Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan van lelkiismeret...

Jogosan van lelkiismeret furdalásom? Hibás vagyok, vagy csak most túlérzékeny lettem?

Figyelt kérdés

Kicsit macerás a sztori, de a lényeg:

Férjemnek van egy 9 éves kisfia, aki 3 évesen látta utoljára az anyukáját.

A nőt én nemigazán ismertem, én próbáltam volna nyitni felé, de elutasító volt (hozzáteszem ok nélkül, nem miattam mentek szét). Először hetek, majd hónapok teltek el úgy hogy a gyerek tájára se nézett. Próbálta párom elvinni sokszor, de valami kifogása mindig volt, hogy miért nem ér rá. Sokszor telefonált, volt hogy késő este is, de általában azért hogy pénzt kérjen, meg se kérdezte hogy a gyerek hogy van. Sorolhatnám még ezeket a dolgait, a lényeg hogy mikor már rendszeresen este 11-kor telefonálgatott a magán jellegű dolgaival aminek semmi köze nem volt a gyerekhez, és minden egyes alkalommal mikor nagy könyörgésre néha elvitte, ordított a gyerek az anyja után és hetekig kereste, hogy hol van. Meguntam és mondtam, hogy szerintem jobb lenne ha nem is tartaná a kapcsolatot a gyerekkel. Mondtam páromnak, hogy beszélje meg a nővel, hogy vagy hétvégente, vagy legalább kéthetente rendszeresen vigye el a fiát, vagy ha így áll hozzá akkor inkább ne is látogassa. Párom leállt azzal, hogy erőltesse a dolgot, a nő meg nem jelentkezett azóta se. Évekig nem is gondolkoztam ezen, de most valamiért elkezdtem kattogni a dolgon, hogy lehet én voltam a szemét és jobban erőltetni kellett volna, hogy tartsák a kapcsolatot. Hibásnak érzem magam amiért nem ismeri a gyerek az anyját.


2015. aug. 6. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy hibás. Ha egy nőre rá kell erőltetni, hogy tartsa a kapcsolatot a gyerekével, mert magától nem is keresi, akkor nem igazán lehet anyának nevezni, és a gyerek nem veszített sokat azzal, hogy nem ismeri ezt a rideg, önző perszónát.
2015. aug. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha én látni akarnám a gyerekem, nem tartana vissza egy ilyen helyzet, de lehet hogy egy meteor sem, úgyhogy nem vagy hibás.
2015. aug. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy hibas! Hiszen ha jol ertem most TE vagy a gyerek anyja nem az a nő...ha latni akarna akkor lepne es amikor lathatta volna ,akkor sem elt a lehetoseggel
2015. aug. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat, a gyerek nálatok van. Félre olvastam.

A gyereknek te vagy a Mamája, mert veletek él. A nő csak megszülte, és nem érdekli.

2015. aug. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Nos, nem vagy hibás, de azért tudatosítsd magadban hogy a gyerek ha nagy korában megtudja hogy a ritka látotatások emiatt maradtak el, lehet hogy haragudni fog egy ideig rád. Persze ez nem biztos, az én ismerőseim körében is volt ilyenre példe, sőt a srác anyja nagykorában megkereste a fiút, ugye mondani se kell hogy ő ekkor már pénzt keresett, a fiú pedig egyszerűen lerázta azzal, hogy megköszönte azt, hogy ott hagyta az apjánál, ezáltal a világon a legjobb édesanyát kapta a mostohája személyében. Sajnos nem lehet tudni mit hoz a jövő, de az biztos hogy a leghelyesebben döntöttél a gyerek érdekében.
2015. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lelkiismeret NEM jogi kategória.
2015. aug. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megértem, én is hibásnak érezném magam. Pedig nem úgy van.

Szerintem -akár csak saját magad miatt is- okosabb lenne megkeresni a nőt, és igenis ráerőltetni a gyerekét. Mert a gyereknek is joga van ismerni az anyját. Ki tudja, mi történik, balesetek vannak, nehogy soha ne lássa többet, akármilyen semmirevaló anya.


Én legalább évente egyszer, mondjuk a születésnapján összehoznék egy találkozót. Lehet, hogy szomorú lenne az egész, és sokat kellene utána vigasztalni a gyereket, de ki tudja; lehet, hogy arra az egy alkalomra összeszedni az anya magát. Még fizetnék is érte, istenbizony. Mert utólag nagyon fog hiányozni a gyereknek, az biztos.

2015. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!