Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A Ti nagyszüleitek hogyan...

A Ti nagyszüleitek hogyan bírjàk a magànyt karanténban?

Figyelt kérdés
Én nagyszülőm egyedül lakik egy panelban,85+os. Én viszem neki a kajàt és minden dolgot intézek helyette,de màr napok óta mondja,hogy nagyon unja ezt. Menne le a boltba csàszkàlni. Krónikus beteg is. Heti 1x megyek hozzà és a folyóson beszélgetünk 3 méteres tàvolsàgban. Napi 3x hívom telefonon és minimum negyed óràkat beszélek vele. Féltem,nagyon. Tudom,hogy nem jó neki ott bezàrva,de nem szeretném,hogy lemàszkàljon. Szerintetek kinek van igaza? Én vagyok túl szigorú?

2020. máj. 2. 21:59
1 2
 1/20 anonim válasza:
93%
Nem vagy szigorú szerintem. Nekem is nagymamám egyedül lakik. Sajnos ugyanaz a helyzet mint nálatok. Mi is igyekszünk minél többet hívni, bevásárlás intézés stb de sokszor sír hogy hiányzik neki hogy valaki átölelje. :( A szívem szakad meg ilyenkor és remélem minél előbb vége lesz ennek.
2020. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Ismerős az én mamám is hasonló, mikor mondtam, hogy még nem akarjuk temetni - mert nagyon jól van - akk mondta, h inkább az mint a karantén.
2020. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Ismerős helyzet. Borzasztó ez. A mama meg akar halni, ezt zokogta tegnap a telefonba. :(
2020. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem tartjuk a kapcsolatot (1 mamám van, világ életemben leszart, így egy idő után én is őt)
2020. máj. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Én többszörös nagyszülőként, 70 éves emberként nem értem az öregeket!

Az említett 85 éves mama nyilván azelőtt sem tett túrákat és heti 1x tudja látni az unokáját, mindenki másra ott a telefon.

Öregként is lehet menni sétálni, lehet menni maszkkal a boltba.

Akik a cirkuszt csinálják, csak a családjuk életét nehezítik, de valahol - tudat alatt - biztos élvezik, hogy most fokozott figyelmet kapnak, kicsit megint ők a "főszereplők".

2020. máj. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Már meghaltak a nagyszüleim régen. Anyám demens, fel se fogja a körülötte lévő világot, napi 24 órás felügyeletet igényel.( Pedig még csak 83 éves) Azt se tudja, hogy járvány van, meg karantén, nem tudja ezeket értelmezni.
2020. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Kedves 5-ös, nagyon örülök, hogy te jól elvagy, de nem mindenki tud sétálni menni. Van akinek a látogatók az egyetlen öröme, és ez nem hiszti. És nem is 70 évesekről beszélünk, hanem 15 évvel idősebbekről.
2020. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Hála az égnek mama és anya együtt élnek, így anya intézi a bevásárlást, de ezen felül sem unatkoznak... A kertet teszik rendbe, vagy épp pakolnak, takarítanak. Nekem lehet nehezebb, hiszen szívesen mennék segíteni, mint mindig, de se húsvétkor, se most nem megy haza senki hozzájuk. Megértik teljes mértékben, őket próbáljuk védeni. Mindent próbálok segíteni a távolból, online rendeltem haza sok mindent (macskatáp, hogy ne kelljen messzire menni, háztartási cuccok, maszk, anyák napjára könyv, virág stb).. Már meg se lepődnek, ha futár csönget hozzájuk be!
2020. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 7-es, én meg bármily meglepő nem veled beszélgettem, hanem a kérdésre, a Kérdezőnek válaszoltam.

Tudod, ahogy a szabályzat előírja!

A Kérdező 85 éves mamájáról van szó, aki "Menne le a boltba csàszkàlni."

Tehát nem egy magatehetetlen öreg, hanem mozgékony.

De miért is magyarázkodom itt neked, nem is értem!

2020. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsére papám és mamám is élnek, kertes házuk van, ott most kertészkednek amennyire tudnak. Papám jár boltba, patikába, de nagyon vigyáz magára. Adtam nekik maszkokat, anyum fertőtlenítőt, remélem nem lesz semmi gond. Én nem merek menni hozzájuk(tömegközlekedés miatt), így marad a telefon, anyum hetente elmegy hozzájuk, visz kaját, elintézi a nagyobb vásárlásokat. Szomorúak, hogy nem találkozhatunk, én is már nagyon várom, hogy újra megölelhessem őket.

Remélem nem lesz bajuk, és remélem, hogy a Ti nagyszüleitek is jól lesztek.

2020. máj. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!