Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Rossz indulatú vallásos beteg...

Rossz indulatú vallásos beteg nagyszülő.Gonosz vagyok,hogy gyűlölöm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én látom el a szívbeteg nagymamámat,aki már demens,depressziós,olykor félre beszél...iszonyat rossz indulatú ember lett.Nagyrészt ellátja a hétköznapi dolgokat (öltözködés,wc,evés),de ellenőrizni kell,hogy bevette e a gyógyszert,megfürdött-e stb..mint egy gyerek.

Biztos a betegsége miatt is,de gyűlölködik, akik segítik azokat elszidja. Híresztel minden féle ocsmányságot a másik emberekről..közben templomba mászkál(ahova vagy valaki a családból vagy más templomba járó barát viszi el) és megvet,amiért én nem járok.Sőt a pokolba fogom végezni..mellette megtanul az ember nem hinni az a biztos. Most intézem neki az otthont,de nagy a váró lista,a család többi tagja ellenzi,de nyilván segíteni nem akarnak,csak szidnak,ha mami valami rosszat (és márpedig csak rosszat) mond rólam. Pedig aztán ki van nyalva a segge..fizetem a számláit.A nyugdíjából csak annyit veszek el,hogy a gyógyszereit megvegyem meg a számlákba egy minimális összeget(10-15ezer).A többi egy hét alatt elveri egyébként a boltba..közben szid,hogy éhezik,a hűtője meg tele van..főtt ételt kap mindennap,rendelve van neki..Mint kiderült azt meg kidobja vagy oda adja másnak..

Én nekem sok...és gonosznak érzem magam,de gyűlölöm..nekem teher is..főleg az,hogy itt vagyok neki,közben a halálba kíván...nélkülem nem tudom mi lenne vele,nemhogy hálás lenne...

Ki kellett adnom magamból..már nagyon gyűlt. Jelenleg tervezem,hogy messze tőle elköltözöm.Aztán jöhet a többi családtag..vegyék ki a részüket. Csak ez se megy egyről a kettőre. Minimum fél év még,hogy legyen egy önerőm,amivel elmerek indulni..de lehet kell 1 év is.Addig itt lakom mellette,közvetlen összeköttetésbe -.-


28/N


2020. okt. 28. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Veled egyidős vagyok. Nekem parkinsonos apám van, szerencsére még teljesen önellátó, de bele sem merek gondolni, milyen lehet egy idős embert így ápolni. Én biztos nem leszek képes rá. Már előre tudom, hazaadok valamennyi pénzt vagy beleadok egy ápoló díjába, de tönkre nem teszem a fiatal éveimet, nem vagyok képes rá. Ha netán gyerekem lesz addigra (tervben van), tőle sem vehetem el a szüleit.

A magyarok szeretik úgy beállítani, hogy az öregek otthonába adni egy öreget szemétség, pedig nem látják át, hogy a teljes önfeláldozás is igazságtalan. Ilyen helyzetben nem létezik igazság, vagy a halálraítélt öreg fog szívni, vagy az összes körülötte élő. És aki nap mint nap gondozza, annak teljesen tönkre fog menni az élete az egész hátralévő életére. Szerintem nincs lélekrombolóbb, mint az embernek a saját anyját/apját etetni meg pelenkázni, fürdetni. Nem is természetes, régen kevés volt az ilyen elfekvő, őket is hagyták meghalni. Sajnálatos és nekem is megszakad tőle a szívem, de nem mehet rá egy egész család egy ember betegségére, amivel nem nekünk lenne a dolgunk szívni, hanem az államnak, akinek a beteg 40-50 éven keresztül fizette a biztosítást.

2020. okt. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül foglalkozni egy demens emberrel eléggé megterhelő, az én nagymamám is demens lett többek között, vele a két gyereke foglalkozott, meg anyum is gyakran látogatta. Nagymamám a betegsége előtt sokféle munkát eltudott végezni, kaszált, fát vágott, napszámba járt, stb. Egy balta megélezése nem okozott neki semmi gondot. Miután megbetegedett volt, hogy az ajtót nem tudta kulcsra zárni-nyini. A vége felé volt, hogy a saját gyerekeit nem ismerte fel, a fiát összetévesztette a már rég elhunyt nagyapámmal. A lányát sokszor valami idegen nőnek vélte aki takarítani jár oda. Volt, hogy az éjszaka közepén elment otthonról úgy kellett megkeresni, visszahozni.
2020. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Könyörgöm demens és depressziós. Sokat nem lehet tőle várni. Megszöksz vagy megszoksz, ez a két lehetőség van. Gyűlölni nem kellene.
2020. okt. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

de sötét az utolsó. :D

Nem nála lakom.Mellette egy kis házba...ami az enyém.

Szövegértelmezés?

Tanulj!Hajrá..

2020. okt. 28. 12:22
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Itt szerintem nem kimondottan gyűlöletről van szó, hanem elfogyott a kérdező türelme. Még az első néhány alkalommal azt mondja az ember, hogy oké, demens, nem tehet róla, de a sokadik után akaratlanul is szakad a cérna. Az én nagymamámat sem gyűlölték a gyerekei soha, de a betegsége után már sok lett nekik amiket művelt.
2020. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De miért te vagy vele? Hol vannak a gyerekei? Egyébként nagyon idegörlő tud lenni az ilyen, aki azt mondja gonosz vagy biztos nem élt még ilyen emberrel. Nekem a magypapám volt ilyen, régen kedves, jószívű volt, aztán beteg lett elkezdett leépülni, teljesen ugyan ilyen agresszív volt. Mamámat meg úgy mindnekit szidott állandóan, amit mamám főzött kiborította, nem ette meg, nem akart enni se, de elszívott kb 1,5 doboz cigit egy nap amit a mamám tömött neki mindig és jaj volt ha már fogyóban volt. Az utóbbi években állandóan csak kiabált és szidkozódott. Mi 5-en, 5! ember gondoztuk felváltva, és így is borzasztó volt néha. El hiszi és tudja az ember, hogy beteg. Csak amikor évekig azt látod, hogy annyira nem beteg, hogy kimenjen cigizni meg szidni minket a szomszédnak de ahoz beteg, hogy egy tányér ételt magához vegyen. Nyilván csúnya ezt mondani, de amikor 0-24-ben ok nélkül ordít veled és a legutolsó sz@rházinak os lehord akkor már az embernek idővel ki lesz az a bizonyos. És mondom mi ezt 5en csináltuk. Akkor el lehet képzelni, hogy a kérdező egyedül csinálja és nem elég hogy a nagymama szidja még a család is, akik elvileg normálisak és nem betegek. Én nem gyűlöltem a nagypapám igazából, szerettem mindig, már nincs velünk. De rettenetesen tudtam rá haragudni néha.
2020. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak és 4-esnek:

Próbáljanak ők gondoskodni egy ilyen emberről. Az egy dolog, hogy beteg és nem tehet róla. A másik dolog pedig az, hogy kevesen rendelkeznek egy szent türelmével. Sajnos az ilyenekből gyakran születnek családi tragédiák. A kérdezőnek csak azt tudom mondani, hogy ne ostorozd magad emiatt. Költözz el ha teheted, és gondoskodj másképpen a mamádról, fizess neki ápolót, szociális segítőt, társalkodónőt, bárkit akire szüksége van.

2020. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Aki nincs benne, fogalma sincs, milyen teher egy ilyen ember. Apám is ugyanez, 84 éves, demens, mellé iszik, a gyógyszereket nem szedi. A lakás az enyém, de haszonélvezetije van rajta, alig várom hogy elpatkoljon. Ha nem lenne haszonja rajta, rég bebaxtam volna egy elfekvőbe.


Nekem sincs más rokonom aki segíteni tudna, így marad a kivárás, én meg a pénzt nem fogom költeni egy ilyen alkesz vén baromra.


Úgyhogy aki ítélkezik a kérdező felett: próbálja ki, segítsen neki egy hétig.

2020. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő,normális válaszokat. Kitartást kívánok a hasonló gondokkal küszködöknek. Pokoli egy helyzet...Senkinek nem kívánom! Az ellenségemnek se..

A nagymama gyerekei leszarják őt..csak dirigálni tudnak,semmibe nem veszik ki a részüket,pedig anno meg lett beszélve.Fingjuk nincs arról milyen betegségei vannak és mivel jár,nem akarják meglátni..rám van fogva minden kb.

Mindegyik elköltözött messze,hogy véletlenül se legyenek itt ,ha kellenek.Pár éve még élt a nagypapa,de már neki se volt türelme a mamához.Neki is elég baja volt.

Aki nincs ebbe benn azt irigyelem és az könnyen ítélkezik...de higgye el,ha belekerülne egy nap után feladná és ott hagyná szarba a beteg embert...Könnyű úgy kiosztani a másikat,hogy fingja nincs az embernek arról,hogy mivel jár...Csak gratulálok az agysejtekhez ezeknek..boldogok azok,akiknek nincs eszük..és ezek szerint tényleg még mázlisták is...

2020. okt. 28. 13:06
 10/19 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Beteg emberrel nagyon nehéz együtt élni, tudom, 12 évig ápoltam az apósomat, aki egy nyaki érelzáródás következtében súlyosan értelmi fogyatékos lett, mellette vizelet és széklettartási problémái voltak. Soha nem jutott eszembe gyűlölni, pedig ő is hasonlóan viselkedett, mert tudtam, hogy nem tehet róla. Belefáradni, elkeseredni igen. De gyűlölni valakit azért, mert beteg?
2020. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!