Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Húszéves unokát jogos /...

Húszéves unokát jogos / szokásos így kezelni, vagy csak én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint lepisszegni, ha az idősebb felnőtt egy barátjával beszél telefonon, rászólni, hogy ne menjen át az úton, csak ha megengedik már, hogy mehet, engedélyhez kötni, hogy valahová elmehessen...


Nem vagyok benne biztos, hogy nem csak túlreagálom, de nagyon rosszul esett, hogy megosztottam a nagyimmal, hogy tervezek elkezdeni bokszolni, csak még a helykereséssel bajba vagyok, mert másik városba kellene átmenni, és amikor vége az edzésnek, már nem jön busz, ő meg afféle fura fellengzős / nagyvonalú stílusban odavetette, hogy "elengednélek, de ha nem jön busz, akkor rossz ötlet." Mintha természetesnek venné, hogy csak az engedélyével lenne ez lehetséges, hogy elmenjek valahová, mintha ötéves lennék.


Mielőtt félreértés esne, nem az zavart, hogy megosztotta a véleményét, miszerint rossz opció egy olyan időpont, ami ütközik a buszmenetrenddel. Hanem az, hogy úgy nézett ki, mintha az ő áldásától függetlenül nem dönthetnék a témában, mintha kiskorú lennék még, és ő rendelkezne felettem.


Elég hullámzó a kapcsolatunk, ezért is esett rosszul, hogy nyitnék felé, erre csípőből így reagál, de ha ez a normális, akkor elengedem.



2020. jún. 19. 01:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%

Undorító ami itt megy.

Vegyetek magatoknak egy bólogató kutyát.

Ez az oldal azért van, hogy válaszoljanak.

#9-től mindenki aki nem helyeselt, hogy milyrn rossz neked és az én nagyim is rossz le lettek pontozva. Nem szimpatikusság szerint kéne pontozni hanem hasznosság szerint.

#9-es válasza abszolút jogos volt. Inkább becsülnéd meg a mamádat aki a lehetőlegjobbat akarja és mindennél jobban szeret. Lehet lepontozni nyugodtan de bekaphatjátok és majd ha meghalt a mamátok (csakúgy mint nekem is) bánni fogjátok, hogy zavart titeket a pisszegése és azt kívánjátok majd hogy pisszegjen amennyit akar csak jöjjön vissza. Tapasztalatból beszélek.

2020. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
63%

#9


Az enyémet meg pelenkázzuk. És? Inkább örülj annak hogy a tiedet nem kell.


#Kérdező


Húszéves unokát nem jogos, de szokásos így kezelni.

2020. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
31%

#22

Honnan veszed, hogy az enyémet nem kellett?

9 éven keresztül csináltuk. Éppen ezért nem értem ezt a fajta hozzáállást

2020. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
41%
Ahelyett, hogy a kérdező ide kiírja azt az energiát abba is belefektethette volna,hogy leül és megbeszéli a mamájával. Fontosnak tartom azt,hogy megbecsüljük a rokonainkat amíg tehetjük nem gondolnám, hogy ez akkora probléma lenne, hogy ronggyá lepontozzanak. De az idő múlik aztán majd rájön mindenki.
2020. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!