Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnál is van, akinek a...

Másnál is van, akinek a pincéről elsősorban a nagypapája jut eszébe?

Figyelt kérdés
Egyik nagypapám rendszeresen járt le oda tevékenykedni, ezért sokszor hozzá azonosítottam a pincét.

2021. nov. 30. 22:30
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
59 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem.Nincs pincénk,nagyapámat pedig mindkettőt rühelltem.
2021. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nincs nekünk se pincénk így nem.
2021. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem Dr. Jäger.
2021. nov. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Jééé, most hogy így mondod, tényleg! :D Nem szokott ez eszembe jutni, mert 25 éve nem láttam már pincét, de emlékszem, hogy a falun élő nagyapám gyakran "oda bújt el a tűzokádó sárkány elől" gyerekkoromban (ő mondta mindig így nekem), ahonnan este jött csak elő, négykézláb mászva, boldogan, jókedvűen. Akkor még azt hittem, hogy tényleg igazi sárkányokról van szó.
2021. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
#4 ez jó😂
2021. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Az én nagyapám is bort erjesztett a pincében :). Igen, eszembe szokott jutni róla. Rajta kívül mindenki csak almáért és krumpliért járt le.

Csak felnőttként döbbentem rá a saját és mások családi történeteit hallgatva, hogy a nagyszüleim generációjában (és onnan fölfelé is) kb. az összes férfi úgy volt alkoholista, mintha kötelező lett volna. Tulajdonképpen elkeserítő. Azóta a népmesékben is feltűnik, hogy állandóan csak bort isznak... :D

Örülök, hogy már nem azt a világot éljük.

2021. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

Nagyapámnak volt szőlője, borospincéje. Díjakat is nyert a boraival. Sajnos miután megörököltük, a napi munka és család mellett se szüleimnek, se nekem nem volt időm, energiám a szőlővel foglalkozni, így el kellett adni. De ha a helyre gondolok, sokszor eszembe jut nagyapám.

De otthon is volt pincénk. Nem borospince, csak a ház alatti helyiség. Faterom sokszor barkácsolgatott. Értelem szerűen nem a nappali közepén állt neki fúrni, faragni, flexelni. Téli hideg időben az udvar, garázs hideg volt. A pincében viszont nem és ott senkit nem zavart ez a tevékenysége. Meleg is volt, hiszen ott volt a kazán.

2021. dec. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de nekem nagyapám tényleg borász volt, szóval nyilván volt pincéje (ház alatti is meg rendes is, a falu határában).
2022. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4.

Ez nagyon cuki! 😂🤭

2023. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

"Örülök, hogy már nem azt a világot éljük." xd.


Mondod ezt 1 millió+ alkoholista országában. Tényleg nincs így.

2023. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!