Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az én dolgom az hogy 23...

Az én dolgom az hogy 23 évesen pelenkázom és 0-24-be ellássam a a járni nem tudó mamámat, meg hogy fözzek, takarítsak, mossak mindenkire?

Figyelt kérdés
2020. aug. 13. 22:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim válasza:
14%
Sajnos az élet ilyen. Felnőttél, rengeteg kötelesség, kegyetlenség, kevés szabadidő, szórakozás. Próbálj néha több időt magadra fordítani, és legyen mindig egy célod!
2020. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
97%

Ahhoz hogy erre választ adjunk, tudnunk kéne egy pár dolgot..

Pl. :a szüleid?

Együtt laktok?

Hányan laktok együtt és kik.. Stb.. Bővebben lécci

2020. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
34%

Gyerekeid vannak?

Én nem értem ezt a gondozás dolgot, mi az hogy a te dolgod? Kórházé esetleg vagy az öregotthoné.

2020. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
33%

Ha így hozta az élet és te vagy az egyetlen cselekvőképes személy a háztartásodban, akkor igen.

Mert erről szól a család. Segítjük egymást, vigyázunk egymásra, gondoskodunk egymásról.

Nyilván nem a pelenkáznivaló nagymama fogja megcsinálni az otthoni teendőket (csinált ő már eleget eddigi élete során) hanem a fiatal, erőteljes családtag aki képes megcsinálni.

2020. aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:

van egy öcsém aki kb egész nap otthon játszik a gépen ha nincs kaja akkor hisztizik, apám horgászik, vagy a nőőőjénél van néha meg megy dolgozni (mzg), anyukám meghalt, nővérem elmenekült otthonról egy évben haszajön max 2szer ha nagyon muszáj,

igazából elegem van hogy, felsöpörni sem tudnak, ha semmi szabaiőm nincs hogy szólnak hogy adjak a mamának vizet de látják hogy épp mást csinálok, ők is ahatnáak, semmit nem alszom mert az öcsém hajnali 3-ig fentvan és ha megy ki még be is jelenti, meg beszélhozzám mikor alszom.... ma szólt hogy vigyem a helyére a kiscicákat (apám engedte ki) ő is bevihette volna... bocs ahelyesírásért

2020. aug. 13. 23:09
 6/72 anonim ***** válasza:
67%
Huu hát elég nehéz életed lehet... Ha az anyagiak engedik akkor öregotthon megoldaná a helyzetet..
2020. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
96%

Sokat nem segít a helyzeten, ha azt írom, hogy nem a te dolgod lenne.


Közösen kéne apukáddal (öcséddel, attól függően hány éves persze) ápolni a mamát és vezetni a háztartást.


Gondolom azon már túl vagy, hogy megpróbálsz beszélni velük....

2020. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%

Persze én is kiborulnék ha nem segítene senki. Ezt valahogy megkellene beszélni a apukaddal.

Mamadnak meg segíts. Az én mamám is ilyen volt. Mindig kellett neki a felügyelet. :/

2020. aug. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként meg apu nőjét a hajánál fogva cibálnám oda hogy ne csak a pasi legyen jó.. Legyen jó az anyós is.. (persze csak ha apai nagymama)
2020. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen nem a te dolgod kiszolgálni a családod. Mamád állapota nyilván más kérdés hisz ha a többiek nem foglalkoznak vele akkor muszáj neked, ezzel sajnos nincs mit kezdeni. Viszont az öcseédről és apukádról nem vagy köteles gondoskodni. Próbálj meg beszélni velük hogy ugyan annyira fontos a te szabadidőd is mint az övéké és ezt tartsák tiszteletben és egész egyszerűen ne pakolj vagy takaríts helyettük ha másból nem ebből talán észre veszik magukat.
2020. aug. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!