Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt megtehetem nagymamámmal?

Ezt megtehetem nagymamámmal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagymamámmal valami nagyon nagy probléma van, konkrétan félünk tőle. Ma ok nélkül megbolondult, ordibált, fenyegetett, csapkodott és azt ordibálta hogy megöli magát, beszúrt magának vénásam valamit és becsukta magára az ajtót. Beszaladtam a szobába rá 5 percre, tiszta vér volt minden, ugye a szúrás miatt, sajnáltatta magát, de láttam aztán, hogy egy magnéziumot szúrt be, viszont nekünk azt mondta, hogy altatót. Sajnos a szomszéd nővel kollégák voltak a kórházban és mindig ad neki ilyen gyógyszereket, pedig már számtalanszor mondtam neki, hogy ne. Viszont ez nem csak ma történt meg, sokszor megesik, ha látja,hogy mi jól érezzük magunkat,volt olyan hogy egy eljegyzés után,megint semmi ok nélkül,beszélgetés közben, leakarta szúrni apámat,volt olyan, hogy apám vett magának haza egy sört és az úton hazafele kiakarta dobni a kutyát az útra..(???) A rendőrök semmit nem tehetnek, ameddig nem folyik vér. Sokszor kihívtuk a mentőket,mert az ilyenek miatt rosszul volt, elmondtuk a történteket, de annyit mondtak, hogy figyelemhiányos. Tudni kell, hogy nagyon régóta jár pszichológushoz, viszont csak annyira, hogy felírjon neki egy gyógyszert és ennyi. Arra gondoltam, hogy elmehetnék ahhoz az orvoshoz és ezt elmesélem neki, hátha egy mélyebb kivizsgálást tartana, vagy valami, mert szerintem ez nem normális. Sajnos csak velünk tud lakni, mert a másik ,,fia,, csak akkor keresi,ha pénz kell neki és amúgy nem érdekli, de ennek ellenére,mindig őt isteníti és minket szól le. Szerintetek ezt a lépést én megtehetem, mint hozzátartozó?

2020. júl. 23. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen,ezt az ő érdekében teszed.
2020. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha régóta szedi a gyógyszert, főleg ha nyugtatót, akkor hozzá szokott a szervezete és ezért lett ilyen. A pszichológust keressétek fel.
2020. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Pszichiáter, nem pszichológus, köti az orvosi titoktartás. Elvben nem beszélhet a pácienséről, viszont téged szerintem meghallgat, egy próbát megér. Legfeljebb megkéred, hogy mondja meg, hogy ilyen esetben "elvben" mit lehet tenni.
2020. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
A háziorvossal kellene beszélni és kivizsgáltatni rendesen a mamát. Az én mamámnál is voltak hasonló tünetek a kezdődő Arzheimer-kórnál, utána eldurvultak. A mentőt nem éri meg kihívni, ha be is viszik a kórházba, csak telenyugtatózzák. Mindenképp kérjetek neki beutalót a háziorvostól és vizsgáltassátok ki!
2020. júl. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!