Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miert kell azon megsertodni,...

Miert kell azon megsertodni, ha megkerem, hogy ne beszeljen ertetlenul a gyerekhez?

Figyelt kérdés
Parom nagyanyja nemhogy gugyog, hanem poszen beszel az r betut se mondja ki rendesen. Mar parszor megkertem, hogy ne beszeljen igy a lassan harom hos gyerekhez, de mint aki meg se hallja, ha erelyesen mondom neki akkor teljesen felhaborodik. Raadasul ha a babakocsiba alszik a gyerek majdnem mellemaszik, ha megkerem hogy most ne keltse fel, o csakazertis. Mondtam mar neki legutobb, hogy nem kell idejonni, ha nem tetszenek a "jatekszabalyaim" most verig van sertodve es varja a bocsanatkeresem.😂
2021. febr. 27. 13:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
74%

Nana, azért majd igenis az anyja eldönti, hogy hagyja-e direkt bszakodni a vénasszonyt! Nem is a dilinyós beszéd, de az, hogy csak azért is felkelti, direkt az ellenkezőjét, direkt felülbírál, direkt szembe megy. Mert neki senki se mondja meg, főleg ne a fiatal, akkor se ha épp ő a kölyök anyja. Azért ez nevetséges. Eszébe sincs, hogy ő a gyerek anyja. Én sem nyelném, nem is tettem sosem.

Nálunk is megsértődtek, ha mondjuk épp egymásnál voltunk és azt mertem mondani, hogy evés előtt nincs nasi, alvás előtt nincs gyümölcslé, és ne szóljanak rám mégegyszer, ha nevelem a gyerekem és épp nem engedem neki kisautóval ütni az erkélyajtót. Ezt a kategóriát, amibe ebben az esetben az öregasszony is tartozik, igenis helyre kell tenni, mert mit képzel magáról! Vannak határok az életetben, amit akkor sem lépünk át, ha épp 80 évesek vagyunk, vagy akkor sem, ha a másik fiatalabb. Ugyan már mégis miért kellene nyelni a direkt pofátlanságot, meg a kivagyi gondolkodást? Nekik is volt esélyük gyereket nevelni, nem? Kényeztetni meg lehet úgy is, ha nem direkt egy büdös gyökér valaki.

2021. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
62%
Régen volt, de ismerősöknél hasonló gügyögés esetén az anyuka közölte, hogy "a gyerek nem hülye, csak kicsi" :)
2021. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Az valóban igaz,hogy fontos,hogyan beszélünk a gyerekekkel. Hiszen a baba nem hülye,csak kicsi😃 de azért szerintem lehetnél kicsit finomabb
2021. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
64%

Na Kérdező, jól idekeveredtek a gyakori barmai:D


Nem tudom, hogy mi ez amúgy. Van néhány kérdés, ahol nincsen semmi kirívó, vagy bántó, bunkó, de néhányan úgy felfújják és úgy kiborulnak, meg nekiesnek a kérdezőnek, mintha legalább embert ölni készülne.

2021. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
25 lassan ott tartunk, hogy azért jövünk fel tanácsot kérni, hogy mit ne csináljunk semmiképpen...olyan jó indulatú itt válaszadók többsége! 😂
2021. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
80%

A gügyögés idegesítő, de egy ennyire pici gyereknél (főleg, ha nem mindennapos) semmi baja nem lesz. Én is rühellem, mikor a nagymamám így beszél a gyerekemhez, de nem fogok rászólni, mert semmi baja nem lesz tőle, ellenben a kedves/játékos szándékú mamámat meg megsértem. Vannak, akik nem gondolnak bele, hogy a gyerekhez lehet normálisan is beszélni, de ez van.

A szándékos ellenkezésre, a felébresztésre én is ugranék.

2021. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!