Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Összevesztem a mamámmal kinek...

Összevesztem a mamámmal kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Mamám Szerbiába vesz ruhákat és itthon eladja őket.

Soha nem adott nekem csak úgy ruhát nem is kértem.

Születésnapomra illetve karácsonyra kaptam tőle melegítőt (aminek nagyon örültem)

Viszont a másik unokájának (1.unokatestvéremnek) cipőt farmert felsőket ad.

Egyszer láttam a a melegítőket az asztalon és mondtam mamámnak: Adhatnál az unokàdnak egy melegítőt (mármint nekem)

Erre ő azt mondta nincs pénze holott van neki!

És én mondtam neki hogy nekem sohasem adott.

Erre ő azt mondta nem is ad mostmár.

Mindenki igazat adott nekem,ekkor a végén beköpte hogy azért nem adott nekem mert nem cukin kértem.

Teljesen normálisan kértem tőle.

És mondtam neki hogy megsértődtem hogy nem adtál,erre ő azt mondta énis megsértődtem mert kértél tőlem melegítőt.

És mondtam neki hogy ez a melegítő az álmom erre ő azt mondta álmod? Azért se kapod meg.

Azt még hozzáteszem hogy amit adott születésnapomra és karácsonyra melegítőt hibásak.

Ti mit gondoltok erről?

És szerintetek kinek van igaza?

16/L


2017. máj. 22. 16:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Mamádnak! Nem olvastam el amit írtál, mert nem érdekel... Mindig a mamádnak van igaza és szeresd amíg teheted!
2017. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Mamád részéről ez már egy gyerekes hiszti. Azért az hihetetlen hogy ennyit sajnál az unokájától. Én szerintem meg neked van igazad, az első válaszoló hülyeséget írt mert maradi nevelést kapott abból a szempontból hogy mindig a mamának van igaza, pedig nem. Persze ettől még szeretheted mert abban igaza van az elsőnek hogy már nem fog sokáig élni, senki sem élhet örökké.
2017. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Nézd! A legtöbb esetben a nagyszülők igyekeznek mindent megadni az unokájuknak, és az unokák is igyekszenek mindenben segíteni a nagyszülőknek. Legalábbis így lenne helyes.

Mamádnak ez a ruhadolog, és pénzkeresési módszer, így valahol érthető, hogy nem ad belőle.. Viszont a te részedről is érthető, hogy megsértődtél, hiszen mamád adhatott volna, végül is az unokája vagy. DE! (és itt van a de) nem kötelező a nagymamádnak bármit is adni neked, mert nem ő felel érted. Nem az ő dolga, hogy az álmaid melegítője meglegyen neked, hanem a szüleid dolga. A helyedben nem nagyanyáddal álltam volna le vitázni, hanem megkértem volna anyudat, hogy kérjen mamától egy melegítőt.

2017. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

"Adhatnál az unokàdnak egy melegítőt"


Már is haragudj, de ez a "teljesen normálisan kértem tőle"?

Így én sem adnék.

2017. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is igazad van, főleg, hogy nem igazságos, mivel a másik unokájának többet ad. Csúnya dolog a kivételezés. Nem csoda, hogy ilyen érzéseket hozott ki belőled.
2017. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

Kérj bocsánatot a nagyanyádtól..

"Nézd nagyi,sajnálom,hogy így viselkedtem,de ez álmaim melegítője,légyszíves hadd kapjak egyet"

2017. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%
Velem bármikor kijöhetsz Szerbiába. 4-5 ezer ft. ott egy melegítő, beszarás, hogy ennyit sajnál az öreglány.
2017. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Mindketten gyerekesek vagytok,gyerekes viselkedéssel
2017. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

A másik unoka tud hízelegni, te nem. Sőt kicsit durván, követelőzve adtad elő a kívánságodat.

A nagyi úgy látszik szereti, ha kedveskedve kunyizzák el tőle a dolgokat, és eszébe sincs csak úgy magától ajándékozgatni, mint más nagyiknak. Ő ilyen.

Mondjuk neked se esett volna le a gyűrű az ujjadról, ha nem azt adod elő, hogy mit csináljon a nagyi,"Adhatnál az unokàdnak egy melegítőt" hanem megdicséred azt, amelyik jól jönne neked, és elmondod, hogy tetszik neked, szeretnéd, ha neked adná, stb, stb.... Mindjárt másképp hangzik. Meg is mondta a nagyi, hogy ha máshogy kéred, adott volna.

2017. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Röviden és tömören, mert többre nem érdemes: mindketten gyerekesek vagytok.
2017. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!