Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nem akarom ezek után a vőlegén...

Nem akarom ezek után a vőlegényem nagyszüleit az esküvőnkön látni. Jogos, hogy így érzek?

Figyelt kérdés

A vőlegényem a nagyszüleivel csak ilyen tessék-lássék viszonyban van. Ünnepekkor találkozás és kész.

4 hónapja kérte meg a kezem, szeptember végén lesz az esküvőnk.

2 hete a tudomására jutott, anyósom igazából elszólta magát (az ő szülei), hogy nagyon kiakadtak az esküvőnk és az eljegyzés hallatán.

Tudni kell, roma származású vagyok, ők nagyon rasszisták, utálják a cigányokat.

Anyósomnak azt mondták, hogy miért nem állítja le a vőlegényem, hogy tönkre teszi az életet ha engem feleségül vesz, ráadásul még gyereket is csinál nekem.

Persze ezt a szemembe soha nem mondanák meg sőt a vőlegényemnek se, csak így a hátunk mögött.

Ezek után én nem szeretném ha ott lennének.


2020. aug. 11. 14:23
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
81%
Én meghívnám őket. Én is roma vagyok, a rasszizmust általában úgy kezelem, hogy figyelmen kívül hagyom. Lehet, hogy ez elsőre gyáva és konfliktuskerülő módszernek tűnik, de egyszerűen nem tudom komolyan venni, nem tudok megbántódni rajta. Volt olyan majdnem-anyósom, aki, amikor náluk voltam, vitte magával WC-re a táskáját (benne a pénztárcájával gondolom) direkt úgy, hogy lássam, de én csak nevetni tudtam ezen. Lehetett volna nagyon megalázó is, de ha valaki annyin nem tud túlgondolni, hogy egy adott embercsoport nem egy nagy massza, ahol mindenki egyforma, az nem az én gondom. A magyarok romákhoz való hozzáállását őszintén szólva egy kicsit meg tudom érteni, elég durva helyen nőttem fel, rendesen megkeserítették kedves "fajtársaim" az életünket. Na de ha félretesszük a bőrszínem, teljesen kulturált megjelenésű, épkézláb beszédstílusű nő vagyok, és ha ennek ellenére, hogy egyértelműen egy egyszerű, hétköznapi ember benyomását keltem is kibújik valakiből a rasszista, akkor azzal nem tudok mit kezdeni, az ő szegénységi bizonyítványa. Hasonló megoldást javaslok Neked is, Kérdező. Hagyd figyelmen kívül szerintem amit hallottál, hívd meg őket, ha eljönnek, akkor legalább megismernek, és onnantól fogva, ha még mindig a bőrszíned miatt elutasítóan viselkednek veled, akkor az az ő bajuk. Ha meg el se mennek, szintén nekik gáz, hogy meg se hajlandóak ismerni Téged.
2020. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
70%

Bravó #32!

Jól gondolod! Helyesen teszed.

2020. aug. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!