Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nem néz ez ki hülyén?

Szerintetek nem néz ez ki hülyén?

Figyelt kérdés

Anyukám élettársának(több mint 6 éve vannak együtt) van kettő unokája, és őt ugye papázzák a picik, de a dédijüket mamázzák. Anyukámat a nevén szólítják, és a nagymama nem engedi, hogy anyukámat mamának szólítsák. És véleményem szerint egy kicsit bunkóság, és furán jön ki. Mármint így furán is hangzik, hogy nevelőapám lenne a saját anyjának a párja, így nézve.

Bár nem tudom, hogy mivel nem házasodtak össze anyumék, ezért esetleg nem akarják őt, hogy mamának szólítsák?

Egyébként az unokák és szülei is nagyon szeretik anyukámat, szóval nem ez lehet a probléma oka. Csak nem tudom össze rakni fejben, és anyumnak is rettentő rosszul esik, és sajnos emiatt nekem is.

(Lehet valahol elég össze-vissza írtam a dolgokat, azért bocsánat, inkább kérdezzetek, ha valami nem érthető. Csak a bunkó válaszok kerüljenek)



2021. júl. 30. 02:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a picik 6 és 2 évesek, ha ez számít. Még csak a nagyobbik beszél, véletlenül többesszámot írtam.
2021. júl. 30. 03:01
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
de a dédi nem engedi, hogy mamának szólítsák, vagy a szüleik?
2021. júl. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk én magasról lekakkantanam mit akar a nagymama, itt egyedül a szülő, mármint az unokák szüleinek a véleménye számít.


Amúgy meg sokan vannak, akiknek csak és kizárólag a vérszerinti nagyszülő a nagyszülő, tehát csak belőlük kész mama és papa. Nem kell ezen pörögni.

2021. júl. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk is hasonló a helyzet. Az anyósom "nagyi", a párját pedig a keresztnevén szólítja az unoka. (A párja unokája pedig fordítva, őt "papának", anyósomat pedig a keresztnevén.) Ez teljesen természetesen jött, senkit sem zavar, vagy bánt.

Ha anyukádnak rosszul esik, mondja el a férjének, és a szülőknek! Ha a "nagymama" megnevezése a dédnagymama ragaszkodik is, ott van még a nagyi, meg még pár másik is!

2021. júl. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Anyukád nem nagymamája a gyerekeknek, ilyenkor szoktak előjönni az ilyen "X mama" meg egyéb megoldások. Habár nagyszülők nem igen szoktak ilyenek miatt problémázni, de szülőknél teljesen szokásos, hogy válás után az új házastársat nem szólítják a gyerekek apának/anyának, hiszen van nekik saját, akinek ez érthetően nem tetszene. Neked se tetszene.


"Mármint így furán is hangzik, hogy nevelőapám lenne a saját anyjának a párja, így nézve." ez butaság.

2021. júl. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
És a muterod ezen problémázik? Szerintem tök gyerekes. 😂😂
2021. júl. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

6!


Szerintem a kérdező problémázik rajta.

2021. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

#7

A muterja problémázik rajta!

"anyumnak is rettentő rosszul esik" Látod?

2021. júl. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem a mamája, ezért nem hívja annak. Szerintem nem nagy történet.
2021. júl. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Az x mamanak ehhez semmi köze.

Ha csak nem tenyleg konkretan x et mondanak.

Itt egyedul az fura ), hogy nem dedizik a a dédit. Meg h a dedi pattog rajta.


Jo, nalunk se csak szulok akadtak ki h egyik nagyszulo utalt parjat mamaztatni akarták , de a szulok allitottak le azt a párt..

2021. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!