Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan béküljek ki azzal a...

Hogyan béküljek ki azzal a gondolattal, hogy a nagyszüleim mindig is jobban szerették a többi unokájukat?

Figyelt kérdés

Az apai és anyai nagyszüleimre ugyanúgy jellemző.


Apai ágról mindig nagybátyám gyerekei voltak a minden. Volt bármilyen ünnep vagy nap oda mindig elmentek pedig jóval messzebb laknak mint mi(másik városban), ezt adtak - azt adtak, ilyen ajándék olyan ajándék, nekem meg arra nem képesek, hogy névnapomon felhívjanak vagy eljöjjenek felköszönteni. Sosem szerettem hozzájuk járni, ebből sok vita volt régebben. 4 évvel ezelőtt volt egy nagyon csúnya veszekedésünk, ahol lehordtak mindennek meg a fejemhez vágták, hogy kitagadnak és azóta már nem is tartom velük a kapcsolatot, és ők sem keresnek engem.


Anyai ágról a nagyszüleimnél nagyapámat imádtam, mert Ő tényleg szeretett engem, de sajnos már meghalt. Nagyanyámat is szeretem, mert Ő mindig felhív ha van valami, születésnap, névnap, újév... akármi. Vagy ha megyek hozzájuk mindig megkínál mindennel is, sose sajnált tőlem semmit se. Viszont ha vigyázni kellett rám, vagy el kellett vinnie engem iskolába akkor mindig csak teher voltam neki. Pár éve megszületett keresztanyám gyereke, azóta meg ha el megyek hozzá folyamatosan csak azt hallom tőle, hogy jajj de büszke a lányára, jajj így az unokája, jajj úgy az unokája.. ők lettek az atyaúristen. Ha ott vagyok nála akkor is csak a hülye képeket nézegeti meg mutogatja nekem... Hozzánk nem jár, mert őt túlságosan megterheli, de keresztanyámékhoz képes felbuszozni egy másik városba, hogy láthassa az unokáját.


Nem vagyok már pisis óvodás, de rosszul esik így felnőttként (is), hogy én mindig csak második voltam a családban és engem sose szerettek úgy a nagyszüleim, mint a többi unokát. Vagy csak addig voltam jó amíg ki nem pottyant a másik és utána háttérbe szorultam...



2021. máj. 29. 19:04
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
97%
Hát figyelj. Az élet igazságtalan, de ha mindig ezen fogod rágni magad, akkor felőrlődsz. Éld a saját életedet, próbáld meg ezeket az igazságtalanságokat figyelembe se venni - tudom rosszul esik és nehéz, de mi emberek sem ugyanúgy viszonyulunk egymáshoz.
2021. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Nekem te vagy a kedvenc unoka
2021. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem zavar mert ha eleve nem szeretnek kellenek a francnak. Kitagadtak és csak remélem hogy soha többé nem keresnek fel.( Azért tagadtak ki mert anyámra hasonlítok külsőre).
2021. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
89%

Én húztam rövidebbet, az én nagymamámnak egyedüli unokája vagyok mégsem vagyok kedvenc. Ő a testvére unokáit szereti.

Valószínűleg nem ellened irányul ez, hanem a szüleiddel kapcsolatos.

2021. máj. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
"... Vagy csak addig voltam jó amíg ki nem pottyant a másik ...." Talán az is lehet, hogy ebben a nagyszüleid "ártatlanok".
2021. máj. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Ők csak a nagyszülők. A személyiséged alapjait nem ők formálták.
2021. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Szegény te.
2021. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
7.de eggyütt érző istenem...-_-
2021. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Engem sem szerettek sosem, sok gaz dolgot tettek mint gyerekkel amelyek a mai napig rettentően fájnak. De ebből is hasznom lett valamilyen szinten. Mára már családos vagyok. Mostmár kellenek mert jó lenne a segítség. Megöregedtek. Rájuk sem nyitom az ajtót, ugyan úgy nem ahogy ők sem tettek gyerek koromban, vagy kizártak éppen és úgy csinálták mint aki otthon sincs mert ott volt a másik unoka, azzal az indokkal, hogy egyszerre csak egy lehet ott. Nos mindig az az egy volt ott én sosem. Bár nagyon vagytam rá, hogy nekem is legyen mamám és Pápám.
2021. aug. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!