Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért én vagyok a rossz, ha...

Miért én vagyok a rossz, ha nem akarom hagyni, hogy folyton beleszóljon nagyanyám az életembe?

Figyelt kérdés

Olyan családom van, akik azt gondolják, hogy tisztelni kell azért valakit, mert idős, mivel szerintük a kor összefügg a bölcsességgel. Azt gondolják, hogy 39 éves korig az embert semmilyen inger (legyen az jó vagy rossz) nem éri, de amint betöltötte a 40-et, rázúdul a világ összes fájdalma, ezáltal pedig bölcs lesz.

Nem azt mondom, hogy én hú de érett vagyok, meg a kortársaimtól sokkal kitűnőbb vagyok, de szerintem megvan a magamhoz való eszem.


Nagyanyám állandóan beleszól az életembe. Mindenki mellette áll, mert idős. De nemcsak az én életembe szól bele, hanem mások életébe is. Kéretlenül osztogat párkapcsolati tanácsot (a tanács nála annyit jelent, hogy megmondja, hogy vállj el, dobd ki, költözz el), gyereknevelési tanácsot, stb.

Hergeli ellenem anyámat, hogy beszéljen le arról a szakról, amire menni akarok, ne hagyjon engem találkozni a barátnőmmel, mert biztos felcsinálom (védekezésről még nem nagyon hallott).

Mióta megmondtam neki, hogy hagyjon engem, a barátnőmet és anyámnak meg apámnak ne mondja meg, hogy neveljen, azóta az összes családtag szemében én vagyok a rossz. És nagyanyám meg beindult, és rákapcsolt maxra az én cs.sztetésemben. Belémköt, hogy miért este tanulok (azért, mert jobban fog az agyam akkor), miért spirál füzetbe írok, miért nem kelek fel korábban (mert fél óra alatt elkészülök, minek kelljek fel egy órával korábban?, miért nem megyek vissza sportolni, miért nem találok magamnak egy "normális" lányt.


2020. nov. 28. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert te vagy a rossz! Nem egyértelmű? Az ilyen házisárkányoktól ki vagyok akadva, pedig idősgondozó végzettségem van, megszámolni nem tudom, mennyivel találkoztam. Sajnos nekem is megvan a saját öregasszonyom, csak ő nem a nagyanyám, hanem 10 percre lakik. Kutyások vagyunk. Lényegében kiáltozik, hogy feljelent, amiért nem mentem bele, hogy másik környéken sétáltassak és nem költöztünk hegyre, ja és kis kur*a vagyok, csak úgy, csak azért, mert.


Nem tudsz mit csinálni. Tarts ki, ne engedd, hogy megváltoztassák azt, ahogy, amerre szeretnél menni! A szüleidet nem fogod meggyőzni, őket elvesztetted a csatában, nagyanyó pedig utálatos, de mivel a szüleid adják alá a lovat, miért is ne lenne az? Így persze, hogy azt hiszi, úgy a jó, ahogy ő csinálja, vagyis mondja a "tutit".


19/l

2020. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokunk életében jelen voltak ilyen mindent tudó nagynénik-nagybácsik vagy szülők és nagyszülők akik elfelejtették, hogy ők milyenek voltak fiatalkorukban és, hogy finom támogatás kellene a részükről nem ez a földbedöngölő "segítség". Térj ki amennyire csak lehet, csupán a tényekre szorítkozz ha beszéltek, ne hagyd, hogy vitákba vagy magyarázkodásba kényszerítsen.

Sokszor elég, ha hirtelen olyan témára váltasz ami érdekli, mit főzött, hogy van a cicája vagy a fájós térde, és akkor abbahagyja a rólad való elmélkedést.

2020. nov. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

Csak az csinál ilyet aki elbaszta a saját életét.

Szerintem így akár javítani.

Mondja másoknak a tutit.

Hasznos tapasztalatokat nem tud átadni mert neki sincs.

Csak játsza az eszét, hogy idős és bölcs.

A nagyanyám egy szánalmas vénasszony.

A szüleid szerintem tudják.

Szeretik, és tisztelik.

Nem akarják benne a feleslegesség érzést kelteni.

Én úgy fordítanék a helyzeten, hogy inkább kikérem a véleményét.Tök mindegy mit elég ha elhiteted vele, hogy megfigadod a tanácsait.

Adj neki igazat.Egy idő után,te leszel a kedvenc unokája.

Hidd el olyanoknak is melléd fog állni amiről nem is gondoltad volna.😃

2020. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!