Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A Ti nagyszüleitek hogyan...

A Ti nagyszüleitek hogyan bírjàk a magànyt karanténban?

Figyelt kérdés
Én nagyszülőm egyedül lakik egy panelban,85+os. Én viszem neki a kajàt és minden dolgot intézek helyette,de màr napok óta mondja,hogy nagyon unja ezt. Menne le a boltba csàszkàlni. Krónikus beteg is. Heti 1x megyek hozzà és a folyóson beszélgetünk 3 méteres tàvolsàgban. Napi 3x hívom telefonon és minimum negyed óràkat beszélek vele. Féltem,nagyon. Tudom,hogy nem jó neki ott bezàrva,de nem szeretném,hogy lemàszkàljon. Szerintetek kinek van igaza? Én vagyok túl szigorú?

2020. máj. 2. 21:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk amit az 5-ös írt, abban van sok igazság.

Én is fültanúja voltam két öreg közti beszélgetésnek, hogy ők kifejezetten örülnek a vírusnak, mert az egész család most értük aggódik és miattuk nyüzsög.

2020. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 88eves mamam idosek otthonában lakik egy ideje. Kepzelheted mi hogy aggodtunk/unk. Szerencsére náluknincs virus es ami hatalmas előnye az otthonnak, hogy nincs egyedül. Vannak a korosztályából "barátnői". Igaz szigorú szabályok mellett, de kimehetnek a kertbe ott legalább láthatják egymast, meg az ebédlőben tisztes távolból. Látogatás azonban marcius 9 ota nincs, csomagot se lehet mar beadni, igy a heti ltogatasok, kinti setak elmaradtak. Csak telefon van. Nehez neki is, de megerti es az otthon probalja oket szorakoztatni is valamilyen szinten.


Anyum, aki szinten mar veszelyeztetett koru stb. viszont egyedul el, es ket hete mar kicsaszkal az utcara...(nem panaszkodott elotte, naponta videohivas tobbszor, vittunk neki mindig mindent, ahogy irod x meterrol maszkban beszelgetes is volt, van belso kert), de ot elkezdtek nala kixsit fiatalabbak hergelni, hogy nincs is igazi jarvany, hulyeseg a virus...es most mar a sajatidosavjabanlemegy a boltba es setalgat az utcan is. Nem tudok vele mit tenni.


Mamadnak mas rokonai nem elnek? Valaki aki esetleg korban kozelebb van hozza? Fwlhivhatná az is...hathakicsitjobb kedve lenne. Biztasd azzal, hogy videken mr vege a bezartsagnak, hamarosan itt is.

2020. máj. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

12, a nagynéném a héten halt meg szoc othhonban. A lánya két hónapja nem látta, most volt születésnapja, akkor sem találkozhattak, és megnézni sem engedték neki, amikor bevitte a ruháját a pathológiára :(


Nagyon nehéz időszak ez az időseknek. Kicsit több együttérzés nem ártana néhány embertől.

2020. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Messengeren, Skypeon tartja velünk a kapcsolatot, plusz a két macskája elszórakoztatja. 😂
2020. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 5, lehet, hogy ön a gyk-n megszokott magasról teszünk egymásra családban él, de nem mindenkié hasonló.

Hogy ön heti egyszer látta eddig is az unokát, mindenki másra ott a telefon, ez nem dicsőség, hanem szomorú.

Az én anyósom két hónapja nem látta az unokáit, a dédunokáit, akik addig heti két-három alkalommal voltak nála. Egy egy éves gyerekkel ugyan milyen kapcsolata legyen telefonon? A lányom, aki mellette nőtt fel, lassan három hónapja nem volt itthon, a fővárosban ápolónő.

Rendszeresen járt könyvtárba, most nem mehet. Rendszeresen járt kézimunka-csoportba, most nem mehet. Kb minden személyes kapcsolata nullára redukálódott.


De igaza van, majd megmondom neki, sétáljon el a boltba.

A gyk-s válaszokat olvasva biztosan sokan örülnek, hogy végre van indok, miért nem kell foglalkozni a családdal. Elkeserítő.

2020. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
Szerencsére nincsenek egyedül, mindenkinek él a párja is. A Dédi lenne egyedül, de anyámék hozzáköltöztek még a balhé legelején, mind 65 felettiek, és így hármasban királyul elvannak.
2020. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
26%
Az 5-ös egy beképzelt elmebeteg, nem kell vele foglalkozni.
2020. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nekem már csak egy nagy szülőm él, anyai ágon a 74 éves nagymamám. Sajnos ő egyedül él, de ahogy beszélgetünk telefonon, egész jól érzi magát (habár többször is beszélünk naponta). Egyedül él, de ő be is tartja a korlátozásokat, a fiatalabb szomszéd vásárol be neki és ő nem is járkál. Én is féltem őt (pedig egészséges, mint a makk). Ahogy hallom a hangján, hiányzunk neki. Anyák napján mindig megyünk hozzá, de ezt idén nem tettük meg. Az is tervben van, hogy nagynéném elviszi magához, hogy a nagymamám lányával és unokájával legyen. Legalább nem lesz magányos, mert ő mindent megtesz értünk és mi is érte. Sajnos én egy jó darabig nem találkozhatok vele, de ez az ő érdeke. 22 éves leszek és sajnos nagyon sokan meghaltak a családban és ezért féltem őt nagyon (szüleim, nagybátyám, többi nagyszülőm is elhunyt, de most nem ez a lényeg, mert jóval régebben mentek el). A kérdésedre a válaszom: nem vagy szigorú. Érthető módon félted őt és ezt jól teszed. Sajnos ez a vírus betett nekünk és csak reméljük, hogy ez a járvány nem fog már olyan sokáig tartani (bár, ki tudja). Én bízok abban, hogy ez a helyzet javulni fog és találkozhatunk, ahogy lehet. És mindenkink a legjobbakat szeretném kívánni! Tartsatok ki!
2020. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
73%
Enyém lexarja. Megy boltba és fogad minket. Elején komolyan vette pár hétig, ennyi volt. Szerintem az értelmes öregek felfogják, hogy amúgy is vissza van pár jó évük még és azt nem így akarják tölteni mert ez NEM ÉLET! Az emberek meghaltak eddig is, nem most kezdék!!
2020. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
41%

"Menne le a boltba csàszkàlni. Krónikus beteg is."


"mikor mondtam, hogy még nem akarjuk temetni - mert nagyon jól van - akk mondta, h inkább az mint a karantén"


"Ismerős helyzet. Borzasztó ez. A mama meg akar halni, ezt zokogta tegnap a telefonba. :("


Na ezért nem bírom az öregeket! https://www.youtube.com/watch?v=gkFQptqO1dk


És ezek pampognak arról, hogy háborút is túléltek. Hát ja, végülis túlélők, de a szerencse okán. Vagy ami még rosszabb - és jól valószínűsíthető is - volt ÁVH-sok, azért élték túl.

Aztán meg jól megéltek a Kádári adósságspirálon.


Most meg ezen nyafognak, hogy 2 hónapra nem lehet kimenni, csak napi 3 órát : Ő inkább meghal!

Hát "jajj de rohadt borzasztó"!!


Akkor akassza fel magát, ha ennyire borzasztó, és ennyire nem tud magával mit kezdeni! De úgy se fogja, mert csak pofázik, sajnáltatja magát!


Huszonévesek, tinédzserek se tudnak egymással találkozni. Szerelmespárok el vannak távolítva egymástól. Gazdasági válság van, vannak akik munkájukat vesztik el. HUSZONÉVESEK! Fizikai megélhetésüket vesztik el! Aki munkát keres, már annyira se talál.


És mindemellett a jólétben, pusztán egy pár havi szobafogságra ítélt nyuggerek sírnak, hogy ők inkább meghalnának.


Szánalmas! Rendkívül alulreprezentált az az idős generáció, akikre fel lehet nézni.

2020. máj. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!