Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek a mamámmal?

Mit kezdjek a mamámmal?

Figyelt kérdés

Anyukám anyukájával élek albérletben kb 12 éves korom óta. Anyukám másik albit vett ki úgy 1-2 év után, de mindennap jár, és az ő nevén van kivéve, a mama eltartott, semmit sem fizet. Ez addig oké volt, amíg kicsi voltam, anya dolgozott, rám vigyázni kellett.(nekem itt közelebb volt a suli is, szóval nem mentem vele) Mamámnak van egy férfi alkesz ismerőse, akit eleinte télen fel is engedett ide aludni(merthogy hideg van) , úgy hogy nem szólt senkinek, erről le lett szoktatva. De viszont járkál fel naponta, mama cigizteti, eteti...

Tarhál engem meg anyumat, hogy adjunk aprót, részegen jön, kötözködik, beszólogat, nagyon pofátlan, nyitogatja a hűtőt.

Van olyan sejtésem, hogy lopott a pénztárcámból is, tünedeznek el dolgok ( a müzlis tálam egy hónapja nem találom pl). Felhozza ide a kukázott szemetet, pl Tv-t, hogy majd elviszi (ennek 3 hete) amiért most telt be a pohár : Oda volt rakva a folyosóra, vártuk hogy vigye (még mindig ott van) Tegnap este pedig észrevettem, hogy ott van egy ing mögötte, felemelem barna foltos. Alá nézek, alsógatya. Szóval gondolom összefosta magát odadobta a sarokba, ahol nem látjuk, és rádobott egy fehér inget, amit biztosan kivett a szennyesből.

Szóval ezen akadtam ki, szóltam anyámnak, ő pedig mondta a mamának, hogy ebből elég volt, többet nem engedheti fel, költözés lesz, én megyek hozzá, de oda nem jöhet az ember, erre mamám kiakadt, hogy ő faluba nem fog költözni, mintha neki kötelező lenne jönnie(?) (mert házat nézünk, és csak faluba tudunk költözni, nincs elég pénz városira.. de nem jöhetne, mert oda is követne minket a csávó, szóval nemis volt szó arról, hogy jön ő is)


Aztán ma már hozzám sem szól mamám, ilyenkor besértődik mikor szólva lesz neki. Mondtam még neki tegnap, hogy csodálkozik az ember, hogy büdös van,mikor oda van dobva az összefosott alsó, az volt a válasza, hogy a macskáktól úgyis büdös van :D szóval nembaj ha szétvan fosva a ház, mert amúgyis büdös van a macskáktól :) semmit nem bán.

Mindig védi, mert lemegy neki boltba ( ő is letud menni, itt lakunk mellette csak lusta, mert neki meg kell csinálni a haját, meg fel kell öltözni) meg leviszi a szemetet, pedig több baj van vele mint amennyit ér. Ha eltűnik az asztalról az apró csak nevet, hogy elvitte a csávó.


És beszélni nem lehet vele, mert besértődik, és hiába mondja neki az ember, hogy költözés lesz, csinálja a dolgait őt nem érdekli, azt hiszi viccelünk vagy jön velünk és marad minden ugyanúgy.


Elegem van, hogy nem figyel másra mindent leszar, mindig azt kell nézni amit ő akar. Hogy kéne már mondani neki, hogy megértse, hogy ez így kezelhetetlen? Már ordítani tudnék, és őszintén bevallom, hogy már kezdem megutálni egyre jobban ezekmiatt...


2021. nov. 25. 16:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
OMG
2021. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
86%

Szia!

Ha van lehetőséged rá akkor beszélj édesapukáddal hogy ő hátha hatna a mamádra, ha viszont nincs lehetőséged akkor elnézést kérek ezért az ötletért!

Ha kiskorú vagy mármint 18 év alatt minden lehetőséged megvan hogy anyukádnál élhess, nem kell erről szólni a mamádnak mert akkor lehet ellenezné ezt az egészet vagy lehet azt hinné hogy neki is kell menni.

Szerintem a legjobb az lenne hogyha ketten vagytok fent a lakásban (Te és a mamád) üljetek le és beszéld meg vele hogy ez nem okés...ha ezen nevet vagy valami akkor én a helyedbe feljebb emelném a hangom mégha ebből vita is keletkezne..mert ez nem normális...

Anyukáddal esetleg beszélhetnél hogy mit kéne csinálni ez ügyben.

Addig is amíg nem javúl a helyzet kitartást kívánok és reméljük hogy mihamarabb megoldódik az ügy!

2021. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, te vagy az, akinek 6 macskája van? :)
2021. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el tőle mielőbb!
2021. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Összeszeded a cókmókod, és átköltözöl anyád albérletébe. Már ha kellesz neki.
2021. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2 : Apukám nem él már sajnos, de amúgy anyum anyukája.


3 : :D úgy látom nagyon megmaradt, igen én vagyok a 6 cicás :) mióta arról beszéltünk amúgy már nem meri szóbahozni a macskáim, ha mondaná mégegyszer, majd azt mondom neki, hogy akkor mondok le a macskáimról, ha ő is lemond erről az alkoholistáról. Igazából a macskákkal nincs ennyi baj, mint ezzel az emberrel... Anyukámmal beszéltem, szerencsére az én oldalamon áll.


A költözés tervben van, csak nemtudom, hogy ezzel a pofátlansággal hogyan kéne megküzdenem :)

2021. nov. 25. 17:13
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Sehogyan sem kell megküzdened. Elmész, ő meg dagonyázzon a koszban a szutykos kedvencével.
2021. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Megírtuk a múltkor vagy százan. Akkor az lett a megoldás, hogy anyád a jövő hónapban felmondja a lakásbérletet és nagyanyád mehet a testvéréhez.
2021. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem lépsz ahogy többen írták, nem is szabadulsz a helyzetből.
2021. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem pofátlanság otthagyni egy vénasszonyt, aki ennyire pátyolgat egy ilyen igénytelen, piás trógert, sőt, ez lenne a normális hozzáállás. Az a nem normális, hogy szerinted ez a pofátlanság.
2021. nov. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!