Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti feltetek vagy feltek, hogy...

Ti feltetek vagy feltek, hogy valamelyik hozzatartozotok, egyszercsak meghal? Mert en igen, pedig ez az elet rendje. Pedig makk egeszseges,74 eves a mamam es nagyon szeretem.

Figyelt kérdés
2016. júl. 15. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes. Ezért is élj meg minden pillanatot az életedből,mondd neki sokszor,hogy szereted.

És gondolj arra,hogy hányszor hallani,hogy valaki 85-90 éves korában hunyt el? :) Jó egészséget!;)

2016. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Amikor gimis voltam az egyik nagypapám meghalt és mivel előtte sose éltem át ilyet, addig még senkim nem halt meg a rokonságba eléggé rosszul érintett, pedig nem is álltunk olyan közel egymáshoz. Majd rá egy évre az érettségi előtt egy nappal meghalt a másik nagypapám, akit viszont rajongásig imádtam, nagyon sokat jelentett számomra, a sok fiú közül én voltam az egyetlen lányunokája, így másabb is volt a kapcsolatunk, mint az unokatesóimmal. Érettségi, felvételi, továbbtanulás előtt nagyon padlóra tett, viszont nála lehetett erre számítani mert rákos volt. Így előtte igyekeztem minden időt vele tölteni, volt olyan, hogy csak feküdtem mellette az ágyába és csak fogtam a kezét:-) Ne haragudj, ezzel nem a kedvedet akarom elvenni vagy bármi ilyen :D csak arra akartam rávilágítani, hogy míg élnek a nagyszüleink addig kell velük minél több időt eltölteni!:-)
2016. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nincs bennem ilyen félelem. Anyai nagymamám kántor, gyerekkoromban, ha ő vigyázott rám, vitt temetésekre is, ha mennie kellett. Korán megtanultam, hogy ez az élet rendje. Ráadásul ha valaki sokáig szenved, és nem tudnak rajta segíteni, jobb neki továbblépni, mint élve szenvedni tovább.

Volt egy nagynéném, aki mellrákos volt és nagy fájdalmai voltak élete végefelé. Nem sokkal a halála előtt megéreztem a halálát, hogy megszabadul ezektől a fájdalmaktól és továbbléphet. Inkább nyugalmat és békét éreztem, mint fájdalmat és hiányt, mert ő megkönnyebbült.

2016. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező! Miért gondolod, hogy ő következik a sorban??

Lehet, hogy a mama 100 évig él, de te már nem ünnepled meg vele a 75.-et sem.


[link]

2016. júl. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A szüleim lépcsőházában is nemrég halt meg egy 35 éves nő, feltehetőleg nem ő volt a legidősebb a családjában.
2016. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem. Attól már inkább, hogy valami baja esik.

Ez kegyetlenül hangozhat, de szerintem a halál önmagában nem rossz, az élet része. Úgyis mind meghalunk előbb-utóbb.

2016. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
A nagymamám egy igazán jó életet élt, nem volt gazdag, se szegény, megélte a 2. világháború szörnyűségeit, a családi szeretetet és a boldog pillanatokat, dohányzik, de nem köhög sokat, mindig ütyködik valamit, segít a nagybátyám farmján és a pénzügyeinket is intézi. Kiskunfélegyházáért is sokat tett, a Móravárosban ő építtette az utakat, volt egy varrodája, védőnő is volt, a varrodában mindenki tisztelte, a fiai jó tanulók és életrevalóak voltak és lett 3 okos lány unokája, és 2 fiú unokája mind egészséges. A nyugdíjából jól megél úgy, hogy sokat hagyott a leszármazottjaira. A családból őt szeretem a legjobban/ csak őt szeretem szinte. Biztosra veszem, hogy öregkora miatt fog elhunyni és mivel istentisztelő ( de nem jár templomba) tudom, hogy a mennybe kerül. A temetésén lehet hogy majd pityergek és természetesen félek, mert eddigi életemben ő volt a legjobb barátom.
2016. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ez kimaradt: 15/f
2016. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen. Pl. a férjem vagy a gyerekem.
2016. júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező! Van egy mondás a halálra:

"nem az számít, hogy ki hány éves, hanem az, hogy ki következik a sorban!"

2016. júl. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!