Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Unoka születése után a nagyszü...

Unoka születése után a nagyszüle gyermeke vagy unokája lesz a fontosabb?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyenfuggo, de akinek fontos a gyermeke, annak az unokaja is az lesz, ugy tunhet, hogy meg fontosabb is az unoka, mert őt lehet patyolgatni, babazni, elkenyeztetni, ez a nagyszulok dolga ugyebar. De szerintem ugyanolyan fontos lehet mindketto, csak mashogyan mutatjak ki egy gyereknek, meg egy felnottnek.
2021. ápr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én nagyim engem jobban szeretett, mint anyukámat, de a legkisebb lánya volt a kedvence.
2021. ápr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyerekeket máshogy szeretik. Könnyebb nekik kimutatni, babusgatni őket. A felnőtt különélő gyerekeddel igazából egy háttérszereped van, hogyha szüksége van rád ott legyél neki és támogasd.
2021. ápr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyámékon is azt látom, hogy az unoka.

Mondjuk még talán normális mértékben, azt leszámítva, hogy engem traktálnak vele

2021. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Juliusz48 ***** válasza:
100%
A kettőt nem szabad összehasonlítani, mert a szülőnek a gyerekel szemben sok olyan kötelezettsége van amit már nagyszülőként az unokával nem kell teljesíteni. Vagyis nevelés, tartás kötelezettsége nélkül egyszerűen csak szeretheti.
2021. ápr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Juliusz48 nézetét osztom!

Nehéz összehasonlítani a két helyzetet. A gyereknevelés nem könnyű, miközben unokázni élvezetesnek mondható. Szülőnek sokkal több a közvetlen felelőssége. Ráadásul, amikor megérkezik az első csemete, akkora változást hoz a fiatal pár életében, hogy csak néznek, mint a moziban. Meg kell ismerni egy új világot. Gyermekáldás előtti élet lényegében lezárul. A kis csöppséggel együtt megérkezik a felelősség, a kihívás, az életcél, a felnőtté válás súlya.

Unoka érkezésénél a nagyszülők rutinból kezelik a helyzetet. Ekkor a fiatal szülők nehezen viselik, hogy (jó esetben) négy személy (nagyszülő) ontja nyakukba az okosságokat. Idegesítő, hogy mindenbe beleszolnak, mindent jobban tudnak, ám a kicsivel kapcsolatos legtöbb konkrét élethelyzetnél nincsenek is ott. (mégis mindenre van megjegyzésük) Eljönnek unokázni, babázni, majd hazamennek. Ha vigyáznak a gyerekre, idegesítően lazán teszik. Olyan dolgokat engednek meg, melyeket a szülők nem, ebből pedig jönnek a viták.

Tudni kell, a nagyszülők is szigorú szabályokat állítottak fel, amikor ők voltak fiatal szülők, de idővel lemorzsolódtak a hülye elképzelések és letisztulva képesek látni, mit, mikor, meddig kell elvárni egy gyerektől, meddig lehet engedni a pórázt. (Ez több gyermekes szülőknél is észrevehető. Hiszen az elsőszülöttet sokkal szigorúbban, szabálykövetőbben nevelik, mint a következőket.)

Négy gyermekes szülőként, mire megérkezett az első unokám, jómagam már a laza, jó fej nagypapa szerepében tetszeleghetek. ;-) Ráadásul, első házasságomból született lányomnál érkezett a kiskirálylány, miközben második házasságomból van két általánosiskolás csemetém is. Tehát egyszerre vagyok gyakorló szülő és nagyszülő. ;-) Szülőként a kiskamaszokkal szigorúnak kell lenni néha, de legalábbis céltudatosnak, addig a kisunokával szemben sokkal többet lehetek laza. Persze, egyik gyerekemmel sem vagyok otromba, okoskodó.

Alapvetően nem lehet különbséget tenni a szeretteink között, nincs szeretet rangsor!

2021. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

50 éves vagyok, ha valakit érdekel


Nézzétek meg a Szülői felügyelet nélkül (Parental Guidance, 2012) filmet, nagyon jól tálalja a szülő, nagyszülő, unoka viszonyokat. Nem mellesleg egy nagyon jó vígjáték!

2021. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!