Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan van bűntudatom a...

Jogosan van bűntudatom a nagyszüleim miatt?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim 86 és 81 évesek, anyukám az egyetlen gyerekük, akivel össze vannak veszve és 3 éve nem beszéltek. A húgom ugyanígy nem jár hozzájuk 2 éve, részben mert kényszerbetegsége van, részben mert papámnak mindig volt egy olyan irányítós és mások életébe beleszólós stílusa, ami nem tetszett neki és anyának sem. Én ignorálom a dolgot és nem hagyom, hogy ezt csinálja + én türelmesebb ember vagyok. Régen támogattak amikor egyetemre jártam (a nagyszüleimnek jó nyugdíja van, kettejüknek együtt vidéken saját ház mellett 320 ezer, a szüleim fizetése együtt nincs 300 ezer és több a kiadásuk is, a húgom otthon él és nem csinál semmit 5 éve, de ez egy másik téma.)


Egyébként a korukhoz képest so-so állapotban vannak, nagypapám még elektromos biciklivel jár az ártézi kútra vízért, vagy gyógyszertárba, mamám hetente egyszer elmegy banyatankkal a boltba, de az utóbbi években azért sokat romlott az állapotuk és lassan tudom, hogy arra szorulnak majd, hogy valaki heti többször gondoskodjon róluk (bevásárlás, takarítás, esetleg ebéd hozás). Néhány éve ősszel meghalt a másik mamám. Őt előtte nyáron hetente látogattam meg az idősek otthonában, mert azt a nyarat pont a szülővárosomban töltöttem, de még emlékszem utána is bűntudatom volt, hogy mehettem volna hozzá még gyakrabban is. Csak én látogatom nagyszüleimet a családból, viszont én egy másik városban élek és átlag 3 hetente megyek haza hétvégére, akkor se csak hozzájuk, hanem mindenkihez otthon. Ezen kívül telefonon beszélek velük 2-3 naponta, de ezek úgy érzem kevesek. Van emiatt egy rossz érzés bennem, de ugyanakkor nem akarok hazaköltözni, mert már megvan a magam felnőtt élete is. Nem feltétlenül arra gondolok, hogy én ápoljam őket napi szinten, mert mondták van nyugdíjuk ápolásra, hanem csak simán hogy a közelükben legyek.


26/F


2020. júl. 30. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Beszélj velük ahogy tudsz, segíts nekik. Hugodat meg eszméld rá ne legyen lusta ember, mert az nagyon ciki.

Szíved jól érzi kell a gondoskodás 80 feletti éveket én meg sem fogom élni.

2020. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem attól függetlenül, hogy konfliktusok vannak a családba, ha a hugod és anyud erőt venne magán (tudom ez nehéz, ha olyan ember társaságába megyünk, akit nem kedvelünk) elmehetnének legalább csak egyszer egy hónapba a nagyszülőkhöz, nehogy legközelebb már késő legyen
2020. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarán azért van bűntudatod, és attól rettegsz, ha ők már nem lesznek, akkor bánni fogod, hogy nem töltöttél velük több időt.


Neked kell tudni mit akarsz, mi ebben nem tudunk segíteni. Helyetted nem gondolkozhat senki.


Amúgy ilyenkor mérlegelni kell, nem a stílusát, hanem hogy mennyire álltak mellettetek mikor szükségetek volt rá, és akkor le tudod olvasni,hogy mennyire szeretnek titeket avagy sem.


Biztos örülni fognak a gondoskodásnak, hogy meglátogatod őket és stb.

2020. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mostani öregeknek nem volt könnyű élete, sok mindenért meg kellett küzdeniük, szóval akinek van egyfajta ilyen stílusa az élet nehézségei is alakíthatták így, lehet sokszor kellett sok mindenki helyett döntenie abban az időben, hogy megvédjen embereket, vagy az is lehet, hogy sok csalódás érte őt. Volt akit osztály idegenként kezeltek, ami azt jelentette, hogy hiába próbált munkát találni mindenhonnan elküldték, és idő kellett hozzá, míg úgy tekintettek rá, hogy ő is tiszteletreméltó ember, ez is okozhatott benne egy ilyenfajta viselkedést. Az ő életüket nem olyan mérlegen kell mérni, amilyen a ti életetek, magyarán ők nem a digitális világba születtek, nekik bizony kínkeservesen sok mindenért meg kellett küzdeniük.


Szerintem nyugodtan támogasd a nagyszüleidet,attól függetlenül, hogy a családod többi tagja haragban van velük. A te döntésed, hogy mit szeretnél neked kell tudni.

2020. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy lehet a bűntudat jogos/ nem jogos?🤷‍♀️. Látogasd őket amennyire tudod, szeretnéd. Olyankor be is vasarolhatsz elintezhetsz nekik nehany dolgot. Hozassanak maguknak ebédet ugy mar könnyebb.takarítót is lehet fogadni, az is segítség ha ezeket rendezed, nem nekik kell erre embert keresni. A húgod, anyud valószínű okkal nem megy, ha nem jönnek ki jól nem elvárható hogy menjenek. Az sem elvárható hogy feladd az életed. Távoláról is lehet rendezni őket.
2020. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!