Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom, túlérzékeny vagyok, de...

Tudom, túlérzékeny vagyok, de mit tehetnék, hogy ne érezzem folyton ezt?

Figyelt kérdés

Mégegyszer hangsúlyozom, érzékeny vagyok. Pitiánernek tűnhet a problémám, de csak segítő válaszokat kérek. A többiek is leírhatják, csak ne küldjék el, mert az NEM ÉRDEKEL. Köszönöm.


18 vagyok, itthon sokat kell segítenem, és szeretek is segíteni alapvetően pl. barátaimnak, itthon viszont nem, mert úgy érzem, kihasználnak. Soha nem kérnek meg szépen, követelőzően mondanak mindent és gyakran mások dolgát is nekem kell megcsinálnom. Emiatt rosszul érzem magam, nem érzem, hogy a család teljes tagja vagyok.

Tudják, hogy ilyen vagyok és mindent a szívemre veszek, kb. egy hónapja elég sokat beszéltünk erről, de a pozitív változás elmaradt, így csak magamra erőltetem a "minden happy" arcot, de mögötte szenvedek.


A jóindulatú válaszokat előre is köszönöm.



2015. máj. 8. 20:47
 1/5 A kérdező kommentje:
És az olyanok is kíméljenek, mint például: "ők a szüleid, eltartanak, te pedig tartozol nekik annyival hogy nem nyavajogsz, hanem szó nélkül segítesz..."!
2015. máj. 8. 20:49
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó, jó, de mi a kérdés? Nem értem hogy mire akarsz választ kapni.


Mivel konkrét dolgokat nem írsz így nehéz megmondani hogy te hisztizel vagy tényleg túlhajtanak.

2015. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

18 évesen lehetnél már annyira érett, hogy felfogod, nem csak a te véleményeddel egyező hozzászólás lehet hasznos és segítőkész. Érdemes lenne meghallgatnod azokat is, akik esetleg nem értenek egyet a te álláspontoddal, mivel nagyon sokat tanulhatsz belőle, új nézőpontok nyílhatnak meg előtted.


Ezen kívül annyit tudok mondani, 20 éves lányként, úgy, hogy van egy 18 és egy 16 éves húgom is, hogy jó esetben az ember ennyi idősen már van annyira önálló, hogy magától segít, magától észreveszi, mit kell csinálni. Ha megcsinálod önállóan, akkor nem kell rád parancsolni a szüleidnek, és nem fogsz besértődni sem. Egyébként nem normális ez a szintű érzékenység, hogy mindent magadra veszel, érdemes lenne felkeresned egy pszichológust ezügyben, ugyanis ha egész életedben mindent, ami nem egyértelműen babusgatás és kedveskedés, támadásnak fogsz venni, nem lesz egyszerű dolgod, és a környezetednek sem.


Miért neked kell megcsinálni más dolgát? Egyértelmű, hogy az más dolga? Miért nem az csinálja meg, akinek kellene? Kik éltek együtt a háztartásban és milyen feladatokat kell neked ellátnod, mit várnak el?


A legjobb tanács, amit adni tudok, hogy szépen ülj le a családoddal és beszéld át velük ezt az egészet! Mondd el, hogy érzel és hogy miért érzel így. Próbáljátok meg arányosan beosztani a feladatokat, hogy ne érezd azt, kihasználnak és mások helyett is te csinálsz meg dolgokat. Ha tiszta a rendszer és mindenki a sajátjáért felel, ami meg közös, be van osztva, kevésbé lesz konfliktusos ez az egész.

2015. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra. Ez azért van, mert sose mondasz nemet, érzik, hogy kihasználhatnak és ha bántanak, nem véded meg magad, hanem arra hivatkozol, hogy túlérzékeny vagy.
2015. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tudom mit érzel én is így gondolom :)

Csak azt tudom mondani hogy próbáld ezt elmondani a szüleidnek és ha mázlid van (nem úgy mint nekem) azt mondják hogy jól van vagy hogy átgondolják nem pedig azt hogy még egy ilyen és mész a p*csába. :)

2015. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!