Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Alzheimeres nagymama nem akar...

Alzheimeres nagymama nem akar otthonba menni?

Figyelt kérdés
Sajnos lassan abban az állapotban van, hogy 0-24 órás felügyelet kéne rá. Amellett, hogy nem akar mosdani és enni, egész nap csak aludna, viszont félek hogy veszélyes önmagára. Pl. elfelejti hogy bekapcsolva hagyta a gáztűzhelyet és meg is van a baj... de nagyon makacs, nem tudjuk rábeszélni, hogy bevihessük egy otthonba. Én a munkámból adódóan nem tudok 0-24ben vele lenni, de minimum egy fél órára minden este beugrok ránézni, de ez édes kevés. Egy testvérem van, ő is sokat dolgozik, ő reggel szokott bemenni hozzá.
2021. ápr. 14. 22:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
10, mi is gondoztuk amig tudtuk, egészen 86 eves koráig, aztan elkezdett random osszeesni, rosszul lenni pl amikor 5 percig nem neztunk ra, igy mar hatraltatas lett az egészből, es nem szerettünk volna igy elni. A sajat erdekedben neha jo magadat helyezni előre. Ugy csináltok, mintha az otthon olyan rossz hely lenne.. mi tobb milliót kifizettunk hogy sajat szobája legyen es jol érezze magat, es figyeljenek ra.
2021. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
99%

1 dolog a simán csak idős rokon és egy másik a beteg. Aki magára és másokra veszélyes, azt nem lehet akárhogyan ápolni, ahhoz szakember kell!

Nehéz egy ilyen döntés, de nem mehet rá egy vagy több család élete, neki is jobb lenne otthonban!

Korlátozottan cselekvőképesnek kell nyilváníttatni, hogy lehessen helyette gondolkodni az ő érdekében.

2021. ápr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#13 Láttál már Alzheimerest? Párom mamája sajnos az, és kellett már rendőrséggel kerestetni mert lelépett otthonról (párom papája épp aludt).
2021. ápr. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Az én édesanyámról van szó, de azért van a nagyszülők kategóriában, mert ez nem gyerek-szülő konfliktusos kérdés. Nekem is van két gyerekem, ezért egy nagymamáról van szó, de bocsi ha összezavartalak titeket!


Az a baj, hogy ő annyira nem szeretne bemenni, hogy öngyilkossággal fenyegetőzik.

2021. ápr. 15. 09:31
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe neki nincs beleszólása, de ha annyira ágál ellene, akkor fogadjatok mellé 0-24 órás ápoló személyzetet.


NEM a ti dolgotok tönkremenni egy idős ember gondozásában. Más egy 3-4 kg-s csmő, meg más egy 80-90 kilós ember (pl pelenkázni, emelgetni, forgatni, stb)

2021. ápr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Plusz, ha rájön valami és elszökik - pláne most, meg is fagyhat akár.


Felejtős.

2021. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

10-es látszik, hogy fingod nincs, milyen egy Alzherimerest gondozni. Nem baj, csak akkor ne verd a melled, hogy ti milyen jófejek vagytok, amiért a nagyit magatokhoz vettétek.


Egy esetleg kicsit lassabb, betegesebb de értelmileg ép személyt jóval egyszerűbb ápolni, mint egy demens embert, aki ha olyanja van pl ököllel megy neked, mert azt hiszi, ellenség vagy. Vagy az orvosnak kell leszedálnia, mikor hajnali háromkor kvázi őrjöng.

Vagy épp elszökik.

2021. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor letépi a pelenkát magáról és lepisil mindent, kakával szennyezi a lakást.Összekeveri az éthordóba vitt ételt a húggyal.Nem emlékszik hogy ő ilyent csinált volna 84éves férfi. Nem tudom egyedül.Úgy érzem belerokkanok a gondozásba.Nem megy sehová nemhogy egy otthonba.Se orvoshoz se sehová.Aztán még én vagyok a rossz a gonosz, aki egyedüliként rányitom az ajtót.Én se tudom mit tehetnék vele.Már gondolkodtam, hogy felkötöm magam, mert ezt nem tudom kibírhatatlan épp ésszel.Ezt csak az érti meg, aki benne van ilyen helyzetben és csinálja évekig.
2021. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!