Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Vannak olyan életbölcsességek...

Vannak olyan életbölcsességek melyeket a szüleitektől, nagyszüleitektől hallottatok? Mondanátok néhányat?

Figyelt kérdés
Nekem volt olyan mit sokszor hallottam, de csak felnőttként lett értelme.

2021. ápr. 19. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
100%

Ezt bánni fogod,mint a kutya, amelyik hetet kölykedzett.


Nem kell mindig kivont karddal rohangálni.

2021. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 Metionin ***** válasza:
95%

Na jó gyerekek, a front enden akkorát röhögtem hogy félrenyeltem a teát :D

Nekem apám mondta mindig hogy soha ne bízzak meg senkiben, mert az életben mindig egyedül vagyunk, akkor is ha nem látszik. Lehet hogy sok ember vesz körül, de ezek mind elpárolognak amint segítségre lesz szükséged.

Bár nem család de az alsós tanító bácsim, aki ismerte a családi körülményeimet, mondta mindig hogy csak tanuljak és nézzek előre és akkor minden jó lesz. Ez motivált kb. egész kiskamasz koromban.

2021. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 Tevenyereggyarto ***** válasza:
96%

Apám (ha valamit jól csinált/ csináltunk): aki azt mondja ,hogy jobban tudja mint mi az vagy hülye vagy csak fényezi magát.


Nagyapám pénzügyi tanácsadása: a pénzre vigyázni kell mert az magától nem szaporodik, nem tojik (mint a tyúk tojást) az csak fogy.

2021. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
93%

Dédim szavai: “Ha a barátaid beugranak a kútba, neked nem kell utánuk ugrani. Hát hülye vagy te?”

Mamám szavai: “Házasságba csak úgy menj bele, ha előtte kipróbáltátok milyen együtt élni. Lakva ismerszik meg az ember” “A pirospaprikát csak a végén szabad beletenni, mert különben keserű lesz és elrontja az ételt.”

Anyám szavai: “Ne legyél olyan hülye mint én, hogy szüzen mész férjhez!” “Becsüld meg, hogy van testvéred, nekem egy sincs, én teljesen egyedül vagyok.”

Kb ezek az ő nagy slágereik, gyakran feltették/felteszik.

2021. ápr. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
93%
Tesóm kiment Angliába. Mamám mondta: "Ne állj szóba külföldiekkel!"
2021. ápr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
84%

#45

😆😆😆

De aranyos!

2021. ápr. 20. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
94%

Ami tényleg hasznos/igaznak bizonyuló bölcsesség volt:

- mindenki a saját szintjén nyomorog

- diplomát nem azért kell szerezni, mert többet fogsz tudni, hanem mert ezzel bizonyítod a munkáltatónak, hogy képes vagy rá

- a halálos ágyán még senki nem sírt, hogy de jó lett volna még többet dolgozni

- mindig legyen vésztartalék pénzed

2021. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
90%
Ha valakinek hülye neve van ÉS hülye feje is van, az jó eséllyel hülye.
2021. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
92%
Reggel úgy válassz magadnak bugyit, hogy gondolj rá, hogy nem tudhatod, aznap ki fogja látni.
2021. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
86%

Anyámtól: "Soha ne menj férjhez, gyereked meg főleg ne legyen, mert nem éri meg. A kutya sokkal hálásabb, akkor is, ha nem mindig fogad szót. Férj helyett legyen egy barátod, de ne költözz össze vele, ha kell, akkor hívod, ha nem, akkor meg nem."

Apámtól: " A nőknél a rosseb se tudhatja".

2021. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!