Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Fogadnàtok el pènzt a sajàt...

Fogadnàtok el pènzt a sajàt nagyszülőtök gondozàsàèrt?

Figyelt kérdés

Pelenkàzom, fürdetem itatom. Sebèt kötöztem. Etetni, gyógyszerezni àltalàban nem en szoktam, csak időnkèn, covid előtt volt, hogy hetekig egyedül àpoltam.

Bevètelem nincs (vagyis minimàlis , csalàdi pòtlèknak megfelelő juttatàs). Vele lakom, de van sajàt hazam.

Vagyonàt (a leendő öröksèget) mar elosztogatta, kapott az èn szülőm is, amiből 500 ezer forintnak megfelelő összeget kaptam.

Eddig csak 1x fogadtam el pènzt, a majdnem 3 èv alatt, kb. 340 ezer forintnak megfelelő összeget, pedig adnànak ès van miből, csak nincs arcom elfogadni. Pedig jòl jönne a pènz, ùjìtanàm a hàzam.


2021. márc. 15. 21:01
A kérdező szavazást indított:
Fogadnèk el pènzt
Nem fogadnèk el pènzt
118 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem, mert nem az örökség miatt ápolom a családom.
2021. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha nehez helyzetben lennék, neki pedig ez nem teher, van mibol es szivesen is adja, abban az esetben igen. Egyebkent ha nem szorulnek ra, akkor nyilvan nem.
2021. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért nincs bevételek, mert az ápolás mellett nem tudsz munkát vállalni, mindenképpen járna neked kompenzáció.
2021. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Már miért ne fogadhatnál el pénzt érte? Ha ápolod akkor nem tudsz dolgozni , akkor te a levegővel táplálkozol és napfénnyel fizeted a számlákat? Ha te nem csinálod akkor ápolót kell fogadni az is pénzbe kerülne. Miért baj ha fizetnek a munkádért és nem cselédnek néznek? Embert próbáló feladat egy embert ápolni, ha meg a rokonod akkor még keményebb. Fogadd el a pénzt ne légy hülye.
2021. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elfogadnám, ha a nagyszülő gondozása miatt nem tudnék munkát vállalni. Fogadd el, szerintem ez nem pofátlanság!
2021. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám, a pelenka, gyógyszerek, víz ugyanúgy pénzbe kerül. Persze, ha akitől kapod ki tudja fizetni, mert ha nem és az utolsó adná, akkor természetes nem.
2021. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te feladatod lenne megoldani az ápolását, hanem a nagymama gyerekeié. Persze, szép dolog, amit teszel, de azt gondolom, ezt igenis illene a gyerekeinek kompenzálnia, függetlenül attól, hogy emiatt tudsz-e dolgozni vagy sem.
2021. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Az attól függene, hogy neki problémát jelentene-e ha ad, illetve hogy én mennyire lennék rászorulva.
2021. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más bevételed, ápolási díjat kérelmezhetsz. Persze az sem túl sok, 63 ezer a kiemelt, de ez van. Értelemszerűen elsődlegesen a nagyszülő gyerekeit kellene, hogy terhelje a gondozás anyagilag. Idősek otthonában lehetne elhelyezni esetleg, anyagi szempontból is jobb lenne.
2021. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem Magyarorszagon èlek, nem vagyok jogosult az itteni àpolasi dìjra, ami amùgy is szemtelenül kevès. Idősek otthona iszonyatosan dràga itt, nem beszèli az itteni nyelvet ès nem szàllìthatò messzire a nagyszülőm.
2021. márc. 15. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!