Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Engem a nagyanyám nevelt...

Engem a nagyanyám nevelt fel,ami az egész életemre, gondolkodásomra befolyással volt. Észreveszik rajtam a kortársaim,hogy én máshogy vélekedem mindenről,és azért nem akar senki közelíteni?

Figyelt kérdés
Legtöbbször, sőt szinte mindig a jóval idősebb korosztályok képviselőivel sikerül előbb beszélgetésbe bonyolódnom mint az én korombeliekkel ( 27 vagyok.) Az iskolában nem jelentett gondot a hozzáállásom,és a gondolkodásom sem, a magyar tanárom azt mondta,hogy örüljek annak a hihetetlen szókincsnek amit a nagymamámtól kaptam, és annak is,hogy megtanított a rendre és a munka tiszteletére/becsületére. Persze, ez mind jó dolog, csak nagyon zavar,hogy az osztálytársaim kiközösítettek anno,és a munkahelyen is a fiatalabb vagy hasonló korú csajok összesúgnak a hátam mögött.
2020. júl. 8. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szard le. Ha találsz egy olyan társat magad mellé akivel boldog vagy akkor egyáltalán nem fog érdekelni hogy más mit gondol
2020. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Keresd meg azokat, akik hozzád hasonlóan gondolkodnak. Hidd el, vannak!
2020. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Engem is a nagymamám nevelt fel,aki sajnos már 2 éve meghalt.Isten nyugosztalja!Egy időben én is mindíg a nálam jóval idősebb emberekkel tudtam csak beszélgetni a munkahelyemen,a korosztályommal nem nagyon.Most se nagyon van olyan,aki hasonlóan gondolkodik,emiatt kevés barátom van.Nagymamám nagyon nagy űrt hagyott hátra maga után,nem tudom lesz-e olyan,aki betölti majd,gondolom nálad is így van.
2020. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
81%

Engem úgy isten igazán senki se nevelt, de végülis nekem is ilyen lett a gondolkodásom, csak mellé introvertált és antiszociális lettem. Ugyan úgy megvolt a kiközösítés korszak, de mostanra már nem igazán érdekel.

Főleg, hogy megtaláltam a saját körömet, amiben borzasztóan jól érzem magam.

2020. júl. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Észre. Engem nem ő nevelt fel, hanem én tekintettem őt tudat alatt anyámnak.Mint évtizedek múlva kiderült. És igen, mindenki észre veszi, hogy más vagy mint a korosztálya, másként szemléled a világot. Igyekezz butábbnak feltűnni, és próbálj beleolvadni a körülötted élők világába, így kevésbé leszel feltűnő. Előbb-utóbb ha kinyitod a szádat úgyis ki fogsz emelkedni, és ráfognak jönni, akkor pedig ráérsz kiszórni magad körül azokat, akik végkép hátráltatni fognak téged. A minta ott van benned, azt senki nem tudja tőled elvenni. Arra viszont felkészülhetsz, hogy lesznek irigyeid tengernyien.
2020. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért, akit a szülei neveltek föl, azok mind egyformák?

Biztos vagyok benne, hogy ha összesúgnak a hátad mögött, az nem azért van, mert a nagyszüleid neveltek fel.

Egyébként jobb helyeken az a természetes, amit te kaptál: gazdag szókincs, munka tisztelete, rendszeretet. Nem kell lealacsonyodnod azokhoz, akik emiatt kiközösítenek. És természetesen partnerkapcsolatot is lehet így kiépíteni, csak nem abból a korcs lelkű csoportból, akikkel eddig volt dolgod.

2020. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Mindenkire hatással van a nevelése, függetlenül attól, hogy szülők, nagyszülők, vagy a farkasok nevelték-e fel.
2020. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 gravinator ***** válasza:
85%
Ha mások és a munka szeretetére,tiszteletére nevelt, akkor a legtöbbet kaptad amit szülő adhat a gyerekének!
2020. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
8 Nálad is pont van.
2020. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Az ötös nem normális, de komolyan... Dehogy mutasd magad butábbnak holmi tucatkacat embereknek! Én is így voltam, abszolút nem bánom, hogy idősebbekkel és értelmesebb emberekkel vettem magam körül, eszembe nem jutott volna megjátszanom magam a tömeg kedvéért! Ha tisztességes, becsületes és értelmes embernek neveltek, akkor mindent megadtak neked, ez egy óriási ajándék az életben!
2020. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!