Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak? Nagyon elegem van.

Mit csináljak? Nagyon elegem van.

Figyelt kérdés

Mindig ha a nagymamámhoz átmegyek, egy kiló sminknek kell lennie a fejemen, hogy ne csesztessen. Volt többször is, hogy smink nélkűl mentem át, akkor is egész végig csak piszkált, hogy a szemem alatt milyen karikás, az álam is hogy néz ki(az álamon régen sok pattanás volt amihez ha hozzá értem kifakadt ezért van egy két heg rajta).

Mikor ott laktam nála, akkor voltam smink nélkűl....hozzá szokhatott...

22L



2020. jan. 31. 09:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

"Nagyi, ne piszkálj ezzel kérlek."

"De nézz magadra, hogy nézel ki!"

"Kérlek, ne piszkálj, mert akkor hazamegyek."

"Mit érzékenykedsz, te is tudod, milyen a bőröd!"

"Szia nagyi, majd jövök legközelebb."

Egyszer-kétszer megcsinálod, vigyázva rá, hogy végig nyugodt maradj, és többet nem lesz ezzel gondod.

2020. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem, miért kell ezen ennyire kiakadni. Én nagymamám forma ugyanez volt, csak ő a hajammal nyaggatott, ménem fésülködök, ménem kötöm fel, ménem vágom le. Meg amúgy is, fogyjak le, mert olyan szép lehetnék, ha nem ilyen lennék.

Én simán megmondtam; hogy mama, nekem így jó. Hs hatezerszer mondta el, akkor hatezeregyedjére is ugyanezt mondtam.

Jó szándékból csinálta a saját elképzelése szerint, még ha engem halálra is szekált vele. Sose jutott eszembe dühöngeni ezen.

Így sok év távlatából azt kívánom, bár itt lenne még, hogy nyaggasson...

2020. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Pl. mondhatod ezt is: "Nagyika, vagy elfogadsz engem olyannak, amilyen vagyok és befejezed a folytonos csesztetéseket, vagy nem jövök át többet." Pont.


A nagymamád irigy, mert te fiatal vagy, ő pedig öregszik. Beleköt mindenbe, semmi sem jó neki, sem annak az ellenkezője. Fel sem fogja, hogy semmi köze ahhoz, hogy te sminket viselsz-e vagy sem.


Itt neked kell döntened: meddig engeded a szeret címén való érzelmi bántalmazást, és mikor fordítasz a mamikádnak hátat. Azért, mert már régen megdolgozott érte.

2020. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: azért mert akkor azt mondaná, hogy vénségére magára hagyom, meg így hálálom meg azt amit tett értem
2020. jan. 31. 10:17
 5/20 A kérdező kommentje:
Lassan úgy érzem magam mintha randira mennék...
2020. jan. 31. 10:19
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekem anyám mondja kb. 20 éve, hogy "kellene valami "rendes" frizura" - 20 éve válaszolom, hogy nekem az egyszeres fonat előre fonva teljesen megfelel. Nem izgatom magam egy cseppet sem miatta, és eszem ágában sincs változtatni. Biztosan nem sminkelnék a kedvéért.
2020. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

"azért mert akkor azt mondaná, hogy vénségére magára hagyom, meg így hálálom meg azt amit tett értem"

Errre mondanám rögtön: nagyi, amit most mondtál, az érzelmi zsarolás. Jövök hozzád szívesen, de csak ha nem csesztetsz. Viszont az ilyen zsarolást nem vkötelességem eltűrni. Fogadj el olyannak, amilyen vagyok, vagy szia.

2020. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
6%
Csak jót akar neked, nem szeretné, ha más is látná a karikás szemed és a hegeket az álladon, nem irigységből csinálja, csak szeretné, ha jól néznél ki, és ehhez nem kell egy kiló smink.
2020. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
De otthon senki se látja
2020. jan. 31. 12:53
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

"azért mert akkor azt mondaná, hogy vénségére magára hagyom, meg így hálálom meg azt amit tett értem"


Nem, mama, nem a vénségére hagylak magadra, hanem a cseszegetésedre, és akármit is tettél értem, nem fogom tűrni, hogy ilyen tiszteletlen, aljas módon beszélj velem. Azzal, hogy magadra hagylak azt hálálom meg, hogy folyamatosan piszkálsz.

2020. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!