Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszüleim vírustagadók,...

Nagyszüleim vírustagadók, összevissza mászkálnak, minden nap barátokat hívogatnak át magukhoz, mit csináljak, hogy jobban vigyázzanak magukra?

Figyelt kérdés
Azt hajtják, hogy ők gyerekként túlélték a világháborút, őket nem fogja megölni holmi kis vírus. Állandóan vannak valahol. Boltban, piacon, dunaparton sétálnak, parkban piknikeznek, ilyenek és újra 20 évesnek képzelik magukat. Ti próbálnátok hatni rájuk, vagy hagyjam, hadd csinálják?

2021. febr. 21. 11:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
62%
Na gondoltam, hogy a gödény-szektások lepontoznak a sárga földig. Legalább most kicsit fontosnak érezhetik magukat.
2021. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
54%
Hát, van időd! Egy 82-3 éves már nem mászkál összevissza a városban, mert attól is elfárad, ha csak a bevásárlást elintézi. Be se engedik a családokhoz járványban, és egy zongoraórán nem látja az életet, csak a tanítványát meg a zongorát. A virág meg olyan drága, hogy aligha szórnák arra a nyugdíjukat.
2021. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
88%
#32 - ez nem igaz, nagyanyam is maszkalt mindenhova 83 evesen (kozelre). Kerdezonek a nagyszulei (ritka) jo egeszsegnek orvendenek, ezert is kellene ra vigyazniuk (oltassal).Viragra meg miert ne lehetne penzuk, nem minden nyugdijas nelkulozik, szerencsere.
2021. febr. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
21%
31-es, biztos most zárva a patika ezért ráérnek a lepontozásra
2021. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
95%

"Van egy házunk vidéken (160 km-re a fővárostól), ott az utcán maszkot sem viselnek az emberek, csak a boltokban."


25-ös, vidéken, a legtöbb helyen nem kötelező a maszk viselése az utcán.

2021. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
91%
Az én nagymamám 82 éves, és kérte az oltást, de ezt leszámítva ugyanolyan mint a nagyszüleid. Minden újság, a tv stb. elmondta, hogy kerüljük a tömeget, ne most rendezzünk nagy összejöveteleket, ne most találkozzunk a rég nem látott ismerősökkel és különösen vigyázzunk az idősekre, segítsünk nekik stb., ezt a mama is ugyanígy el tudja mondani, csak nem foglalkozik vele. Amióta az egész járványhelyzet elkezdődött szerintem többet jár hozzánk is, barátnőzik, áthívja magához a fél utcát és ő is megy másokhoz, kb. minden temetésen ott volt, maszkot nyilván nem hord mert minek, minden hülyeségért bebuszozik a városba... Egyedül azt tudtuk megbeszélni vele, hogy akkor mi elmegyünk helyette is bevásárolni, de közben ő is ugyanúgy elmegy a boltba, mert “jajj valamit elfelejtettem mondani” meg “pont most fogyott el”. Úgyhogy mi már úgy vagyunk vele, hogy mindegy, nem tudunk vele mit csinálni. Nyilván megértem, hogy hiányzik neki a társaság, hogy mehessen ide-oda stb. és nem azt mondom, hogy ki se lépjen a házból, de azért szerintem lehetne elővigyázatosabb, mert az ember akárkitől elkaphatja (kis településen élünk, ahol a legtöbb ember egyáltalán nem foglalkozik vele, mert jajj itt úgyse lesz stb., de közben már az összes általános iskola és az óvodák fele zárva, csomóan karanténban, sokan koronásak, többen bele is haltak) és nem tudhatod, hogy a te szervezetedre milyen hatással lesz. Úgyhogy mi próbáltunk neki szólni és segíteni többször is, de nem lehet, ráhagytuk.
2021. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj nagyon megosztó téma ez bármely korosztályban.

Az én családomban sincs egyetèrtès.

Összeugrasztja az embereket.

Egyszer nekem is heves vitán volt az apósjelölttel. Bár én nem emeltem fel a hangom, de nagyon támadó volt az após. Kiabált velem kb azért mert nem èrtettem vele egyet az oltással kapcsolatban. Míg ő valami sátáni dolognak állította be, nekem teljesen az ellentetjèn áll a véleményem..

Döntse el mindenki saját maga.

De ami fontos Szerintem, ne az èrzelmeinkre hallgassunk hanem mindenki tájèkozódjon hiteles forrásokból.

2021. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 DeeJay B. Atti válasza:
100%
Nagyon jól teszik. Valószínúleg csak szeretnék élvezni a hátralévő életüket, nem pedig a vírustól rettegni non stop. Felesleges ezért veszekedni velük. Persze vigyázzanak magukra amennyire lehet, de az sem megoldás ha egész nap nem mozdulnak ki, a bezártság és a félelem nagyon nem tesz jót az immunrendszernek, főleg az ő korukban.
2021. febr. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!