. Akár kis vonat akár egy zokni báb.

2020. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem azt mondaná apám vigyük vissza a játékot, megkérdezném, hogy minek?

Ha megkérdezi játszott e, elmondom, hogy igen vagy nem. Ebben mi a bonyolult?

A tesódtól kapott pénzt hülyeség volt otthagyni. Mire költötted? Pelenkára. Pont.

Miért nem tudják az emberek kinyitni a szájukat??

Nem kell vitázni, magyarázkodni.

2020. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdező, nem egyszerű ez. Vannak emberek, akik ráolvassák az ajándékokat a másikra. Saját példák. Anyám veszi az akciós játékokat a kisfiamnak, csak tudnám minek. A gond a következő :nagyon gagyi játékokat vesz. Olyanokat, amiket nem tudunk aztán használni, pedig még jó is lehetne, ha egy minimálisan többet szánna rá. Nem egyszer lányos játékot és ruhát vett. Rózsaszín felsőt pl. Hát köszönjük. És nem, soha semmit nem kértünk tőle (nem vagyunk túl jóban). Aztán amikor jön, keresi, hogy na hol a játék.

Na meg oda adja, hogy hozta a gyereknek. Aztán elkezd sopánkodni, hogy milyen drága minden és sokba került. Nagyon kedves tőle...

Én általában próbálom elengedni a dolgot. Ezekre nem reagálni. Csinálok egy képet, amin játszik vele. Ha meg jön és keresi, ki találok valamit, hogy éppen miért tettük el.

Tudom, hogy rossz érzés, de próbálj meg nem foglalkozni vele

2020. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!