Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hozzátartozó halálakor mit...

Hozzátartozó halálakor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos a mai napon hunyt el egy közeli hozzátartozóm hosszan tartó ápolás után, sokszor részt vettem benne. Én még iskolába járok és nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e menni. Mélyen érint, még mindig nem tudom feldolgozni. Hirtelen sok minden előjött zuhatagként, az egészségügyi dolgozók hanyagsága és hozzáállása két különböző kórházból is. Nagyon rossz érzés, hogy az elejétől a végéig vele voltam, végig néztem a szenvedését, a dolgozók helyett végeztem a munkát, ők meg nyugodtan teázgattak (egyébként is ápoltam volna, de képesek magukra hagyni embereket). Néha sikerül elterelni a gondolatokat, néha pedig előjön a sírás. Az iskolában tudnék-e koncentrálni? Elterelné a gondolataim? Vagy inkább pár napig maradjak otthon? Járt már más hasonló cipőben?
2020. okt. 6. 21:04
1 2
 1/14 gömbicica ***** válasza:
88%

Gondolom vannak szüleid, akikkel mindezt meg tudnád beszélni.

A halálesetet nem egyszerü feldolgozni, idő kell hozzá. De mennek a napok tovább. Szerintem menj iskolába, a tennivalókat ugy is a felnőttek fogják elintézni.

Részvétem :(

2020. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Részvétem! Utálom ezt a mocskos bandát és még ők hőbörögnek most több pénzért! Az Isten pénze se lenne elég nekik, akkor se lenne bennük emberség!
2020. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
részvétem! én a helyedben pár napig otthon maradnék, de te érzed, hogy hogy lenne jobb.
2020. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

#2 tájékozatlan és tudatlan vagy. Nem kell a hangulatkeltés.


Kérdező, nagyon sajnálom. Beszéld meg a szüleiddel. Ha úgy érzed szükséged van időre, akkor persze, maradj otthon. Legalább egy napot. Sírd ki magad. Sajnos csak idővel lesz jobb.

2020. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Részvétem!

Szerintem ne hagyj ki egyetlen napot sem. Eleve akkor orvosi igazolást kéne szerezned (ki adna erre?), meg egyébként meg vagyok győződve arról, hogy ilyenkor a legrosszabb otthon ülni tétlenül. Inkább csinálni kell a szokásos tennivalókat, hogy ne egész nap ezen járjon az agyad.

2020. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
4, tudatlan? Tájékozatlan? Inkább sokat tapasztalt!!
2020. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

#2es kommentjehez annyit fűznek hozzá, hogy barátomat egyszer be kellett vinni a sürgősségire, mert a friss műtéte helyett felszakadt és nem állt el a vérzés. 10perc alatt ott voltunk a sürgősségin, azalatt a frissen felvett ruhája teljesen átázott a vértől és egy full véres ruhában álló embertől képesek voltak megkérdezni, hogy ezzel minek jövünk ide.

Azóta is ramjon az ideg, ha erre gondolok.

Maradjunk annyiban, hogy a legtöbb tényleg megéri a pénzét..

2020. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Alulfizetett stresszes egészségügyi dolgozók, nem őket kell hibáztatni hanem...
2020. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Embernek maradni nem pénz kérdese. Mellesleg a szülésznő, akinél szültem kb 400 ezret keres havonta mégis undorítóan viselkedett velem.
2020. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
En nem mennek par napig, ehhez nem kell orvosi igazolas, egy szulo hivja fel az ofot. De ha ugy erzed, jobb, ha mesz, akkor menj.
2020. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!