Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gond, ha a papámmal így...

Gond, ha a papámmal így megyünk a temetőbe?

Figyelt kérdés
A mamám már nagyon régóta meghalt, a papámmal szoktam kimenni a temetőbe rendbe rakni a sírt. A papám mindig hozza magával a régi kapáját és a gereblyéjét igaz már rozsdásak de olyan büszke rájuk hogy az ő szerszámai bizony már idősek és jó célt szolgálnak. Én pedig a virágokat és a régi öntözőkannát szoktam magammal cipelni. Viszont a faluban ahol élünk a temető pont a falu végén van, mikor így megyünk a temetőbe folyton megbámulnak minket az emberek és volt hogy mondták miért nem veszünk kicsi kézi kapát meg gereblyét mert hogy a papám biciklivel vagy a vállán hozza a szerszámait. Azt is mondják úgy nézünk ki,mintha a szántóföldekre mennénk gyomlálni. Most ez olyan rossz dolog hogy régi szerszámokkal megyünk sírt rendbe rakni?
2020. szept. 12. 11:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Cseppet se aggódj emiatt!

Én nagyon megértem, ha a falusi ember ragaszkodik a régi szerszámaihoz, munkaeszközeihez. Amikor olvastam a kérdésed, pont arra gondoltam,amit a 8-as válaszoló már megválaszolt. Nagyapád okkal lehet büszke a rozsdás szerszámaira, hisz vele együtt öregedtek. Légy inkább büszke a nagyapádra, aki még a felesége sírjához is elviszi az általa is bizonyára ismert szerszámokat!

Fentebb is láthatod, hogy eddig egyetlen válaszoló sem tartja elítélendőnek, kicsúfolandónak.

2020. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
Akik ilyeneket mondanak rólatok azoknak semmi más dolguk nincs csak az hogy beledumáljanak mások életébe.Én ismeretlenül is büszke vagyok az ilyen emberekre mint Ti.Ne foglalkozzatok az ilyen emberekkel mert csak lehúznak érzelmileg.Mindig a jó embereket kezdik ki és dumálnak bele a dolgaikba.Foglalkozzanak a saját dolgaikkal bőven lenne ott tenni való.Neked és a papádnak minden jót kívánok!
2020. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%
12-es, én is így gondolom. vannak emberek, akik azért foglalkoznak másokkal, mert addig sem kell a saját portájukon sepregetni
2020. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy fentebb is írta mindenki: dehogy gond, teljesen rendben van ez így. Én csak azt nem értem, hogy azoknak, akik megszólnak benneteket, tényleg nincs más dolguk mint azt figyelni, ki milyen kapát-gereblyét-akármit visz a temetőbe, rendbe rakni a sírt? Egyébként meg lehet, hogy jóindulatból mondták, hogy Papádnak megkönnyítsék a temetőbe járást, de azt nem tudhatják, hogy ő ragaszkodik ezekhez a régi szerszámokhoz.
2020. szept. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én ezt egyébként nem is értem, nálunk falun pont az az általános, hogy az idősek így járnak a temetőbe, és senkinek nem jut eszébe megszólni őket ezért.
2020. nov. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!