Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet ezt a helyzetet...

Hogyan lehet ezt a helyzetet jól kezelni? Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 25 hónapos. Eléggé érzékeny gyermek. Nagyszülőkkel havi 3-5 napot találkozunk.

Kezdem úgy érezni, hogy teljesen alá akarják ásni a kis önbizalmat.

Ma pl együtt játszottak, és ezeket a mondatokat hallottam.

,,Hát ilyen gyáva kukac vagy?,, (Kiment a labda a sötét folyosóra és mostanában a gyerek fél a sötétben.

,,Hát nem tudsz egy verset elmondani a mikulásnak?,,

,,A szomszéd kislány 3 hónappal idősebb, ő már nagyon sok verset tud ám.,, (Kisfiam nemrég kezdett 2-3 szavakat összerakni, még nem beszél folyékonyan mondatokban.

Az is zavar, hogy sokszor kérik, hogy mondja pl, hogy labda, de ő ehelyett úgy mondja, hogy ,,babbada,, és nevetnek rajta.

,,Így a lányok rúgnak a labdába,,

Még sorolhatnám a hasonló helyzeteket.

Nem szeretném a nagyszüleitől letiltani, de azt sem szeretném, ha a fiam emiatt sérülne. Vagy a kis önbizalma szenvedne csorbát.

Sajnos nem egy észlény emberek a szüleim.


2019. nov. 9. 21:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
37%
nyugi, veled is ezt csinálták mikor kicsi voltàl, csak nem emlékszel rá
2019. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igen, ezt és emiatt aggódom. Én nagyon szorongó gyerek voltam, és semmi önbizalmam nem volt. Felnőtt fejjel jártam szakemberhez miatta.
2019. nov. 9. 22:26
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Először is ha hallod, mit mondanak neki, abban a pillanatban javítva mondjad a gyereknek ugyanazt amit mondtak. Pl. a sötétes esetben mondhatod, hogy gyere, felkapcsoljuk a villanyt, keressük meg a labdát. A versmondásosnál a szüleiddel közöld kedvesen, hogy majd ha olyan idős lesz, ő is tudni fog verseket.
2019. nov. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
35%
Pontozzatok le, de szerintem azért egy kicsit túlzásba esel. Ezek a mondatok nekem nem tűnnek olyan borzalmasan bántónak. Nem azt mondják, hogy “milyen férfi leszel ha még a sötétbe sem mersz kimenni, beszélni sem tudsz te béna”. Gondolom anyuka/apuka is nevetett már, ha a gyerek valamit viccesen mondott.. ez szerintem minden családban előfordul. Ha úgy érzed olyan nagy a gond a gyereked “kis” önbizalmával, akkor szakemberhez kell majd fordulnotok, de nem hinném, hogy a havi 5 nagyszülőkkel töltött nap miatt van, vagy az miatt romlana. Túlzásba sem kell esni, mert pont miattad lesz mimóza. Örülj, hogy szeretik és szívesen játszanak vele,
2019. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
A barátom legkisebb testvére most negyedikes, őt is túlfélti az anyukája. 10 évesen még mindig sír, ha egyetlen pontot veszít a játékban, ha másodikat kell enni, vagy ha még van hátra egy házi feladat. Egyszerűen nem lehet vele bírni, nem lehet hozzá beszélni, csak ez a durca hiszti, nem lehet hozzászólni. Miért? Mert mindig is rá volt hagyva és túl volt féltve. Sose próbálkoztak kiképezni őt, hanem csak ráhagyták. Fél szegényke? Akkor féltjük, ,,megvédjük", ahelyett, hogy elmagyaráznák neki, hogy nincs miért félni a sötétben, és semmi rossz nem lesz abból, ha megeszi a másodikat, sőt. Lehet, hogy félteni akarod, de ezzel csak ártasz neki. Nem fog egy pár intő szó miatt sérülni, épp ellenkezőleg. Avagy a mély vízben tanul meg valaki úszni.
2019. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
38%
Nálatok már Mikulás van? :O
2019. nov. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%

Én bizony redukálnám azt a havi 3-5 napot kb. havi egy napra.

És ami nagyon fontos: nem éjszakai, ottalvós együttléteket csinálnék, hanem délelőtt közepén érkezünk, uzsonna után hazamegyünk. És pont azért, hogy jobban kézben tartható legyen az érkezés, hazaindulás időpontja, ritkán hívnám őket magunkhoz, inkább mi mennénk.

A konkrét helyzeteket meg igyekezném kiküszöbölni: pl. ha nyitva az ajtó, akkor fölkapcsolom az előszobában a villanyt, vagy becsukom az ajtót. Ha a labdázásból ilyen megjegyzések születnek, akkor elraknám a labdát, magam mellé ültetném, és mesét olvasnék neki. Ha kinevetik a beszéde miatt, akkor inkább én beszélnék helyette.


Amúgy hiszi a piszi, hogy a 28 hónapos szomszéd kislány "nagyon sok" verset tud (nekem pont 30 hónapos kislányom van, úgyhogy nem lehet megvezetni). Szerintem ezt csak úgy hasból mondják a szüleid, aztán lehet, hogy egyáltalán nem is lakik a szomszédban ilyen korú gyerek.


Ha fokozódik a helyzet, akkor meg félretenném konfliktuskerülő természetemet, és emelt hangon kiosztanám őket. Hogyha benned olyan kárt csináltak, hogy felnőttként szakember rakott helyre, akkor minden okod és jogod megvan erre.

2019. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó! Te komolyan gondolod, hogy. 25 hónapos gyerek ép ésszel felfogja, hogy “a szomszéd kislány alig idősebb nálam, ő már tud verseket én meg nem, akkor most biztos béna vagyok!?”


Ez max a szülőnek bántó, a gyereknek biztos nem. Anyuka kicsit túldramatizálja

2019. nov. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
70%
Először is nem 25 hónapos hanem 2 éves. 1 éves korig számoljuk hónapokban a korát. Ezt azért jegyzem meg mert a tipikusan tulféltő szülök számolják lassan 10 éves babuci korát is hónapokban. A nagyszülők meg semmi rosszat nem mondanak. Nem kell elhitetni a gyerekkel hogy ő az ász mindenben, mer pont annyi rosszat teszel vele mint ha mindenért leszurnád, plusz nagyot Koppány majd az oviban mikor kiderül van nála jobb, okosabb, bátrabb.
2019. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
20%

,,Amúgy hiszi a piszi, hogy a 28 hónapos szomszéd kislány "nagyon sok" verset tud (nekem pont 30 hónapos kislányom van, úgyhogy nem lehet megvezetni). Szerintem ezt csak úgy hasból mondják a szüleid, aztán lehet, hogy egyáltalán nem is lakik a szomszédban ilyen korú gyerek."


Márpedig vannak ilyen ügyes gyerekek. De ha az a szomszéd kislány mégsem olyan ügyes, akkor is inkább motivícióként szánták.

Velem sosem kellett tanulni, mert mindig leültem, megcsináltam a házit, elolvastam, amit kellett. Őszintén érdekelt és elég okos is voltam hozzá. De a barátoméknál minden gyerekkel gimis koráig leültek tanulni, megírták nekik az esszét, a nyári kötelező olvasmányos naplót, szinte hihetetlen volt nekem, hogy vannak ilyen gyerekek, szülők. És még azt mondták, hogy ,,mindenki így csinálja, ugyan már". Amikor elmeséltem az én történetemet, kb meg se hallották, pedig mondtam, hogy nem voltam ezzel egyedül. És csak folytatták: ,,hát de akkor is, egy gyerekhez ha nem ül le az ember, akkor nem fog magától tanulni soha". Te is így el akarod rontani a gyerekedet? Mondjuk, nekem anya nem is volt elég okos hozzá sajnos, hogy tudjon segíteni, még mindig nem tudja, mi az a tömegszázalék...apának meg nem volt türelme hozzá. Úgyhogy rá is voltam erre kényszerítve, de akkor is.

2019. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!