Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Papám nagyon sokat beszél a...

Papám nagyon sokat beszél a halálról, ez jelent valamit?

Figyelt kérdés
Papám 84 éves, és mostanában egyre többet beszél a halálról. Például, hogy a haverjai majdnem mind meghaltak, és mindig őket emlegeti, hogy ez is meghalt, az is meghalt. Tényleg sz_r lehet, mert a brigádból már csak kb ő maradt életben, minden haverja meghalt. Meg hogy kitudja, hogy meddig él még, lehet meg se éli a jövő karácsonyt, mindig a régi időket emlegeti, és a barátairól mesél, akik már meghaltak. Lehet érzi, hogy neki is közeleg a vég? Bele se merek gondolni, mi lesz ha már ő nem lesz. Nagyon szeretem.
2020. okt. 16. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez az idős embereknél eléggé általános jelenség.

Azzal,hogy a haverjait emlegeti azzal csak úgymond nosztalgiázni akar.

Az én papám is -amíg élt😢- sokat beszélt a múltjáról,a barátairól,meg úgy minden régi dologra és nem érezte a halált.

2020. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Azt hogy idős, igen érzi mivel már megélt egy szép kort.


Amíg nem arról beszél hogy " bárcsak meghalnák és hasonlók" addig szerintem teljesen rendjén van hogy foglalkoztatja a téma.


Az én nagy szüleim is szoktak ilyesmiről beszélni.

2020. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
84 evesen persze, hogy kozelebbinek erzi a halalt, foleg igy, hogy a baratai meghaltak, mint mondjuk te, aki gondolom fiatal vagy. Az en dedim is minden egyes latogatasunkkor sirt, es megjegyezte, hogy ki tudja meddig el meg...szuletesem utan 20 evvel halt meg, tehat 20 evig 2-3 hetente egyszer ezt elmondta nekunk, amikor mentunk, szoval ez nem jelent semmit szerencsere.
2020. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan hiányoznak neki a barátai. Fura lehet, hogy csak ő él már a társaságukból.

Lehet, hogy semmi különös oka annak, hogy beszél róla. Egyszerűen csak szép kort megért, és már nem fél a haláltól, ezért nyugodtan beszél róla.

2020. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetes folyamat, az ember ilyenkor már "készül rá", hiszen lassan eljön az idő hogy le kell zárni egy könyvet. Ez véletlenül sem azt jelenti, hogy meg akar halni, csupán nem akarja hogy váratlanul érjen bárkit is. Temetési költségek, gyász, igazából akármilyen nehezére esik az embernek, ezeket meg kell beszélni. Ettől függetlenül élhet ő még 100 éves koráig is. Ha jó a kalcsolatotok, ezt vele is meg lehetne beszélni, hiszen ezt feldolgozni egy nehéz időszak. Jólvan papa, beszélhetük amiről muszáj, de ne legyél már abban a hitben, hogy ilyen könnyen megszabadulsz tőlem! Jó egészséget! 😊
2020. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám is 86 éves és mintha én írtam volna a kérdésed. Nálunk is ugyanez évek óta. A barátnői, unoka testvérei mind meghaltak. És ő is így beszél. Sajnos ez van. Ezeken a dolgokon senki nem tud változtatni.
2020. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig mondta, mert kB minden hétvégén nála voltam, mert szüleim dolgoztak, úgyhogy sokat meséltek nekem is a nagyszüleim régebbről, meg hogy milyen volt régebben. De viszont nagymamám 84 éves korában hunyt el, nagyapám pedig 87,úgyhogy mindketten szép kort éltek.
2020. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyám ovis korom óta azt mondogatja, hogy meg akar halni, de már le is érettségiztem, s még mindig él, szóval nyugi.
2020. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!