Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos a rossz érzés, ha semmi...

Jogos a rossz érzés, ha semmi ajándékot nem vettek a nagyszülők az unoka születésére?

Figyelt kérdés

4 hetes a kisbabánk, Férjem szüleinek első unokája. Nagyon várták, rögtön jöttek látogatni is. Anyagilag abszolút megengedhetnék, de mégis, egy csomag popsitörlőt sem hoztak nekünk (nem mintha rászorulnánk, inkább csak a gesztus). Dédszülőktől mindenkitől kaptunk pénzt, én szüleimtől kaptunk pelenkát, ruhákat, nővéreméktől is kaptunk hazaérkezésre is ajándékot, meg azóta is ruhát, ismerősöktől is apróságokat.

Ti mit szólnátok, ha a várva várt első unokát így fogadták volna? Nagyon örültek neki, de egy csokor virágon és desszerten kívül, a babával kapcsolatban semmit nem hoztak. Főleg, hogy azt mondogatták a terhesség alatt, hogy mennyi mindent fognak majd neki venni. Különösebben nem izgat, mert nem vagyunk rászorulva, csak a hozzáállásuk esik kicsit rosszul.



2020. szept. 1. 16:43
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
89%

Hmm.


Majd ha egy ev mulva is kiirod ezt a kerdest, akkot azt mondom, hogy hat igen...nem valami buzgo nagyszulok! Valamit megis vittek- neked! Raernek meg a vasarlassal nemde?

2020. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
95%
Ők neked akartak kedveskedni virággal, édességgel. Szerintem ez sokkal figyelmesebb, mint a századik csörgő vagy az ezredik rugdalózó, vagy bármi egyéb felesleges kacat, amiből már úgyis van.
2020. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
96%
Nem üres kézzel mentek... Gondolom, később vásárolnak majd neki is.
2020. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Persze, annak nagyon örültem. Csak más is furcsállotta, hogy a babának semmit nem hoztak. De valóban, ahogy az első válaszadó is írta, még "ráérnek", de természetesen nem elvárható, hogy összevásároljanak mindent. Meg nyilvánvalóan örülnek az unokának, és ez a fontos.
2020. szept. 1. 16:53
 5/54 A kérdező kommentje:
5# mondjuk onnan tudhatnák, hogy nekik is van 2 gyerekük, meg pelenka/popsitörlő minden babának kell. Játék nyilvánvalóan még korai.
2020. szept. 1. 16:55
 6/54 anonim ***** válasza:
82%
Aha tehát nagyon örültél annak amit vittek, meg amúgy se várod el, hogy bármit vigyenek, de azért rohadjanak meg, hogy nem vittek több mindent. Szerintem állítsál kicsit magadon, mert nagyon el vagy szállva.
2020. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
90%
Dehogynem izgat! Különben nem kérdezted volna! Pedig jobban tennéd, ha nem utálnád a gyereked apjának a szüleit! Lesz még ennél nagyobb gondod is! És esetleg pont ők fognak segíteni!
2020. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
90%
Sztem ez még a hormonok hatása, egyszerűen nem látod tisztán a helyzetet és túlérzékeny vagy... ezt próbáld meg felismerni magadban és kicsit racionálisabban nézni a dolgokat, mert ez így keserves lesz, ha mindenhol mumust látsz...
2020. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván túlreagáltam. Csak nagy volt a kontraszt ahhoz képest, hogy a terhesség alatt ők voltak a legjobban bezsongva. Nem utálom őket, csak másképp kezeljük a helyzeteket, én szeretek ajándékokkal kedveskedni másoknak, tesóm gyerekének is veszünk néha ezt-azt, de nem vagyunk egyformák.
2020. szept. 1. 17:08
 10/54 anonim ***** válasza:
85%
Nincs gyerekem, de ismerosnel tavaly született kisbaba. Korbejartam a kerdest, mit vigyunk. Arra jutottam, tele lehetnek a sokadik ruhacskaval, pelussal, és szép gesztus lenne, ha az anyukanak es apukanak vinnenk bonbont es bort (ezen egy noi nev volt, es atirtam a kislany nevere). Na en igy gondolkodtam. Lehet, rosszul tettem??
2020. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!