Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleitek hogy reagáltak...

A nagyszüleitek hogy reagáltak a hírre, hogy jön a dédunoka?

Figyelt kérdés
Anyósoméknak személyesen és édesanyámnak telefonon hamarabb elmonduk a dolgot (akik örültek). Az én részemről élnek még az anyai nagyszülők, akik anyukámmal és a párjával laknak együtt és most hétvégén le is utaztunk hozzájuk, hogy személyesen elmondjuk a hírt, viszont meglepetésemre csak annyi volt a válasz hogy "igen?Jó"....Ez nagymamám részéről, nagypapám meg hogy.."na akkor szedjük anyjuk a ...gyogyszert hogy kihúzzuk.." Azért kicsit mindkettőnket meglepett a reakció és rosszul esett. Az mellettük szól, hogy mindketten 80 körül járnak, de nincsenek egyáltalán leépülve. Véleményetek?

2020. aug. 26. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Az én nagyszüleim nem leépültek, hanem beszűkültek. A saját dolgaikkal foglalkoznak csak, azok érdeklik őket. A dédunokából a kép az érdekes, meg a darabszám, hogy lehessen a szomszéddal versenyezni. A kisbabát vihetjük, de igazából inkább ne, mert hangos meg minden. Ettől még nagyon szeretem őket, de sajnos ezt teszi az emberrel 30 év nyugdíjas lét és fizikai problémák. 80 felett vannak mindketten. Elfogadjuk, ez van.
2020. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak másnak se örülni? :D én is így reagálok néhány komoly dologra, de nem azért mert nem örülök.
2020. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk örültek, de nem olyan kirobbanóan, mint a mi szüleink (a kicsi nagyszülei). A férjem papája 93 éves, az én nagyim 74. A nagyimnak egy fészekalja unokája van akiket a rajongásig imád, a papa szintúgy. Most érkezik/érkezett két dédunoka mindkét oldalra, örülnek, de semmi extra.


Szerintem ez azért van, mert már idősebbek, nekik ez már jóval nagyobb generációs szakadék. Ők már nem fognak utána rohanni, és ahogy 1-es is írta, őket már gyakran zavarja, idegesíti a síró/csacsogó kicsi.

2020. aug. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk csak részemről van két nagymama, férjem nagyszülei nem élnek. Mindkét nagymama-leendő dédmama örült, be is kell nekik számolnom hogy éppen mikor mekkora a kicsi, a fittebb jön segíteni néha a háztartásban, mert nekem feküdnöm kell. Akinél ő az első dédunoka, azért lelkesebb volt :)
2020. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Házasok vagytok?
2020. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi válaszokat. Ezek szerint máshol is van ilyen, természetesen utólag mi is elfogadjuk a reakciójukat, meg megértjük a kor miatt, csak lehet nekünk is furcsa, hogy telik az idő és egyre kevésbé számíthat rájuk az ember :( De a maguk módján vhogy orultek, csak nem tudjak már kifejezni.
2020. aug. 26. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, mert már meghaltak.
2020. szept. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!