Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Idős, beteg családtag. Mit...

Idős, beteg családtag. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nagymamám tavaly meghalt. Így felköltöztünk (férjem, fiam, én) a 84 éves nagypapámhoz, ne legyen egyedül. Egyéb betegségei is vannak, de kb. 2 hónapja kiderült, hogy tüdőrákos. Egyre gyengébb, de azért még elcsoszog. A héten katétert kapott, mert már a vizelés sem megy. Tegnap nagyon rosszul lett (oxigénhiány), fél óráig próáltam tartani egy széken míg kijött mentő. 50 kilós nő vagyok, tehát fizikailag nem vagyok épp toppon ilyen "feladatokhoz". Szerencsére jobban van, ma megint elcsoszogott, fel tud ülni, talán hétfőn haza is jöhet.

Itt jön a fő -önző- kérdésem: ti megpróbálnátok vele megbeszélni egy idősotthont (már ha így beveszik) vagy ápolnátok míg él? Őszintén, imádom a nagypapám és lelkileg, testileg eléggé megviselő az elmúlt időszak. A héten már ott tartunk, hogy pelenkázni kell, amit megcsinálok.. de ha szégyen ha nem, öklendezve, ennyire nem vagyok szociális beállítottságú. Az is sajnálatos, hogy a gyerekemnek végig kell néznie, amíg a dédipapa a konyhában fetreng a saját "végtermékében", míg a mentőt várjuk.. De ha jobban is van már hetek óta ott tartunk hogy 10percenként takarítom a körletet, amerre elcsoszogott, minden ki van kenve a faltól kezdve mindenig. Persze, nem tehet róla, de idegörlő, meg számomra rossz, hogy a gyerekem ilyen helyzetbe hozom, arról nem is beszélve, hogy kis 2 szobásban lakunk, tehát gyerek összezárva velünk, papa külön.

Nagyon imádom a nagypapám és szemétnek érzem magam, hogy ilyen eszembe jut... de már állandó felügyeletre szorul, szerintem már csak rosszabb lesz sajnos és ez nem megjósolható, hogy hónapok vagy akár évek vannak még hátra. Ti mit tennétek?



2017. jún. 23. 16:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem add be egy idődotthonba viszont rendszeresen járjatok hozzá. Hetente többször. Sokat legyetek vele és kössetek ki feladatokat a nővéreknek mert nem igazán foglalkoznak ott az idősekkel csak ha a hozzátartozó külön kéri. A kötelező dolgokat pl: tisztázás, ágyazás, etetés megteszik viszont ennél többet nem sajnos, ha csak nem kötitek ki nekik. Határozottan kérjétek meg őket hogy beszélgessenek vele ha van idő és ne magányosodjon el. Mert sokszor azok az idősek akiket behoznak egy idő után demensek lesznek mert egyszerűen a napi rutinfeladatokon felül semmi egyéb inger nem éri őket.

Tudom miről beszélek, idősek otthonában vagyok ápolónő.

Heti 3x ha bejártok akkor adjátok be nyugodtan. Ott megfelelően ellátják Őt.

2017. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
78%
Nagyim tüdőrákban halt meg, "szerencsére" gyorsan elvitte és nem szenvedett sokáig, ilyen állapotba nem is került. Az idősotthon jó ötlet. Előszőr is ott mindíg szakszerű ellátást és figyelmet kap. Ha sokáig elhúzódik ez az állapot az nagyon ki fog téged csinálni, ok nélkül haragudni fogsz rá, eleged lesz a dologból, tényleg nagyon megterhelő lehet lelkileg
2017. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
23%
Ha van min. 100.000 Ft-otok erre, akkor adjátok be.
2017. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
14%
mármint havonta
2017. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Hát a nyugdíja biztosan fedezné, de akkor is szemétnek érzem magam a gondolattól is, illetve egyáltalán nem is tudom, hogy hozzam fel neki, az sem biztos, hogy beleegyezne :/ Még rágom magam rajta, de ha hazajön lehet megpróbálok beszélni vele erről..
2017. jún. 23. 17:00
 6/30 anonim ***** válasza:
53%
Mondd neki, hogy félsz attól, hogy megint rosszul lesz és késő jönnek mentők te pedig nem tudsz mit csinalni
2017. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
Azért ,mert ők megkérnek valamire valakit még nem biztos ,hogy meg is fogják csinálni...ez elég fura elképzelés...tudom,mert klinikán dolgozom..
2017. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg az lenne a legjobb, ha otthonba tudnátok adni, de még a legolcsóbb helyre is sok hónap a várakozási idö, így sajnos ez a lehetöség kiesik.


Amit esetleg meg tudsz oldani, hogy gondozószolgálatot vesztek igénybe, aki ellátja a bácsit, amennyire lehetséges.


Amiatt viszont ne érezd magad rosszul, hogy alig vagy képes fizikailag és lelkileg ilyen szintü ápolásra, nem véletlenül nem alkalmas mindenki ilyen munkára - és az, hogy családtag meg szereted, nem változtat ezen.

Beszélj a kezelöorvossal, ö valószínüleg tud segíteni a megfelelö megoldást megtalálni, föleg, ha van rá anyagi lehetöség is.

2017. jún. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy kezdetben - amíg be nem tud kerülni egy idősotthonba - egy szoba WC is sokat segítene a dolgon (szék, alatta bili/WC) - meg a gondozószolgálat(otthoni), akik kijönnek, megfürdetik, stb. Még meg is fizethető...
2017. jún. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
48%
Olyan helyre kell költöztetni, ahol állandó felügyeletet és szaksegítséget kap. Nem vagy ettől szemét, de te nem vagy szakápoló.
2017. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!