Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A halálról szoktál beszélgetni...

A halálról szoktál beszélgetni a gyerekeddel/szüleiddel?

Figyelt kérdés

Onnantól kezdve, hogy a halál mint filozófiai, metafizikai, vallási téma, egészen olyan praktikus dolgokig, mint életvégi döntések, végrendelet, hamvasztásos vagy kopordós temetést szeretnél, ki kezelje az FB-oldaladat halálod után stb. stb.?


Nem gondolom, hogy ezekről akkor kellene csak elkezdeni kommunikálni, ha már vki. öreg vagy beteg.



2019. júl. 30. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Ez nem téma,és sokaknál is így van. Pedig néha nem árt tisztázni a dolgokat.
2019. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem szoktunk.


Nem szoktunk filozofálni, a fizika nem a család erőssége, ateisták vagyunk.


Anyám egyszer egy utazás közben elmondta, hogy itt szórjuk majd el a hamvait, és ennyi. Most elmondanánk, pár nap múlva elfelejtjük, semmi értelme. Ki kezelje a Facebook-omat? Hát nem édes mindegy? Hát kinek lesz az eszében ilyesmi? Ha meghalok, felőlem te is kezelheted.


Nálunk az a felfogás, hogy élj a lehető legteljesebb életet, ráérsz még a halállal foglalkozni.


18/L

2019. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

25 éves a fiam, 23 éves a lányom.

Ritkán beszélünk a halálról. Általában akkor jön szóba, ha egy ismerős vagy rokon meghal. Ilyenkor elszoktam mondani nekik, hogyha meghalok hamvasszanak, szórjanak el, és ne a halálom napjára, hanem a születésem napján igyanak meg egy pohár kakaót. Imádom a kakaót, szinte rituálét csinálok egy kakaóivásból.

Fb oldalam kódját tudják, és azt is tudják, hogy halálom után belépnek, törlik. Nem akarok egy újabb halott lenni a neten.

2 hete beszéltünk újra a halálról, mert alányom általáos iskolai osztálytársa akkor halt meg. Megrázó amikor egy fiatal meghal, és a lányomat megrázta nagyon. Akkor beszélgettünk a betegségekről, halálról.

47 éves vagyok, és bár egészséges, élvezem az életet, de van egy számlám amire mindig rakok pénzt. Ez a számla csak a halálom vagy az apjuk halála esetén lehet felhasználni. A gyerekek nevén van, hogy hozzáférhessenek rögtön halálunk esetén, és ebből tudják állni a temetéssel járó költségeket. Ami meg marad azt osszák el egymás között.

2019. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3-as, köszi, szuper vagy, tetszik, ahogy kezeled a témát!
2019. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Én "gyerekként" írom (19 vagyok):

Mi szoktunk. Vagyis a "szoktunk" talán túlzó kifejezés rá, mert nem rendszeresen. Van amikor beszélünk róla, ki, mit gondol, mi van a halál után, a koporsó/hamvasztásos téma is feljön olykor-olykor.

De a halál az élet velejárója, egyszer mindenki meghal. Szerintem nem kellene tabunak lennie.

2019. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
A mi családunkban ez nem tabu téma, nem mondom hogy nagyon gyakran, de néha azért szóba kerül egy-egy beszélgetés közben a halál. Mi mindig egész nyíltan beszéltünk erről, persze csak ha kellett, és semmi mentális problémát nem okozott ez nekem soha. 15/L
2019. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim nem nagyon szeretnek beszélni a halálról, félnek a témától.

Nagyobbik gyerekem óvodás, vele szóba került már ez a téma. Feleségem apja akkor halt meg, mikor kisfiam egyéves volt. A feleségem sokszor mesél róla neki, fényképet mutat róla stb.

Én is szoktam néha mesélni neki felmenőimről. Néha megkérdezi, az illető el-e még. Elmondom neki, hogy régen meghalt. De volt, hogy egy ezerforintoson nézte Mátyás király képét. Mondtam neki, hogy ő egy nagy királyunk volt, aki több, mint 500 éve élt. Kérdezte, hogy meghalt-e. Mondtam, persze, régen.

Szóval kisgyerekkel a leghétköznapibb beszélgetésnél is előjöhet a halál témája.

2019. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sokszor előjön, nem tabu téma. Egész kiskoromtól kezdve a szintünknek megfelően szó volt róla. Akár nagymama halála kapcsán, akár kisállatunk elpusztult, akár filozófiai síkon. Mi keresztények vagyunk, szóval egész máshogy állunk a halálhoz, onnantól kezdődik csak az egész, sose féltünk tőle. Most már nekem is vannak gyerekeim, hasonlóan csinálom mint a szüleim.
2019. júl. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi szoktunk, főleg filozófiai oldaláról tekintve a dolgot. (van-e élet a halál után, létezik-e Isten, van-e lélekvándorlás stb) Főleg a volt férjemmel és a barátaimmal szoktam erről beszélni, mivel a szüleim már meghaltak.


A most 9 éves kislányom egy időben, úgy kb 6 évesen nagyon érdeklődött a halál témája iránt. (Isten, bibliai mesék, múmiák minden érdekelte) Nálunk nincsenek tabu témák, beszélgettünk sok mindenről. Személyes téren néha a volt férjemmel, egyikünknek sincs párja, ha így is marad, valahol egymás felelősségei vagyunk. Itt már praktikus dolgok is előjöttek. Nem vagyok öreg és beteg, de jó ezeket tudni.

2019. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
100%
A szüleimmel igen, nálunk sosem volt tabu a halál. 5 éves koromtól vittek temetésre, láttam halottat, nem etettek vallásos dolgokkal, nem tüntették el az elpusztult háziállatokat. Van egy kor amikor a gyerek szembesül a saját halandóságával, ez az egy dolog volt az amiről anyámmal nem lehetett beszélni, apámmal viszont erről is. Egyszer olyan 12 évesen azon vesztem össze anyámmal, hogy láttuk a tv-ben hogy valaki felajánlotta a gyereke szerveit, én mondtam hogy ha meghalnék, én is szeretnék ilyet mire anyám vergődni kezdett hogy ő nem adná oda, ha az ő gyereke maghalt akkor haljon meg a másé is. Aztán évekkel később szóba került ez egy másik eset kapcsán és akkor mondta anyám hogy meggondolta magát, mégiscsak odaadná a szerveimet ha úgy lenne. Én ezt egyfajta fejlődésnek fogtam fel a részéről és örültem neki. Apám elég korán közölte hogy milyen temetést szeretne ha meghal. Én is gondolkodtam már rajta. Azt is megbeszéltük hogy ne fizessenek a szüleim egyházadót mert úgysem pap fogja őket temetni, szóval felesleges. Szóval nálunk ez így működött, nyilván nem ezzel teltek a vasárnapi ebédek de ha valami miatt szóba került, akkor nem fordultak el pironkodva hogy jaj erről nem szabad beszélni.
2019. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!