Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vehetjük rá a nagyszülő...

Hogyan vehetjük rá a nagyszülőt, hogy vállalja az oltást?

Figyelt kérdés

Egész idáig abban a hitben voltunk, hogy mama beadta a regisztrációját, de mivel mindmáig nem oltották még be, ezért gyanút fogtunk, mert szerintünk már rég be kellett volna hívnia az orvosának.


Ekkor közölte velünk, hogy nem regisztrált és nem is fog! Mi több, a regisztrációs lapot összetépte, így már nem is tud.


Kérdeztük, miért nem?


Azt mondta azért nem, mert nem több egy influenzánál, meg amúgy hallotta, hogy a nem tudom hol lakó ismerősének ismerősét is beoltották, aztán ugyanúgy elkapta a vírust rá egy hónappal később.


Magyaráztuk neki, hogy csak a második oltás után kap teljes védelmet, ezért kapta el az illető, meg hogy ettől még elkapja a vírust, de nem lesznek erős tünetei, amibe bele halhat.


Egyszerűen nem akarja megérteni vagy nem tudja felfogni, amit mondunk neki vagy én már nem tudom mit gondoljak.


Annyit hajtogat csak, hogy ha úgyis elkapja, akkor minek oltassa be magát. Meg hogy influenza, a többi csak kitaláció.


Mit tegyünk? Nem akarjuk, hogy így legyen vége a történetnek... Gondoltunk már arra is, hogy helyette kitöltjük a regisztrációt, de hát honnan szerezzünk olyan papírt, mert ő már kidobta? Egyáltalán hogyan vigyük be oltásra, ha kap? Valószínűleg jelenetet fog rendezni, mert kényszerítve visszük be, az egész család miatta fog majd égni az oltóponton.



2021. márc. 20. 21:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%

Jól látjátok, hogy itt nem a regisztráció a kérdés, azt még meg lehetne oldani, de nem ezen múlik a dolog.


Kényszeríteni nem lehet. Lehet, hogy ha valahogy mégiscsak beleerőltetnék, akkor a rettegéstől, a stressztől betegedne meg.


Csak a meggyőzés lehet megoldás.

2021. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%
"meg fog dögleni" - ez undorító, remélem nem beszéltél tényleg így egy idős emberrel. Lehet, hogy abba fog belebetegedni, hogy a családja ennyibe veszi őt.
2021. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
24%

én elmondanám neki, hogy nem túl kellemes érzés napokon heteken keresztül fuldokolni, majd lélegeztető gépre kötve meghalni.

Nekünk kell a nagyi, épen egészségesen!

2021. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
94%

Én volt anyósom, sőt apukám sem oltatja be magát. Volt anyósom ( tartom vele a kapcsolatot) 84 éves. Nem akarja, mert ahogy mondja, ki sem teszi a lábát a lakásból. Meg már leélte az életét, nem akar 100 évig élni. Meg ugye ennél rosszabb helyzeteket is túlélt.

Apukám 72 éves, ő sem akarja. Ő szerinte is, ennél nehezebbeket átélt. Ha meg kell halnia úgyis meghal, ha van oltás ha nincs.

2-nek. Lehet a te idős szüleid megfognak dögleni ahogy írod, meg drága a temetés. De sok családnál nem beszélünk így az idős rokonainkkal. Mellesleg anyósom, és apukám is rég félretették a temetési pénzt, hogy ne a gyerekeket, unokákat terheljék vele.

Én 46 éves vagyok, de már nekem is van egy számlám amin a temetési pénzt tesszük félre, sosem lehet tudni alapon. Nem terheljük a gyerekeket vele.

Kérdezőnek.

Annyit tudsz tenni, hogy tiszteletben tartod a nagyszülőd döntését. Erőltetni nem lehet.

2021. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
26%
1 nek igaza van !!
2021. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem kell azt hinni, hogy minden öreg belehal.

Teljesen véletlenszerű (valószínűleg genetika) hogy kinek hogy reagál a szervezete.

Engem 36 évesen leborított, 1 hete lázasan fekszek, kiköhögöm a tüdőmet. Tesóm ugyanez. Van haber akinek még rosszabb volt, vannak akik meg meg sem érezték, csak véletlenül derült ki, hogy fertőzöttek

2021. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként ez a nagy oltási kampány a legrosszabbkor van most. Rengeteg a beteg, mindenhol rohangálnak szabadon. Szegény krónikus vagy idős meg megkapja az oltást, 1 vagy 2 het mulva ráfertőződik a vírussal, annak gatter.
2021. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
"Valószínűleg jelenetet fog rendezni, mert kényszerítve visszük be, az egész család miatta fog majd égni az oltóponton." Kezdjük ott hogy nagyobb problémák vannak itt annál hogy egy idős ember nem akarja oltatni magát. Például az, hogy lecarjátok mit akar, úgy kezelnétek mintha gyámság alatt lenne. Ha nem akarja beoltatni magát, hagyjátok békén. Ez nem akadályoz titeket abban hogy ti beoltassátok magatokat ha úgy látjátok jónak
2021. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Miért is kellene?
2021. márc. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
84%
Provokatív kamukérdés.
2021. márc. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!