Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerinted ezek normális...

Szerinted ezek normális dolgok a nagyimtól?

Figyelt kérdés

Apai nagyanyám 61 éves. 8 éve özvegy papa meghalt.... és van neki 2 fia: az apám s a nagybátyám(k.apám) nekünk is és nagybátyáméknak is külön lakás van... Fele ház az apai rész az apumé és k.apámé, a fele a nagyié. Nagyi egyedül él, ha elromlik a házon valami ő sose csináltassa mindent apám meg a k.apám csinál. Meg mindig azt mondja: ha meghalok örököl a 2 fiam házat..... évente 400 ezret rá költenek apám és k.apám a szülői házra , mert mama mindig azt mondja hogy öröklik ha ő meghal.... más gyerek is örököl a szülő után mégsem csináltassák minden évbe a házat a gyerekeivel. Pláne ha nem otthon lakik a gyerek meg értem ott él úgy jogosan csinálja... akkor ha el 100 evig a nagyi minden évbe huzza apámat meg k.apámat? Különben is dolgozik 220 ezer a fizetese egyedul él havi 45 a rezsije megmarad neki 170-175 . Else kolti... de azért elvárja a havi 20-20 ezret apámtól s a k.apámtól......



A másik kérdésem az hogy miért mondja a nagyi hogy nem ő rajta áll semmilyen csaladi ill barati kapcsolat hanem a másik félen ő rajta nem mulik semmi , mindig a masikon mulik, hát ö nem hibazhat vagy mi?? Szerintem 2 emberen all nemcsak a masik felen miket beszel ez


2021. okt. 18. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Kérdezd meg apádat, ha neki megfelel, akkor igen.
2021. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Figyu, egy házra folyamatosan költeni kell. Annak a háznak a fele az öreganyádé, a másik fele meg a két fiáé. Még akkor is az övék, ha jelenleg nem élnek ott.

Értelemszerűen nem a 61 éves öreganyád fog a tetőre mászni, ha cserepet kell igazítani. Hogy a fizetnivalókban hogyan egyeztek meg, azt nem tudjuk, te sem tudod, ez talán egy megállapodás köztük. Ha a 2 férfiembernek ez nem teszik, majd szólnak az anyjuknak.

2021. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Apai mamám túlságosan befolyásolja fiait! Van 3 testvére a mamának, kinem állhatják, nemszól senki hozzá a 3 testvére közül, s annak gyerekei se szólnak hozzá mióta papa meghalt csak emberezik, kupakol, 61 évesen tiszta szégyen utálja a testvérei mindenki
2021. okt. 18. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha havi 45 a rezsije, hogy maradna már 170-175 ezre? Nem eszik? Nem utazik pl.a munkába? Nem vesz ruhát, cipőt, ajándékot? Tisztítószerek?

Apád és keresztapád majd eldöntik, nekik mi a jó, neked nem sok közöd van hozzá.

2021. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem teljesen világos a történet.

Most apud és keresztapud rendszeresen pénzt adnak a nagyidnak, hogy abból javíttassa a házat? Vagy ha renoválni kell rajta valamit, akkor intézik és fizetik az apudék? Nem mindegy...

Mert ha ez utóbbi, akkor biztosak lehetnek abban, hogy valóban a házra megy az a pénz. Ha viszont nem, hanem adják a mami kezébe, és ő intézkedik, és nem tudják ellenőrizni, hogy valóbban javíttatásra megy-e vagy elkölti piára vagy mit tudom én mire...., na ez akkor valóban bajos lehet..., és nem igazán normális...


De ha előbbi és valóban a házra megy...: Szóval a fél ház az övék, az ő érdekük, hogy megmaradjon az állaga...És ha a nagyi nem szúr ki veletek és nem ír esetleg végrendeletet, hogy a vagyona legyen valaki másé.... Akkor törvényszerűen apudék örökölnek majd, szóval előbb-utóbb valóban övék lesz a ház. És nem mindegy, hogy akkor majd milyen állapotban lesz. Ha most hagynák leamortizálódni, akkor ha tényleg 100 évet él nagyid, 40 év múlva akár össze is dőlhet a ház, és semmit se fog érni, max a teleknek lesz értéke, de ha rom van rajta, annak elszállíttatása még minuszba is viheti az örökség ezen tételét....khm.... Nos...


Szerintem csak arra ügyeljenek apudék, hogy tényleg a házra "költődjön" ama pénz!

2021. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk bunkók :) A te apád és a testvére ilyen módon támogatják a mamát. Aki meg az ő egyik szülőjük. És ha nem értenek egyet ezzel, úgy nekik kell ezt szóvá tenni, nem nekünk, és nem neked.
2021. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mama rossz ember! Kinem állhatom én se se anyám sem a nagybátyám felesége a k.anyám az anyai mamám egy angyal és az anyai papám is, apai papám is egy áldott jó ember volt a nagyszüleim közül az apai mama egy gonosz volt apámat is befolyásolja keresztapámat is ! A nagyihoz nemszól se a bátyája se a 2 húga kinem állhatják föleg hogy papa sírját nem gondozza manusozik megmondta mindkét húga sose az eletben nem szólnak hozzá
2021. okt. 18. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De ne akarj már beleszólni, ha egyszer nem kérik hogy beleszólj.
2021. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha apádéknak megfelel, akkor csinálják, ha nem akkor ne.

Ha nem, de mégis csinálják, akkor meg ők a hibásak, és ne az öreganyádat okold.

2021. okt. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, milyen ember lehet a nagyanyád, de az, hogy 61 évesen, özvegyen "manusozik", az az én szememben nem hiba. Egyszerűen csak él. Vagy 61 évesen temesse el magát? Nekem 103 éves a dédmamám, na, ő már nem "manusozik". De ha erre lenne kedve 30 évi özvegység után, hát megérteném.
2021. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!