Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám nagy valószínűséggel...

Úgysetudodkivagyok kérdése:

Nagymamám nagy valószínűséggel meg fog halni,aki hasonló helyzetben volt,hogy kezelte ezt?

Figyelt kérdés
Kiújult nagymamám betegsége,ami miatt meg kell műteni. Probléma,hogy ő már 90 éves is elmúlt,és emiatt igen kicsi az esélye,a műtét sikerességének. Nemrég telefonon elbúcsúzott tőlem,és őszinten nem tudom most mit csináljak. Egy ideje már csak bambán ülök a székemben,teljesen leállt az agyam. Akik hasonló helyzetben voltak,ti,hogy bírkóztatok meg egy ilyen helyzettel?

2020. okt. 8. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Az elmúlás az élet része. 90 évesen már élt annyit, hogy ha vége is van, akkor már lehet, hogy könnyebb úgy. Ettől függetlenül ne kezd még temetni, ha nincs olyan állapotban, akkor meg sem műtik feleslegesen, de ettől függetlenül szép hónapjai, akár évei lehetnek hátra.
2020. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Tölts vele minél több időt, mondd el neki, kérdezd meg tőle, amit szeretnél. Morbidul hangzik, de tulajdonképpen szerencsés vagy, van időd felkészülni, elbúcsúzni
2020. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Na igen, csak ilyen vírusos időkben még csak együtt lenni se nagyon lehet vele...
2020. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Én akkortájt kezdtem olvasgatni arról,hogy a különböző vallások miként kezelik a halált. Akartam valami kapaszkodót, valami jó gondolatot, amibe kapaszkodhatok, amikor elmegy nagymamám.

Nekem az segített,hogy "csak előre ment, majd megyek én is, amikor eljön az időm és akkor találkozunk újra".

2020. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Amíg teheted, hívd fel és beszélgess vele. Másrészt kicsi az esélye a gyógyulásnak, de még adott. Sokkal rosszabb lenne megélned a teljes szellemi leépülését. Az én nagymamám demens, 83 évesen embereket lát, szituációkba képzeli magát és ha álmodik, sokszor neki az a valóság. Vele lakni sokszor egy lidércnyomással ér fel, ha éjszaka nem hagy aludni. Van ilyen oldala is ennek, én csak biztatni tudlak, hogyha nyomaszt - amíg lehetséges - foglalkozz vele és akkor tiszta lehet a lelkiismereted.
2020. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Beszélgess vele, beszéld meg a régi dolgokat, kérdezd meg tőle, milyen voltál kicsiként. Kérdezd meg, mit tanult az életről, mit tart fontosnak és mi az, ami nem számít. Mondd meg neki, hogy nagyon szereted és ezért mindig veled lesz.
2020. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Hidd el, a halál az élet része, és ezt úgy mondom, hogy az elmúlt 9 évben kb 8 családtagom halt meg. Baromi nehéz beletörődni, van akinek a halálát évekkel később sem tudtam felfogni, volt aki egyik pillanatról a másikra ment el, bár elég idős volt, hírekből értesültünk csak róla. Volt aki rövid ideig és volt aki hosszú ideig szenvedett. Igazából szerintem az egy jó jel, ha el akar tőled búcsúzni, nekem erre sosem volt lehetőségem. Fontos h amíg teheted beszélj vele, tartsd benne az erőt, adj okot neki az élethez. Egyik nagymamám pl anno még megélte velünk a karácsonyt mert tudta hogy nekem mennyire fontos ez, 10 napra rá elhunyt.
2020. okt. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden pozitív hozzászólást sokat segítettek,megpróbáltam minél több időt vele tölteni,úgyvélem jó pillanatokat töltöttem vele


És még fogok is,ugyanis az alacsony esélyek ellenére sikeres volt Nagymamám műtétje,az orvos szerint még jópár évet nyerhetett ezzel.Köszönök mindenkinek mindent

2020. okt. 15. 17:57
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Ó, de jó, nagyon örülök neki! 🙏Szeressétek őt még sokáig! Jó egészséget mindannyiatoknak!
2020. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hajrá, minden rendben lesz! Amiért ne féljünk a haláltól:

1. Mindenki meghal egyszer

2. Azt mondják egyesek szerint, hogy a halál alváshoz hasonlít.


Nekem az első a legdurvább. Bocsi kérdező, de neked mi? Tudom, hogy a vallás nagy hülyeség egyesek szerint, de én már nyár óta olvasom az evangéliumokat, és elkezdtem hinni Jézusban! Azóta már csak picit félek a haláltól! :) sőt, nem is foglalkozom a halállal. Mit gondolsz kérdező? :)

2020. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!