Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy vélekedtek?

Hogy vélekedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne kívülállók véleménye.

Nagymamámmal és a testvéremmel élek együtt, nagymama költözött hozzánk, mert kell neki a felügyelet.

Tegnapelőtt lett 90 éves.

Ezt egy ünnepi ebéddel ünnepeltük, kis pálesz, torta, stb. Csak egy kupicával ittunk.

Egyszercsak elkezdett akadozni a beszéde, tényleg a halandzsára emlékeztetett. Volt már ilyen, ezért mondtam neki, hogy vegyen egy nagy levegőt, ha ideges valamiért, vagy igyon, ha kiszáradt a szája, attól is lehet.

Erre elkezd üvöltözni önkívületi állapotban, de egy szót nem lehetett érteni.

Szó szerint elkezdtem félni, hogyha nem figyelek, a hátamba próbálja szúrni a tortavágó kést.

Kimentem, aztán ő is, meg tesóm, aki remegett a félelemtől, hívtak vissza az asztalhoz, de szó szerint nem mertem visszamenni...

Pénteken már nem beszéltünk.

Tegnap reggeli után szerettem volna türelmesen megbeszélni a dolgot, erre elhajt, hogy én szívtelen vagyok, meg meg akarom őt ölni a testéremmel együtt. Ezzel elérte, hogy haragszom is rá.

Amúgy is azt gondolja, hogy a kora miatt felsőbbrendű, hogy büntetlenül sértegethet, hát most betelt a pohár.


Van ötletetek, hogyan tovább?

25/F


2020. márc. 1. 08:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak: aki elveszti az önuralmát, annál sosem lehet tudni, semmit biztosra. Nem azt mondtam, hogy hidegfejjel szúrna hátba!


7. válaszolónak: azért írtam ki a kérdést, hogy nagymamám tekintetében mi a teendő. És az önkívületisége miatt nem vagyok rá mérges, csak amiatt, hogy gyilkosnak nevezett tegnap, méghozzá hidegfejjel!!


Köszi a válaszokat, háziorvos mindenképpen lesz.

2020. márc. 1. 12:25
 12/14 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is stroke-gyanús. Egy kis demenciával megfűszerezve. Félni nem kell tőle, mert gondolom egy 25 éves férfi ember le tud kezelni egy 90 éves öreglányt, ha épp belé akarja állítani a kést. Neurológushoz mindenképp vigyétek el, mert lehet, hogy egy idő után kellene neki a 24 órás felügyelet ha súlyosbodik!
2020. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
28%
Ez demencia, be kellene fektetni a pszichiátriára egy ideig, az viszont kérdéses, hogy ki is fog-e jönni. Tényleg vigyétek, mert valóban fennáll az esélye, hogy egy ilyen epizód alkalmával megpróbál megölni, volt ilyen a családunkban.
2020. márc. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
43%
Hat nem tudom, nekem attól, hoyg valaki üvöltözik, nem jut eszembe, hoyg belém vágja a kést. Pláne nem egy 90 éves nagymama eseten. Mindkettőtöknek orvos kell. Neki demencia miatt gerontológus, neked meg paranoia miatt egy pszichiáter.
2020. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!