Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Közeli hozzátartozó temetéséné...

Közeli hozzátartozó temetésénél baj az, ha nem akarom megnézni temetés elött a halottat?

Figyelt kérdés

Tudom, ez a szokás, de nekem nincs lelki erőm ehhez. Sosem láttam még halottat. Úgy akarok emlékezni rá, mint amikor még életerős volt

Nem tudom mennyire elvárás ez és lehet, hogy utána lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy nem láttam még egyszer utoljára.



2021. máj. 20. 23:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy baj. Őszinte részvétem.
2021. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen érthető.

Én 13 éves voltam, mikor anyai nagymamám meghalt, én se akartam látni. Nagyapám 22 éves koromban halt meg, ő nyitott koporsóban volt felravatalozva, még 22 évesen is zavart, hogy akarva-akaratlan rálátok az arcára.

2021. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd!
2021. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális családod van biztosan megertik h te ezt nem akarod. Ha nem akarod megnezni akkor tényleg ne tedd, nehogy ez a kép maradjon meg a jövőben a szóban forgó emberről. Innen is részvétem és sok erőt kívánok a családnak, barátoknak!
2021. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy ez a szokás? Azt csinálsz, amit akarsz. Biztos vagyok benne, hogy nem nézi meg mindenki. Ne a mások megítélése vezesse a te cselekedeteidet. A saját életedet éld!
2021. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
jobb, ha nem nézed meg ,mert tényleg megmarad az emlék és kitörölheti a régebbi, megőrizni kivánt emlékképet.nem lesz lelkifurdalásod,nyugi
2021. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
két nagyszülőmet és egy dédapámat temettem eddig, de egyiküket se láttam. dédpapánál még nagyon fiatal voltam, talán tíz éves, nem is kérdezték, a nagyszülők temetésénél felajánlották, hogy még láthatom, nem éltem vele, megvártam apámékat kívül. nálunk nem volt semmilyen szinten elvárás, bár amilyen debil tud amúgy lenni a család az elvárásaikkal, annyira összekapta magát mindenki a temetésre viselkedésileg. mostmár sok év távlatából sincs lelkiismeret-furdalásom. az a két test már jóval a temetés előtt is csak egy lélektelen tok volt, az embert akit szerettem, jóval korábban veszítettem el.
2021. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én sem nézném meg. Ha erőltetik se menj így bele, hogy nem szeretnéd.
2021. máj. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
én egyik nagyszülőmet se akartam halottan látni. senki nem szólt le emiatt, és a mai napig nem bánom. nem akarnék rájuk úgy emlékezni
2021. máj. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
szerintem morbid es izlestelen szokas kozszemlere tenni az elhunytat, nem baj ha nem akarod megnezni
2021. máj. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!