Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek érezzem fenyegetve...

Szerintetek érezzem fenyegetve magam?

Figyelt kérdés
Mi vagyunk a legközelebbi csaladtagjai a nagymamámnak, apukám, bátyám, én. Mamám múltkor kijelentette, hogy a férfiak nem ápolónak valók, ő meg sem engedné egyikőjüknek sem hogy ápolják időskorára ha odakerülne a sor. De hogy az másabb sokkal ha én fürdetném, pelenkáznám, mert én gondoskodó kis lány vagyok stb.. És így rám nézett hogy " de nem?" hát én köpni-nyelni nem tudtam. Bátyám is kiröhögöt egy ilyen "jól megszivtad" nézéssel sunyiban. Szemétség vagy sem, en erre nem lennék/leszek képes. Ezzel most célozni akart hogy később nekem kéne őt ápolni? Mert nem szeretném, hiába szemétség.

2020. dec. 6. 14:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
18%
Nyilvan kellemetlen lenne, ha egy ferfi pelenkazna stb. Bocsi..nem tudok mast irni..engem is elkapott a rohoges...
2020. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Fenyegetve ne érezd magad, ha nem vagy képes rá, akkor fogadni kell ápolót, aki az ilyesmit megcsinálja. Ettől te nem vagy rosszabb, reméljük, hogy a család többi tagja is támogat ebben.
2020. dec. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy ilyesmire celzott. De nem kell felaldozni az eleted egy betegnek, aki 0-24-es felugyeletre szorul. Lehet fogadni melle apolot is, vagy opcionak meg ott lehet valamilyen intezmeny is, pl oregek otthona.Es ez nem kegyetlenseg, en is ezt akarnam, ha majd oda jutok, nem varom el, hogy a gyerekeimnek miattam ne legyen eletuk, mert engem kell apolniuk.
2020. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Már az elég baj, hogy azon nevettek ki " szívja" majd meg a nagyival.


Nem kell őt ápolni, nyílván munka, család mellett nem is biztos hogy tudod. De ha annyira makrancos lesz akkor egy idősek otthonána kell eljutattni ahol azért mégis 0-24 óráa felügyelete lesz vagy a házi ápoló.


De egyáltalán nem biztos, hogy lefog annyira épülni.


Tesódna egy büdös nagy pofon kíséretében elmagyaráztam volna, hogy röhögjön akkor is ha majd neki eltörik a lába és ki kell valakinek szolgálnia,de nem akarja senki

2020. dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
25%

A mamád helyében te mit szeretnél inkább? Ha férfiak pelenkáznának és mosdatnának, vagy ha egy lány aki azonos nemű veled? Melyik lenne kínosabb?

Tudod attól hogy valaki idős, még nem kell tőle elvenni minden méltóságát.

2020. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
Tetszik, nem tetszik, mindig a nők lesznek az ápolók a családokban. persze, hogy rossz dolog. De akkor is. Van aki megcsinálja helyetted?
2020. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%
Az a néhány kommentelő, aki számonkéri a kérdezőt, bemehetne egy oregek otthonába némi önkéntes munkára, csak hogy megtudja miket ajánlgat.... természetesen nem vagy köteles ezt felvállalni kérdező, majd fogadsz egy ápolót, ba eljön az ideje, vagy keresel egy otthont.
2020. dec. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Ismerősöm öreg anyukájának 24 órás felügyelet kellett,. 2 ápolót találtak 12-12 órára, a kettő összesen havi 400 ezer volt, 7 éve. Nem olyan egyszerű ez.
2020. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
12%
Úgyis mindenki visszakapja az élettől amit adott 🤷‍♀️ Csak az ilyen majd ne lepődjön meg ha a gyerekei meg az unokái tojnak rá amikor kiszolgáltatott helyzetben lesz és szüksége lesz rájuk. Olyankor emlékezzen csak a mamára, hogy ő is tojt rá.
2020. dec. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%

7, miért kéne bemenni önkéntes munkára? Ez egy hatalmas feladat, nem tenném meg akárkiért, de családtagért megtettem amikor szükség volt rá, hisz ő is ápolt kiskoromban. Bármikor megtenném újra. De nem idegenekkel, ha annyira jótét lélek lennék akkor ezt a pályát választottam volna.

Nem vagyok ennyire terézanya típus, csak megfelelő értékeket kaptam a családomból és helyén van a szívem. Nálunk teljesen természetes és magától értetődő hogy nem hagyjuk magára a másikat a bajban. Sajnálom az olyan családokat ahol ez nem alapvető.

2020. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!